خبر
انرژی هسته ای   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

ایران به دنبال ساخت زیردریایی هسته‌ای

می متالز - نشریه فوربس در گزارشی جدیدا نوشته است که ایران نخستین گام‌ها برای ساخت زیردریایی هسته‌ای را برداشته است.

به گزارش می متالز، ایران در ژانویه سال ۲۰۱۸، به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاع داد که قصد دارد در آینده زیردریایی با انرژی هسته‌ای را بسازد. ایران یک صنعت ساخت و ساز زیردریایی بومی دارد و یک سری زیردریایی‌های بسیار بزرگ و پیشرفته را راه‌اندازی کرده است.

به گزارش فوربس، ایران در ژانویه سال ۲۰۱۸، به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاع داد که قصد دارد در آینده زیردریایی با انرژی هسته‌ای را بسازد. ایران یک صنعت ساخت و ساز زیردریایی بومی دارد و یک سری زیردریایی‌های بسیار بزرگ و پیشرفته را راه‌اندازی کرده است. اما فعلا سطح فناوری نمایش داده شده از بسیاری کشورهای دیگر بسیار عقب است و به زودی نمی‌توان زیردریایی هسته‌ای را برای ایران پیش‌بینی کرد. اما گام‌های ابتدایی برای ساخت زیردریایی‌های هسته‌ای توسط ایران برداشته شده است و می‌تواند این نوع زیردریایی به تجهیزات زیردریایی ایران اضافه شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:

ایران به ادعای کشف ذرات اورانیوم پاسخ قانع‌کننده‌ای نداد/ ادامه رایزنی

می متالز - مدیر جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اولین روز آغاز بکار رسمی گفت: ایران هنوز به ادعاهای مربوط به کشف ذرات اعلام‌نشده اورانیوم، پاسخ قانع‌کننده‌ای نداده اما رایزنی‌ها ادامه دارد.
 

تصویب پروژه‌های جدید ایران و آژانس/ همکاری نیروگاهی و پزشکی

می متالز - چند پروژه جدید همکاری فنی میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جریان اجلاس هفته گذشته شورای حکام آژانس به تصویب رسید. بعد از برخی گمانه زنی ها مبنی بر تردید در ادامه همکاری ایران و آژانس حالا اما به نظر این همکاری رویکرد جدی و جدید به خود گرفته است.
 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد

دعوت رئیس سازمان انرژی اتمی به مجلس برای توضیح درباره تخلف بازرس آژانس

می متالز - عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: رئیس سازمان انرژی اتمی را به کمیسیون جهت توضیح درباره تخلف بازرس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دعوت خواهیم کرد.
 

واکنش ایران به گزارش جدید آژانس انرژی اتمی

می متالز - آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از فراتر رفتن سقف مجاز ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران در برجام خبر داد و خواستار همکاری کامل و به موقع این کشور شد.
 

گزارش جدید آژانس از ذخایر اورانیوم غنی‌شده و درخواست از ایران

می متالز - آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از فراتر رفتن سقف مجاز ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران در برجام خبر داد و خواستار همکاری کامل و به موقع این کشور شد.
 «لوبلاگ» بررسی کرد

کمپین تخریب رسانه‌ای علیه ایران / آخرین تلاش‌ها برای نجات برجام

می متالز - با گذشت بیش از یک سال از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران ازسوی دونالد ترامپ، تهران نیز در واکنش به ناکارآمدی تلاش‌های اروپا برای تداوم تجارت با ایران روند کاهش سطح تعهدات برجامی ذیل چارچوب این توافق را از هفته گذشته کلید زد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما