خبر
گمرک   مالیات  
خبر خوش برای تولید:

مجوز پذیرش ضمانت نامه بانکی جای پرداخت نقدی مالیات ارزش افزوده صادر شد

می متالز - معاون فنی گمرک از صدور مجوز یک نهاد بالادستی برای پذیرش ضمانت نامه بانکی به جای پرداخت نقدی مالیات بر ارزش افزوده در گمرکات خبر داد.

به گزارش می متالز، مهرداد جمال ارونقی با اشاره به تسهیلات جدید گمرک برای جبران کاهش سرمایه در گردش واحدهای تولیدی گفت: بر اساس یکی از تازه‌ترین و مهمترین مجوزهای صادر شده برای گمرک، امکان پذیرش ضمانت نامه بانکی به جای پرداخت نقدی مالیات بر ارزش افزوده برقرار شده است.

معاون فنی گمرک ایران گفت: پیش از این تنها برای حقوق ورودی گمرک اجازه پذیرش ضمانت نامه‌های بانکی را داشت اما به طور معمول گمرک ایران باید مالیات بر ارزش افزوده را به صورت نقدی دریافت می‌کرد.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر این امکان به تمامی گمرکات اطلاع رسانی شده تا واردکنندگان کالا از این طریق بخشی از کمبود و کاهش نقدینگی  و سرمایه در گردش خود را جبران کنند.

ارونقی گفت: این مجوز در راستای بند ت ماده ۳۸ قانون رفع موانع تولید و ماده ۶ قانون امور گمرکی جهت جبران کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی و واردکنندگان کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی‌، مواد اولیه، ماشین الات و تجهیزات خط تولید صادر شده  و روال کار همانند نحوه دریافت حقوق ورودی بصورت ضمانتنامه بانکی یا اسناد خزانه تا سررسید معین است.

معاون فنی گمرک ایران گفت: واردکنندگان برای استفاده از این تسهیلات می‌توانند به تمام گمرکات اجرایی کشور مراجعه کنند.

ارونقی افزود: همچنین، در راستای رفع موانع واحدهای تولیدی در سال رونق تولید، گمرک جمهوری اسلامی ایران می تواند به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت، برای یکبار و با موافقت سازمان امور مالیاتی و سازمان تأمین اجتماعی، نسبت به ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی که بدهی به سازمان امورمالیاتی و سازمان تأمین اجتماعی دارند، با اخذ تعهد تسویه حساب بدهی تا حداکثر ظرف شش ماه اقدام کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فهرست ۷۶ قلم کالای معاف از ثبت سفارش واردات در مناطق آزاد اعلام شد

می متالز - گمرک ایران فهرستی از ۷۶ قلم کالای برای واردات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را منتشر کرد که به‌ شرط مصرف در خط تولید واحدهای فعال صنعتی مستر در اینت مناطق، واردات آنها معاف از ثبت سفارش خواهد بود.
 معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران خبر داد:

یازده گام تسهیل گر برای ترخیص فوری کالاها

می متالز - مهرداد جمال ارونقی معاون امور گمرکی گمرک ایران، از یازده اقدام تسهیل گر سازمان گمرک برای ترخیص فوری کالاهای اساسی و ضروری از بنادر کشور خبر داد.
 

مدیرعامل بانک صنعت و معدن: اختصاص ۱۱هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع استان هرمزگان توسط این بانک

می متالز - دکتر حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تا پایان سال ۹۷ در مجموع بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک صنعت و معدن به طرح های به بهره برداری رسیده و در حال احداث استان هرمزگان اختصاص یافته است که برای ۴۷۰۰ نفر اشتغال زایی به همراه دارد.
 

واردات ۱۴.۵ میلیون تن کالاهای اساسی

می متالز - رئیس کل گمرک ایران گفت: از ۲۲ میلیون تن کالای وارد شده، ۱۴ و نیم میلیون تن کالاهای اساسی بوده که عمدتا شامل نهاده‌های دامی است و در مجموع، ۹۰ درصد کالاهای وارداتی کالاهای واسط بوده اند.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

توجه به بخش تولید موجب فقرزدایی می‌شود

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توجه به بخش تولید علاوه بر اشتغال، در زدودن آثار فقر، معیشت عمومی، رفع معضلات بانکی و احیای ارزش پول ملی تاثیر مستقیم دارد.
 

چرا جزییات آمارهای تجارت خارجی منتشر نمی‌شود؟

می متالز - آخرین بار در فرودین ماه سال جاری جزییات آمارهای تجارت خارجی از سوی گمرک ایران منتشر شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما