خبر
فلزات گرانبها  

آینده طلا چه میشود؟

می متالز - قیمت طلا در چند وقت گذشته الگوی جالبی را تکرار کرده. ابتدا با یک خبر اوج می‌گیرد، با خبر بعدی به مرور پایین می‌آید، سپس خبر جدیدی از راه می‌رسد و باز هم اوج گیری

به گزارش می متالز، یکی از دلایل کم شدن قیمت طلا در هفته‌های اخیر اعلام خبرهایی درباره برخی توافق‌ها در اتحادیه اروپا برای خروج انگلستان از آن بود. در صورتی که کشورهای اروپایی بتوانند به توافقی قطعی برسند طبیعی است که آسیب‌های اقتصادی خروج بریتانیا از اروپا به حداقل می‌رسد و از آنجایی که رفتار اقتصاد و طلا معمولا عکس هم است، اقتصاد خوب اروپا می‌تواند طلا را ارزان کند. اما شرایط به خوبی روز اول باقی نماند و اروپایی‌ها گفتند که باید فرآیند خروج را با تاخیر آغاز کنند. گفتن این جمله کافی بود تا بدبینی‌ها نسبت به توافق زیاد شود و قیمت طلا دوباره بالا برود.

دلیل اصلی دیگر، توافق چین و آمریکا بود. دقیقا مانند مورد قبل، دو طرف این توافق گفتند که به زودی به نتیجه می‌رسیم اما پس از مدتی زمان امضای توافق را عقب انداختند و بدبینی ایجاد شده باعث رشد قیمت طلا شد.

باید گفت که مورد دوم بسیار مهم‌تر از مورد اول است. برای مثال بسیاری از فعالان بازارها می‌گویند اگر توافق خاصی در جنگ تجاری چین و آمریکا برقرار نشود احتمال رسیدن قیمت هر انس طلا به محدوده ۱,۷۰۰ دلار نیز وجود دارد و این رشد قیمت می‌تواند در همین ۴ ماه آینده باشد! دلیل آن هم واکنش زنجیره‌ای بانک‌های مرکزی به جنگ تجاری است. این بانک‌ها برای خنثی کردن اثر جنگ بر اقتصاد، نرخ بهره را کم می‌کنند و کاهش نرخ بهره باعث افزایش قیمت طلا می‌شود.

به طور خلاصه، ابهام زیادی درباره آینده اقتصاد جهان وجود دارد. کارشناسان می‌گویند ادامه جنگ اقتصادی انس را به ۱,۷۰۰ دلار می‌رساند و توقف آن انس را به سمت ۱,۴۰۰ دلار می‌برد. واقعیت این است که فعلا احتمال ادامه جنگ اقتصادی را بیش از احتمال توقف آن می‌دانند.

کد خبر: 65908
تاریخ: 1398/08/14 - 17:14
منبع: بورس کالای ایران

قیمت طلا  اتحادیه اروپا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گمانه زنی ها درباره قیمت طلا در سال ۲۰۲۰

می متالز - تحلیلگران موسسه RBC Capital Markets بر این باورند که قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۲۰ میلادی رکوردهای جدیدی را ثبت خواهد کرد.
 بلومبرگ:

چرا اروپا باید تجارت با ایران را حفظ کند؟

می متالز - اروپا نقش مهم تری در مذاکرات آینده خواهد داشت. آمریکا ابتدا تحریم های اقتصادی را وضع کرد و بعد خواستار گفت و گو با تهران شد. اما اروپا باید رویکرد دیگری را دنبال کند. اروپا به جای اتکا به ساز و کار اینستکس باید از تجارت خود با ایران برای پیشبرد اهداف دیپلماتیک بهره برداری کند.
 تحلیل فاندامنتال نشان داد؛

مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا

می متالز - تازه ترین تحلیل فاندامنتال (بنیادی) نشان می دهد که قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر دلار آمریکا و بهره اوراق قرضه خزانه داری آمریکا قرار خواهد داشت.
 وزیران اروپایی خواستار شدند

حذف تامین مالی پروژه‌های نفت، گاز و زغال سنگ

می متالز - وزیران دارایی اتحادیه اروپا اعلام کردند این بلوک باید تامین مالی پروژه‌های نفت، گاز و زغال سنگ را متوقف کند که احتمالا دو میلیارد یورو از سرمایه‌گذاری‌های سالانه را کاهش می‌دهد.
 

نظرسنجی جدید کیتکونیوز درباره قیمت طلا

می متالز - تازه ترین نظرسنجی کیتکونیوز نشان می دهد تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی درباره روند قیمت طلا در هفته جاری اختلاف نظر دارند.
 

پیش بینی امیدوارکننده بانک جهانی درباره قیمت طلا

می متالز - بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۲۰ میلادی به بیش از ۱۶۰۰ دلار خواهد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما