خبر
فن آوری های نوین   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  

احتمال اجازه دادوستد آمریکایی ها با هوآوی

می متالز - درحالی که کمیسیون ارتباطات فدرال اعلام کرده ادامه همکاری شرکت ها با هوآوی چین باعث قطع یارانه صندوق خدمات جهانی می شود که احتمال بازگشت دوباره این شرکت به بازار امریکا همچنان با توجه به درخواست های ثبت شده وجود دارد.

به گزارش می متالز، وزیر بازرگانی آمریکا گفته است که لایسنس‌هایی که به شرکت‌های آمریکایی اجازه داد و ستد با هوآوی را خواهند داد خیلی زود آماده می‌شوند، ۲۶۰ درخواست برای کسب مجوز جهت تجارت با هوآوی به وزارت بازرگانی آمریکا ارسال شده است و این بیشتر از از آن چیزی بود که تصور می‌شد.

البته کسب مجوز منوط به تأیید دولت آمریکا است و شرکت‌ها باید فرض را بر این بگیرند که مجوز را دریافت نخواهند کرد، با این حال دولت ممکن است برای تعداد محدودی از شرکت‌ها استثنا قائل شود و مجوز مورد نظر را برای آنها تأیید کند.

راس البته هچ اشاره‌ای به این موضوع نکرده است که کدامیک از شرکت‌های آمریکایی برای درخواست مجوز اقدام کرده‌اند. با این حال مشخص است که ممنوعیت تجارت با هوآوی بر روی برخی از شرکت‌ها مانند گوگل بیش از دیگران تاثیر گذاشته است.

هوآوی نمی‌تواند گوشی‌های جدید خود را با نسخه اصلی اندروید که دارای برنامه‌های گوگل مانند جیمیل، پلی استور، یوتیوب و… است، به بازار عرضه کند و تا زمانی که این شرکت در بلک لیست وزارت بازرگانی آمریکا قرار داشته باشد، این مشکل به قوت خود باقیست.

علاوه بر این زمانی که مجوزهای موقتی این شرکت منقضی شود آنها حتی از امکان ارائه آپدیت برای گوشی‌های فعلی خود نیز ساقط خواهند شد. یک مجوز دائمی‌تر ممکن است به گوگل و هوآوی اجازه دهد که فعالیت‌های قبلی خود را از سر بگیرند.

البته بخش مخابرات و تجهیزات شبکه هوآوی ممکن است چندان شانسی نداشته باشد. اصلی‌ترین دلیل ممنوعیت هوآوی در آمریکا نگرانی از بابت وجود راه نفوذ در تجهیزات شبکه این شرکت برای جاسوسی چین از شهروندان آمریکایی است.

کمیسیون ارتباطات فدرال، یا همان FCC حتی شرکت‌های آمریکایی را را تهدید کرده است که در صورت ادامه همکاری با هوآوی از دریافت یارانه که توسط صندوق خدمات جهانی به آنها اعطا می‌شود، محروم خواهند شد. بنابراین با تمامی این اوصاف پیش بینی می‌شود شرکت هایی که مجوز دادوستد با هوآوی را به دست می‌آورند ارتباط چندانی با زیرساخت‌های شبکه ایالات متحده نخواهند داشت

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

راهکار نوین هوآوی برای هوشمندسازی معادن

می متالز - هوآوی با استفاده از فناوری‌های مدرن خود، این بار قدم در راه هوشمندسازی معادن گذاشته است.
 

راهکار نوین هوآوی برای هوشمندسازی معادن

می متالز - هوآوی با استفاده از فناوری‌های مدرن خود، این بار قدم در راه هوشمندسازی معادن گذاشته است.
 

هوشمندسازی معادن توسط راهکار نوین هوآوی

می متالز - هوآوی با استفاده از فناوری‌های مدرن خود، این بار قدم در راه هوشمندسازی معادن گذاشته است.
 

گوگل ۱۰ میلیارد دلار در هندوستان سرمایه‌گذاری می‌کند

می متالز - آمازون، فیس‌بوک و گوگل برای سرمایه‌گذاری ده‌ها میلیارد دلاری در حوزه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات هند برنامه‌ریزی می‌کنند. کمپانی گوگل روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد در ۵ تا ۷ سال آینده ۱۰ میلیارد دلار در هندوستان سرمایه‌گذاری کند.
 

جهش بزرگ بورس‌های جهانی

می متالز - عقب‌نشینی آمریکا از تحریم هوآوی با استقبال بورس‌های جهانی مواجه شد.
 

آیا اطلاعات کاربران کارگزاری آگاه، لو رفته است!

می متالز - براساس شنیده‌ها، اطلاعات کامل ۱۱ هزار مشتری کارگزاری آگاه براثر یک اشتباه فنی در اینترنت منتشر شده و این اطلاعات از طریق جستجوی گوگل در دسترس عموم قرار دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما