خبر
تحقیق و توسعه   فن آوری های نوین  
رییس جمهور خبر داد:

شرکت‌های دانش بنیان به کشور قدرت می‌دهند

می متالز - رئیس جمهوری درمراسم افتتاح رسمی کارخانه نوآوری آزادی اعلام کرد: امروز توانسته ایم بیش از ۴ هزار شرکت نوپا ایجاد کنیم و این موضوع توانسته است اشتغال ۳۰۰ هزار نفری ایجاد کند و اکنون می‌توانیم از این طریق به اندازه بودجه کل کشور درآمد ایجاد و اقتصاد جامعه را متحول کنیم، زیرا این موضوع، قدرت و رفاه می‌آفریند.

به گزارش می متالز، حجه الاسلام حسن روحانی پس از افتتاح رسمی کارخانه نوآوری آزادی در جمع مسئولان این کارخانه و همچنین دست اندرکاران شرکت‌های نوبنیان با بیان اینکه ما از فردا گام چهارم را به سازمان انرژی اتمی ابلاغ خواهیم کرد، گفت: فعالیت جدید ما با نظارت آژانس خواهد بود و البته گام چهارم ما مثل سه گام قبلی قابل بازگشت است.

رییس جمهور افزود: در فردو طبق برجام بیش از ۱۰۰۰ سانتریفیوژ داریم که قرار بود بچرخند، اما گاز به آن‌ها تزریق نکنیم، اما از فردا گازدهی را در فردو آغاز می‌کنیم.

 شرکت‌های دانش بنیان به کشور قدرت می‌دهند

رئیس جمهور گفت: وجود شرکت‌های علمی و شرکت‌های دانش بنیان به کشور قدرت می‌دهند.

 روحانی افزود: امروز توانسته ایم بیش از ۴ هزار شرکت نوپا ایجاد کنیم و این موضوع توانسته است اشتغال ۳۰۰ هزار نفری ایجاد کند و اکنون می‌توانیم از این طریق به اندازه بودجه کل کشور درآمد ایجاد و اقتصاد جامعه را متحول کنیم، زیرا این موضوع، قدرت و رفاه می‌آفریند.

رئیس جمهور گفت: برای من بسیار باعث افتخار است که وارد مرحله‌ای جدیدی با حضور دانشگاه ها، شرکت ها، سرمایه گذاران و دانشجویان شده ایم که می‌توانیم یک تحول بزرگ در علم و فناوری ایجاد کنیم.

 روحانی افزود: بسیار مهم است که ما مسیر علم را برای قدرت انتخاب کنیم، زیرا از روز ابتدای تحولات علمیِ پیش آمده برای رسیدن به قدرت بوده است؛ اینترنت از ارتش شروع شد و علوم الکترونیک به خاطر مسایل نظامی به وجود آمد و علم برای قدرت پیشرفت کرد.

رئیس جمهور همچنین گفت: مهم این است که علمی را بیاموزیم که سود آن به همه جامعه برگردد و در شرایط تحریم امروز نظر بنده این است که با تلاش در این عرصه می‌توانیم صادرات خود را افزایش دهیم.

 فرهنگ سازی؛ لازمه استفاده درست از زیرساخت‌ها

رئیس جمهور گفت: برای استفاده صحیح از تحول و اکوسیستم جدید باید ابتدا فرهنگ سازی کرد.

 روحانی افزود: برخی وزارتخانه‌ها هنوز در شرایط سنتی هستند، این تحول یا اکوسیستم جدید که باید به وجود آید نیازمند فرهنگ سازی است، یعنی شناخت شرایط و محیط جدید. بالاخره هر کسی زمین و محصولی دارد باید شناسایی و با تحولات جدید آشنا شود.

وی گفت: ما باید افراد را با اینترنت اشیاء آشنا کنیم، پیش از این مثلا در یک روستا آب بود و هر کسی سهم خود را داشت، اکنون باید ساز و کار جدیدی در نظر گرفته شود.

رئیس جمهور افزود: دنیای آینده با دنیای امروز کاملا متفاوت است، سبک زندگی‌ها هم با هم فرق دارد، سال‌های ابتدایی دهه هفتاد که تازه تلفن همراه آمده بود عده‌ای می‌گفتند این ابزار به چه کار ما می‌آید؟ کسی فکر نمی‌کرد این وسیله به دوست و همراه همیشگی تبدیل شود.

وی افزود: خوشحالیم که این زیربنا در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود داشت ابزارها وجود دارند، اما می‌توان از آن استفاده مثبت یا منفی کرد تحولات به سرعت در حال رخ دادن است و ما نمی‌توانیم جلوی آن‌ها را بگیریم، اما می‌توانیم آن را هدایت کنیم حتما باید وزرا بیایند و از مراکز مربوط بازدید و به حرکت درست این مراکز کمک کنند.

 ایران می‌تواند در بسیاری زمینه‌ها پیشتاز باشد

رئیس جمهور گفت: ما در بسیاری از زمینه‌ها در تبدیل ایده‌های نو به محصول موفق عمل کرده ایم.

وی افزود: باید گام‌های خوبی در این حوزه برداشته شود تا ایده‌های خوب پس از تبدیل به محصول در بازار داخلی و خارجی ارائه شود که این موضوع بسیار مهم است.

آقای روحانی با بیان این که افتخار دولت یازدهم و دوازدهم این است که در این مسیر گام‌های خوبی برداشته است ادامه داد: ممکن است این گام‌ها کامل نباشد یا حتی کمتر از انتظار نسل جوان باشد، اما به هر حال حرکت بزرگی انجام گرفته است.

رئیس جمهور با بیان این که شما اگر یک پهنای باند داشتید اصلاً این کارها امکان پذیر نبود ادامه داد: آنچه امروز در یک سالن بازدید داشتیم همه به نحوی متکی به پیشرفت ICT و پهنای باند و در دسترس بودن است خیلی فشارها دیدیم تا بتوانیم این را در دسترس شما قرار دهیم و هنوز هم در فشار هستیم.

 روحانی گفت: البته هر کاری ممکن است نقص‌هایی داشته باشد به هر حال اتوبان هم که درست می‌کنید به طور طبیعی سریعتر به مقصد می‌رسید و البته مشکلی هم اگر پیش بیاید بیش از یک جاده خاکی است اینجا اگر تصادفی رخ دهد بیش از ۵۰ ماشین را درگیر می‌کند، اما شاید در جاده خاکی دو ماشین درگیر می‌شوند لذا ما باید مشکلات را کاهش دهیم.

رئیس جمهور با بیان این که امروز شاهد افتتاح یک کارخانه نوآوری هستیم، افزود: این پیشرفت مهم است که همدیگر را بشناسیم و از هم یاری بگیریم، این اشتراک بسیار مهم است همانطور که در دین هم به آن اشاره شده است.

 ایجاد کارخانه نوآوری؛ تحول بسیار بزرگ علمی

 روحانی گفت: ایجاد کارخانه نوآوری در کشور تحول بسیار بزرگ علمی به شمار می‌رود. امروز روز بسیار افتخارآمیزی است که ما در فعالیت‌های صنعتی و خدماتی از حالت سنتی خارج می‌شویم.

وی افزود: معمولاً کارخانه‌هایی که ما افتتاح می‌کنیم، کارخانه‌های فولاد، مس، پتروشیمی، نفت یا نساجی است، اما ما امروز وارد یک مرحله جدیدی شده ایم و این کارخانه با تمام کارخانه‌هایی که قبلاً افتتاح می‌کردیم متفاوت است.

رئیس جمهور افتتاح کارخانه نوآوری را یک امر بسیار مهم دانست و گفت: کارخانه‌ها نوآوری‌های قبلی را اجرا می‌کنند و گام‌های گذشته را به مرحله عمل در می‌آورند، ولی اینجا جایی است که ایده‌های نو مطرح می‌شود و مورد فعالیت قرار می‌گیرد.

روحانی افزود: خوبی این کارخانه در این است که در کنار نوآفرین و شرکت استارت آپ ما گروهی به نام شتاب دهنده آن را کمک و یاری می‌کنند و کار را پیش می‌برند برای این که در پیچ و خم‌های اداری نمانند یا کمتر بمانند.

رئیس جمهور با اشاره به این که افتتاح کارخانه آزادی تحول بزرگی است که البته نیاز به زیرساخت‌های فرهنگی و همکاری دارد، گفت: همان هم آوایی که ما دیدیم اول همفکری می‌خواهد و بعد هم آوایی می‌خواهد و بعد همکاری می‌خواهد و این سه همه باید در کنار هم قرار گیرد تا ما را به نتیجه برساند.

 روحانی با اشاره به این که ما در صنعت و فناوری و علم معمولاً دنباله روی کشورهای صنعتی هستیم، افزود: اما در اینجا می‌توانیم نوآوری داشته باشیم که دیگران انجام نداده باشند و ما اولین کسی هستیم که آن را انجام می‌دهیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حسن روحانی در نشستی با نمایندگان رسانه های همگانی استان کرمان:

باید همه بخش ها را برای توسعه صنعت گردشگری استان کرمان تشویق کنیم/ با اجرای طرح های توسعه ای و زیربنایی، استان کرمان بیش از پیش شکوفا خواهد شد/قدردانی از مردم استان کرمان

می متالز - رئیس جمهور روز سه شنبه در نشستی با نمایندگان رسانه های همگانی استان کرمان با اشاره به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 41 پروژه و طرح و همچنین افتتاح طرح های معدنی، صنعتی و فولادی در گل گهر سیرجان و بافت تاکید کرد با اجرای این طرح ها استان کرمان بیش از پیش شکوفا خواهد شد.
 دکتر روحانی در مراسم افتتاح طرح های معدنی و فولادی و صنعت آب و برق استان کرمان:

بهره برداری از صدها طرح زیربنایی و عمرانی در استان های یزد و کرمان دستاورد سختکوشی، ایمان و فداکاری ملت بزرگ ایران است/از سیاست های دولت تدبیر و امید حمایت از صنعت ریل است/ تلاش گران شرکت گل گهر سیرجان، کشور را گل و گهر کردند/ معادن بسیار بزرگ و غنی در کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان کشف شده است / اگر در دنیای سیاست قواعد بازی را یاد نگرفته باشیم آبرو، قدرت، پیشرفت و رفاه کشور را از بین می بریم/ با فناوری روز پیش نرویم، عقب می مانیم/ عیب ها را بپوشانیم؛ پرونده سازی هنر نیست به پرونده رسیدگی کردن کار صحیح و درستی است

می متالز - رئیس جمهور بهره برداری از صدها طرح زیربنایی و عمرانی در استان های یزد و کرمان را دستاورد سختکوشی، تلاش، ایمان و فداکاری برای آرمان های ملت بزرگ ایران دانست و تاکید کرد: باید با برداشتن گام های بلندتر، مسیر توسعه و عمران ایران اسلامی را با سرعت بیشتری طی کنیم و این مهم با تلاش کارگران، مهندسین، کارمندان، مدیران، سرمایه گذاران، طراحان و سیاستگذاران، در حال تحقق است.
 با دستور رئیس جمهور انجام شد؛

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴۱ طرح و پروژه زیربنایی و صنعتی و اقتصادی در استان کرمان

می متالز - رئیس جمهور در جریان سفر به استان کرمان دستور افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴۱ طرح و پروژه زیربنایی و صنعتی و اقتصادی را در سطح استان صادر کرد.
 رییس‌جمهور اعلام کرد:

افزایش حقوق‌ها در سال آینده/ بسته حمایتی اقشار کم‌درآمد ارائه می‌شود

می متالز - رییس جمهوری با اشاره به اینکه حقوق‌ها در سال آینده افزایش خواهد یافت، از ارایه بسته حمایتی برای اقشار کم درآمد خبر داد.
 

افتتاح همزمان ۱۴ طرح معدنی و صنایع معدنی در استان یزد/ تقدیر رییس جمهور از تلاش‌های وزارت صمت برای رونق تولید/ امضای 3 تفاهم نامه در حوزه معدن و صنعت فرش و آغاز احداث 3 شهرک صنعتی تخصصی در یزد

می متالز - 14 طرح صنعتی و معدنی در سطح استان یزد با حضور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس، با ارائه گزارش رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت به طور همزمان افتتاح شد.
 با حضور رییس جمهور:

چند طرح بزرگ صنعتی و معدنی در سیرجان افتتاح شد

می متالز - بخش آهن اسفنجی کارخانه توسعه آهن و فولاد و همچنین کارخانه ذوب جهان فولاد سیرجان با حضور رییس جمهور به بهره برداری رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما