خبر
فلزات گرانبها  

آینده طلا چه میشود؟

می متالز - قیمت طلا در چند وقت گذشته الگوی جالبی را تکرار کرده. ابتدا با یک خبر اوج می‌گیرد، با خبر بعدی به مرور پایین می‌آید، سپس خبر جدیدی از راه می‌رسد و باز هم اوج گیری

به گزارش می متالز، یکی از دلایل کم شدن قیمت طلا در هفته‌های اخیر اعلام خبرهایی درباره برخی توافق‌ها در اتحادیه اروپا برای خروج انگلستان از آن بود. در صورتی که کشورهای اروپایی بتوانند به توافقی قطعی برسند طبیعی است که آسیب‌های اقتصادی خروج بریتانیا از اروپا به حداقل می‌رسد و از آنجایی که رفتار اقتصاد و طلا معمولا عکس هم است، اقتصاد خوب اروپا می‌تواند طلا را ارزان کند. اما شرایط به خوبی روز اول باقی نماند و اروپایی‌ها گفتند که باید فرآیند خروج را با تاخیر آغاز کنند. گفتن این جمله کافی بود تا بدبینی‌ها نسبت به توافق زیاد شود و قیمت طلا دوباره بالا برود.

دلیل اصلی دیگر، توافق چین و آمریکا بود. دقیقا مانند مورد قبل، دو طرف این توافق گفتند که به زودی به نتیجه می‌رسیم اما پس از مدتی زمان امضای توافق را عقب انداختند و بدبینی ایجاد شده باعث رشد قیمت طلا شد.

باید گفت که مورد دوم بسیار مهم‌تر از مورد اول است. برای مثال بسیاری از فعالان بازارها می‌گویند اگر توافق خاصی در جنگ تجاری چین و آمریکا برقرار نشود احتمال رسیدن قیمت هر انس طلا به محدوده ۱,۷۰۰ دلار نیز وجود دارد و این رشد قیمت می‌تواند در همین ۴ ماه آینده باشد! دلیل آن هم واکنش زنجیره‌ای بانک‌های مرکزی به جنگ تجاری است. این بانک‌ها برای خنثی کردن اثر جنگ بر اقتصاد، نرخ بهره را کم می‌کنند و کاهش نرخ بهره باعث افزایش قیمت طلا می‌شود.

به طور خلاصه، ابهام زیادی درباره آینده اقتصاد جهان وجود دارد. کارشناسان می‌گویند ادامه جنگ اقتصادی انس را به ۱,۷۰۰ دلار می‌رساند و توقف آن انس را به سمت ۱,۴۰۰ دلار می‌برد. واقعیت این است که فعلا احتمال ادامه جنگ اقتصادی را بیش از احتمال توقف آن می‌دانند.

کد خبر: 65908
تاریخ: 1398/08/14 - 17:14
منبع: بورس کالای ایران

قیمت طلا  اتحادیه اروپا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

درخواست روس ها برای تسهیل قوانین ضد دامپینگ اروپا

می متالز - روس ها خواستار تسهیل قوانین ضد دامپینگ اتحادیه اروپا در خصوص واردات فولاد نورد گرم شده اند.
 رویترز اعلام کرد؛

آخرین وضعیت قیمت طلا در جهان

می متالز - قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۶۹ درصد افزایش به ۱۷۳۰ دلار و ۲۷ سنت رسید.
 مسئول سیاست خارجی اروپا: از تصمیم آمریکا متاسفم/روسیه: لغو معافیت هسته‌ای ایران تاسف آور است

آمریکا معافیت هسته ای ایران را تمدید نمی کند + واکنش ها

می متالز - آمریکا معافیت مربوط به همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران را تمدید نمی‌کند. واکنش های اعضای برجام از جمله اروپا و روسیه به تصمیم اخیر چه بود.
 

حرکت قیمت طلای سیاه روی نمودار کاهشی

می‌ متالز - بالا رفتن سطح ذخیره‌سازی‌های نفت خام و سوخت آمریکا و کاهش امیدها به بهبود تقاضای تثبیت شده برای انرژی قیمت‌های جهانی نفت خام را کاهش داد.
 

سکه ۱۵۰ هزار تومان ارزان شد

می‌متالز - هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز (چهارشنبه) با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به رقم هفت میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به فروش رسید.
 

کاهش اندک قیمت طلا در بازارهای جهانی

می متالز - در حالی که شاخص‌ها در بازارهای بورس تقویت شده قیمت طلا امروز شاهد اندکی کاهش بود، هرچند که احتمال در پیش بودن بسته‌های محرک اقتصادی بیشتر مانع از افت بیشتر قیمت فلز زرد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما