خبر
محیط زیست   پتروشیمی  

مخالفت های زیست محیطی با توسعه پتروشیمی در پنسیلوانیا آمریکا

می متالز - توسعه صنعت پتروشیمی در ایالت پنسیلوانیا آمریکا با مخالفت حامیان محیط زیست مواجه شده است.

به گزارش می متالز، بیل پدوتو، شهردار پیتسبرگ ایالت پنسیلوانیا آمریکا، در تاریخ 30 اکتبر در کنفرانسی زیست محیطی که در همین شهر برگزار شد، موضعی سخت در برابر توسعه پتروشمی در غرب پنسیلوانیا گرفت.

پدوتو در کنفرانس "اقدام برای آب و هوا 2019" (2019 Climate Action Summit)، طی سخنانی که به ترغیب سرمایه گذاری در حوزه انرژی های سبز (green energy) و جذب کسب و کارهای جدید همراه با بهبود کیفیت آب و هوا می پرداخت،  عنوان کرد: اجازه دهید من نخستین سیاستمداری باشم که مخالفت علنی و عمومی خود را با آمدن شرکت های پتروشیمی بیشتر به غرب پنسیلوانیا ابراز می کند.

اظهارات شهردار پیتسبرگ استقبال گسترده فعالان طرفدار محیط زیست و منتقدان صنعت را در مناطق مجاور این شهر ایالت پنسیلوانیا به دنبال داشت. این در حالیست که هم اکنون شرکت شل کمیکالز (Shell Chemicals) در حال ساخت یک مجتمع پتروشیمی جدید در همین مناطق است و بسیاری از پروژه یادشده به دلیل ایجاد موقعیت های شغلی تازه که بسیار مورد نیاز است، حمایت می کنند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، که از تابستان تا کنون دو بار از این منطقه بازدید کرده است، در میان سیاستمداران مخالف دیدگاه شهردار قرار دارد و بخش های انرژی و صنایع شیمیایی را موتورهای محرک اقتصاد می داند. نخستین بازدید ترامپ از سایت شل در بیور کانتی (Beaver County) در 50 کیلومتری پیتسبرگ در کنار رودخانه اوهایو بود. جایی که در حال حاضر نزدیک به 6 هزار کارگر در حوزه ساخت و ساز فعالیت دارند.

کد خبر: 65815
تاریخ: 1398/08/13 - 23:57
منبع: نیپنا

صنعت پتروشیمی  ایالت پنسیلوانیا آمریکا  محیط زیست 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اقدامات استان در خصوص معادن بر اساس مذاکرات و تفاهم است

می متالز - استاندار یزد گفت: همواره شنوای خواسته‌های فعالان حوزه‌های مختلف معدنی هستیم.
 تیشه متخلفان به سنگ های تنگ سرخ

روزگار سیاه «تنگ سرخ» از معدن‌کاوی/ زیستگاه در حال تخریب است

می متالز - منطقه «تنگ سرخ» شیراز این روزها تحت تاثیر فعالیت های معدن‌کاوی قرار گرفته است. عملیات استخراج سنگ کارکردهای اکولوژیکی منطقه را تغییر داده و زیستگاه حیوانات نیز دستخوش آسیب شده است.
 

ظرفیت تولید پروپیلن کشور به ۴ میلیون تن می‌رسد

می متالز - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: با اجرای طرح جامع افزایش پروپیلن در صنعت پتروشیمی ظرفیت تولید این محصول به ۴ میلیون تن در سال ۱۴۰۴ می‌رسد.
 

نفس‌هایی که به بهای سیمان به شماره می‌افتند

می متالز - با وجود اینکه کارخانه سیمان ایلام، مرغوب‌ترین سیمان غرب کشور را تولید می‌کند، اما به همان مقدار نیز آلایندگی دارد و این موضوع سالها برای مردم اطراف کارخانه مشکل آفرین شده است.
 وزیر نفت اعلام کرد:

جلوگیری صنعت پتروشیمی از خروج بیش از ۵ میلیارد دلار ارز از کشور

می متالز - وزیر نفت گفت: صنعت پتروشیمی سالانه از خروج بیش از ۵ میلیارد دلار ارز از کشور جلوگیری می‌کند و این صنعت نخستین تامین‌کننده ارز کشور در سامانه نیما است.
 با بهره‌برداری از ۳ طرح پتروشیمی

افزایش ۴ میلیون تنی ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی ایران محقق می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به افتتاح سه طرح بزرگ پتروشیمی در روز پنجشنبه هفته جاری (۱۶ مردادماه) از سوی رئیس‌جمهوری گفت: این طرح‌ها شامل پتروشیمی کاوه، ‌پتروشیمی کمیا پارس خاورمیانه و کاتالیست پتروشیمی لرستان است که در مجموع با سرمایه‌گذاری ۱.۵۷ میلیارد دلار بیش از ۴ میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی ایران می‌افزاید
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما