خبر
مالیات  
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:

روند، کند و آزاردهنده تحقق نظام جامع مالیاتی

می متالز - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: سازمان امور مالیاتی با تحقق نظام جامع مالیاتی فاصله دارد و روند، کند و آزاردهنده شده است.

به گزارش می متالز، غلامرضا تاجگردون درباره اینکه مجلس تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مجوز تسویه بدهی دولت به بانک‌ها را داده، اظهار کرد: سال گذشته حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان تسویه انجام شد و سال جاری هم حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان تسویه بدهی‌ها انجام خواهد شد.

وی افزود: سازمان امور مالیاتی با تحقق نظام جامع مالیاتی فاصله دارد و روند، کند و آزاردهنده شده است. باید پایه‌های جدید مالیاتی تعریف شود، برخی‌ها فکر می‌کنند برای افزایش درآمد‌های مالیاتی حتما باید نرخ‌های مالیاتی افزایش یابد در حالی که این گونه نیست و معافیت‌های گسترده‌ای داریم.

تاجگردون گفت: دولت معافیت‌های زائد مالیاتی را به مجلس اعلام کند تا حذف شوند. دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی هم کاملا منتفی است. باتوجه به نرخ تورم ۴۰ درصدی اگر بخواهیم از سود سپرده‌ها مالیات بگیریم پول‌ها از سیستم بانکی خارج می‌شود بنابراین این کار انجام نمی‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ابلاغیه جدید سازمان امور مالیاتی درخصوص بازگشت ارز صادراتی

می متالز - معاون سازمان امور مالیاتی در نامه‌ای به معاونت‌های مربوطه این سازمان، دستورالعمل شیوه برخورد با پرونده‌های مالیاتی صادرکنندگان را ابلاغ کرد.
 

جزییات ابلاغیه سازمان امور مالیاتی در خصوص بازگشت ارز صادراتی

می متالز - معاون سازمان امور مالیاتی در نامه‌ای به معاونت‌های مربوطه این سازمان، دستورالعمل شیوه برخورد با پرونده‌های مالیاتی صادرکنندگان را ابلاغ کرد.
 تأیید سود ۳ ریالی "بانک صادرات" توسط حسابرس؛

منابع ارزان "وبصادر" وزنه درآمد‌ها را سنگین‌تر کرد

می متالز - می‌توان گفت که عملکرد "وبصادر" در سال جاری نسبت به سال گذشته بهبود یافته و از نکات قابل تامل در گزارش اخیر، افت سنگین هزینه‌های ناشی از مطالبات مشکوک الوصول است.
 در هفته جاری صورت می‌گیرد؛

حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی

می متالز - وزرای راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در هفته جاری به منظور بررسی تولید داخل در حوزه حمل و نقل و صنایع هوایی در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس حضور پیدا خواهند کرد.
 

مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات سال 97، تا پایان دی‌ماه 98 تمدید شد

می متالز - مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۳۹۷ با ابلاغ بانک مرکزی تا پایان دی ماه امسال تمدید شد.
 با هدف بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی؛

مهلت برگشت ارز صادرکنندگان سال ۹۷ تمدید شد

می متالز - با اعلام بانک مرکزی مهلت برگشت ارز صادرکنندگان سال ۹۷ به منظور بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی سال مزبور تمدید شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما