خبر
فن آوری های نوین   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  

احتمال اجازه دادوستد آمریکایی ها با هوآوی

می متالز - درحالی که کمیسیون ارتباطات فدرال اعلام کرده ادامه همکاری شرکت ها با هوآوی چین باعث قطع یارانه صندوق خدمات جهانی می شود که احتمال بازگشت دوباره این شرکت به بازار امریکا همچنان با توجه به درخواست های ثبت شده وجود دارد.

به گزارش می متالز، وزیر بازرگانی آمریکا گفته است که لایسنس‌هایی که به شرکت‌های آمریکایی اجازه داد و ستد با هوآوی را خواهند داد خیلی زود آماده می‌شوند، ۲۶۰ درخواست برای کسب مجوز جهت تجارت با هوآوی به وزارت بازرگانی آمریکا ارسال شده است و این بیشتر از از آن چیزی بود که تصور می‌شد.

البته کسب مجوز منوط به تأیید دولت آمریکا است و شرکت‌ها باید فرض را بر این بگیرند که مجوز را دریافت نخواهند کرد، با این حال دولت ممکن است برای تعداد محدودی از شرکت‌ها استثنا قائل شود و مجوز مورد نظر را برای آنها تأیید کند.

راس البته هچ اشاره‌ای به این موضوع نکرده است که کدامیک از شرکت‌های آمریکایی برای درخواست مجوز اقدام کرده‌اند. با این حال مشخص است که ممنوعیت تجارت با هوآوی بر روی برخی از شرکت‌ها مانند گوگل بیش از دیگران تاثیر گذاشته است.

هوآوی نمی‌تواند گوشی‌های جدید خود را با نسخه اصلی اندروید که دارای برنامه‌های گوگل مانند جیمیل، پلی استور، یوتیوب و… است، به بازار عرضه کند و تا زمانی که این شرکت در بلک لیست وزارت بازرگانی آمریکا قرار داشته باشد، این مشکل به قوت خود باقیست.

علاوه بر این زمانی که مجوزهای موقتی این شرکت منقضی شود آنها حتی از امکان ارائه آپدیت برای گوشی‌های فعلی خود نیز ساقط خواهند شد. یک مجوز دائمی‌تر ممکن است به گوگل و هوآوی اجازه دهد که فعالیت‌های قبلی خود را از سر بگیرند.

البته بخش مخابرات و تجهیزات شبکه هوآوی ممکن است چندان شانسی نداشته باشد. اصلی‌ترین دلیل ممنوعیت هوآوی در آمریکا نگرانی از بابت وجود راه نفوذ در تجهیزات شبکه این شرکت برای جاسوسی چین از شهروندان آمریکایی است.

کمیسیون ارتباطات فدرال، یا همان FCC حتی شرکت‌های آمریکایی را را تهدید کرده است که در صورت ادامه همکاری با هوآوی از دریافت یارانه که توسط صندوق خدمات جهانی به آنها اعطا می‌شود، محروم خواهند شد. بنابراین با تمامی این اوصاف پیش بینی می‌شود شرکت هایی که مجوز دادوستد با هوآوی را به دست می‌آورند ارتباط چندانی با زیرساخت‌های شبکه ایالات متحده نخواهند داشت

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

روایت گوگل از سیاست بنزینی

می متالز - در سال‌های اخیر بسیاری از سوالات مردم با جست‌ و جوی چند کلید واژه در اینترنت پاسخ می‌گیرد. انسان‌ها روزانه با عبارات مختلفی که به ذهنشان می‌رسد و در گوگل جست‌ و جو می‌کنند از خود ردپایی به‌ جا می‌گذارند که جمع شدن این عبارات و بررسی آن ها می‌تواند خود راهی برای بررسی دغدغه‌های مردم در جست‌ و جوهای اینترنتی باشد.
 

ضرر قطع شدن اینترنت برای کسب و کارهای اینترنتی چقدر است؟

می متالز - احتمالا شما هم حتی اگر کاربر خیلی بی تفاوت به اینترنت هم باشید بازهم در ذهن خود انتظار دارید این قطع شدن اینترنت سبب ضرر مالی کسب و کار‌های مبنی بر اینترنت شده باشد.
 

اگر اینترنت یک روز قطع شود، چه اتفاقی می‌افتد؟

می متالز - در زندگی‌تان چه تغییری رخ می‌دهد اگر همین الان اینترنت به‌مدت یک شبانه‌روز یا ۲۴ ساعت قطع شود؟
 

مایکروسافت مجددا مجوز همکاری با هوآوی را گرفت

می متالز - شرکت بزرگ مایکروسافت آمریکا مجددا توانست مجوز فروش نرم‌افزارهای خود به شرکت تحریم شده هوآوی از کاخ سفید را دریافت کند.
 

مایکروسافت مجوز همکاری با هوآوی را به دست آورد

می متالز - مایکروسافت موفق شد تا مجوز لازم برای ارائه نرم افزار به شرکت چینی هواوی را به دست آورد.
 

افزوده شدن ابزار جدید به اخبار گوگل

می متالز - گوگل ابزار جدیدی را به بخش اخبار خود اضافه می کند که به کاربران کمک می کند تا محتوای خبری را به شکل عمقی مطالعه کنند و تنها درگیر مطالعه سرخط اخبار نشوند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما