خبر
فلزات گرانبها   بانک ها  

طلا بخریم یا بیت کوین؟

می متالز - تغییرات قیمت طلا و بیت کوین این پرسش را مطرح می‌کند که کدام یک از آن‌ها در شرایط کنونی برای سرمایه‌گذاری مناسب‌تر است؟ راشاتودی به تحلیلی در این باره پرداخته است.

به گزارش می متالز، یک کارشناس اقتصادی در این مورد در مصاحبه ای گفت : اگر بیت کوین نبود وضعیت طلا نیز اینگونه نمی شد چرا که بیت کوین باعث شده تا پول سخت دوباره وارد بازار شود.

بیت کوین ها استفاده از پول های سخت (منظور از پول سخت در این گزارش طلا است که با پشتیبانی بیت کوین دوباره وارد بازار شده است.) را افزایش می دهند و هر فرد برای تولید بیت کوین باید حسابی باز کند و همه چیز باید مرتب و حسابرسی شده باشد و قوانینی که برای بیت کوین در حال حاضر وجود دارد به مانند قوانینی است که در سالهای دور برای طلا وجود داشت.

 این کارشناس امور اقتصادی در این مورد می گوید:” در حال حاضر بیت کوین ۱۰ برابر بهتر از طلا است چرا که استفاده از آن روز به روز در حال افزایش است در هر دقیقه ۱۰ حساب به حساب های افراد دارنده بیت کوین اضافه می شود و از هر حساب در هر ده دقیقه ده انتقال صورت می گیرد که تمام این انتقال ها و حساب ها حسابرسی شده و تحت کنترل است.”

وی در آخر افزود: در واقع ما در جامعه امروز حساب های منظم و تحت کنترلی را خواهیم داشت.

 مایکل نووگراث سرمایه گذار پروژه گلکسی می گوید: احتمال افزایش قیمت بیت کوین ها در چند سال پیش رو بسیار زیاد است و احتمال دارد قیمت ایناز دیجیتال ر به چندین برابر الان برسد و به همین دلیل سرمایه گذاری روی بیت کوین خیلی بهتراز سرمایه گذاری در حوزه طلا است.

 سدریک جنسون مدیر اجرایی و بنیان گذار رمزنگاری ماینرها در این خصوص می گوید: احتمال دارد که رشد قیمت بیت کوین از سال ۲۰۱۷ که قیمت هر ارز دیجیتال به ۱۹۰۰۰ دلار رسید در سال های پیش رو بیشتر شود.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر تجارت واقعی یعنی اینکه بخرید و نگه دارید چراکه افزایش قیمت بیت کوین ها در راه است.

کد خبر: 65761
تاریخ: 1398/08/13 - 22:09
منبع: دنیای بورس

بیت کوین  طلا  مایکل نووگراث  پروژه گلکسی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش قیمت ها در بازار طلا و سکه ادامه دارد / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۹/۲۱

می متالز - قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات نسبی بهای طلای جهانی، به روند کاهشی خود ادامه داد که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید با ۸۵ هزار تومان کاهش به چهار میلیون و ۴۴۹ هزار تومان رسید.
 

شرکت باریک ۹۰درصد از سهم معدن طلای سنگال را فروخت/ جابجایی‌های گرانقیمت در معادن طلا

می متالز - سال ۲۰۱۹ با افزایش قیمت طلا تا ۱۵۰۰ دلار در هر اونس آغاز شد، اگرچه قیمت طلا با گذشت مدت کوتاهی به روال کاهشی تا ۱۴۷۰ دلار بازگشت اما پیش بینی‌های موجود در رابطه با افزایش قیمت‌ها تا ۱۶۰۰ دلار در هر اونس این صنعت معادن طلا را با جهش‌هایی در رابطه با تغییر مالکیت و در مواردی ادغام‌هایی مواجه ساخته است.
 

"جم" در مسیر شفافیت با استقرار نظام حاکمیت شرکتی

می متالز - شرکت پتروشیمی جم بعنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های بورسی کشور، اقدام به استقرار نظام حاکمیت شرکتی در این شرکت و شرکت‌های تابعه خود کرده است.
 

سیگنال‌هایی برای پیش‌ بینی قیمت سکه

می متالز - سکه طرح جدید ساعت ۱۶ چهارشنبه با کاهش ۷/ ۲ درصدی قیمت همراه شد و به نرخ ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان معامله شد. این میزان کاهش قیمت سکه در ۱۹ هفته اخیر بی‌ سابقه بوده است.
 

مکث طلا

می متالز - قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت و فعالیت بازار در آستانه بیانیه سیاست اقتصادی بانک مرکزی آمریکا و نزدیک شدن مهلت اجرای دور جدید تعرفه‌ها روی کالاهای چینی تا حد زیادی تقلیل پیدا کرد.
 

دلار و طلا چه می‌شوند؟

می متالز - با توجه به روند پرنوسان دلار و طلا در روزهای اخیر سیگنال‌های موجود چه چشم‌ انداز کوتاه‌ مدتی را برای این دو بازار ترسیم می‌کنند؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما