خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری   مسکن و اقتصاد  
مدیر فروش این سرمایه‌گذار ساختمانی تاکید کرد:

«ثرود» به دنبال راهکارهای جدید تامین مالی و فروش

می متالز - سهم شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود در یک سال اخیر بازدهی ۴۰۰ درصدی برای سهامداران به ارمغان آورده است.

به گزارش می متالز، سهم شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود در یک سال اخیر بازدهی ۴۰۰ درصدی برای سهامداران به ارمغان آورده است.

گروه ساختمانی در حالی مورد اقبال بازار قرار گرفت که افزایش قیمت چشمگیر قیمت مسکن، سودآوری شرکت‌های ساختمانی را افزایش داده و «ثرود» هم از این قاعده مستثنا نیست. این شرکت اگرچه در سنوات قبل زیان ده بود، اما در سال مالی منتهی به پایان شهریور ۹۸ به سود رسیده و باید منتظر گزارش عملکرد ۱۲ ماهه این سهم باشیم.

یزدانی مدیر فروش شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود در خصوص وضعیت بازار فروش پروژه‌های ساختمانی بیان کرد: وضعیت فروش در شرکت‌های ساختمانی با بازار املاک متفاوت است؛ چراکه در شرکت‌های انبوه‌ساز امکان پیش‌فروش و فروش اقساطی وجود دارد و متقاضیان مسکن راحت‌تر می‌توانند اقدام به خرید کنند؛ بنابراین شرکت‌های ساختمانی، کمتر تحت تأثیر رکود بازار مسکن قرارگرفته‌اند.

وی افزود: هرچند رونق یا رکود بازار مسکن در اجرای پروژه‌های ساختمانی مؤثر است، ولی روند احداث پروژه‌های ساختمانی بیش از رونق بازار مسکن، به گردش نقدینگی شرکت‌ها بستگی دارد. ازاین‌رو، تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش اهمیت زیادی برای شرکت‌های ساختمانی دارد.

یزدانی اضافه کرد: یکی از راهکار‌های معمول تأمین مالی در شرکت‌های ساختمانی، اخذ تسهیلات از بانک‌ها است که البته هزینه مالی به شرکت‌ها تحمیل می‌کند. شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود در حال مطالعه روش‌های دیگر تأمین مالی است و یکی از راهکار‌هایی که مشغول بررسی آن هستیم، طرح پیش ثبت‌نام است. تفاوت این روش با پیش‌فروش در آن است که در طرح پیش‌فروش، ابتدا بخشی از پروژه ساخته می‌شود و در اواسط کار، پیش‌فروش انجام می‌شود.

مدیر فروش شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود گفت: در طرح پیش ثبت‌نام، می‌توان پروژه‌های ساختمانی را قبل از آغاز عملیات ساخت واگذار کرد و وجه فروش را به‌صورت تدریجی تا زمان تکمیل پروژه، دریافت کرد. البته این طرح چالش‌های قانونی دارد و چندان به امکان پیاده‌سازی آن خوش‌بین نیستیم. به‌هرحال طرح پیش ثبت‌نام اگر به لحاظ قانونی مورد تائید قرار گیرد، می‌تواند هم برای شرکت‌های ساختمانی و هم متقاضیان مسکن راهکار مناسبی باشد.

وی در رابطه با پیش‌بینی روند سودآوری شرکت در سال مالی جاری گفت: فعلاً نمی‌توان پیش‌بینی قاطعی داشت و وضعیت درآمدی شرکت بستگی به تقاضای بازار خواهد داشت. قیمت املاک رشد زیادی داشته، ولی تقاضای خرید کاهش داشته و شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود در حال حاضر پروژه آماده پیش‌فروش در دست ندارد و امیدواریم امکان اجرای طرح پیش ثبت‌نام فراهم شود. در صورت تداوم رکود در بازار مسکن، شاید حجم فروش مورد انتظار محقق نشود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گزارشی از روند افزایشی قیمت مسکن در بازار تابستانی

کرونا فروکش کرد؛ تب سقف بالای سر بالا رفت

می متالز - درحالی التهاب القاء شده بازار مسکن باعث شد تا دوباره دستوالعمل‌ حذف قیمت‌ها از آگهی‌ها در فضای مجازی اعمال شود که بسیاری از کارشناسان براین باورند این روند ادامه دار است و گران شدن قیمت نهاده‌های تولید مسکن و توم موجود نهایتا تب قیمت مسکن را هم بالا می‌برد.
 زارع:

ممانعت از درج قیمت در سایت های اینترنتی موجب ثبات نسبی قیمت خودرو شد

می متالز - سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس دهم می گوید هرچند عده‌ای فضای مجازی را دارای ظرفیتی مناسب برای خرید و فروش خودرو می دانند اما باید برای استفاده از این پتانسیل در وهله نخست باید زمینه قانونی و شروط لازم را مشخص کرد.
 عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:

آرامش در بازارمسکن با عدم درج قیمت در سایت‌های اینترنتی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با ورود دستگاه قضا و ممانعت از درج قیمت در آگهی‌های خرید و فروش، بازار در چند روز اخیر به سمت ثبات و آرامش حرکت کرده و میزان چشمگیری از تلاطمات فروکش کرده است.
 کیان پور مطرح کرد:

ثبات تدریجی بازار مسکن و خودرو با عدم درج قیمت در سایت‌های اینترنتی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: خوشبختانه با ورود دستگاه قضا و ممانعت از درج قیمت در آگهی های خرید و فروش، بازار مسکن و خودرو در چند روز اخیر به سمت ثبات و آرامش حرکت کرده و میزان چشمگیری از تلاطمات فروکش کرده است.
 افضلی:

افزایش تسهیلات مسکن در دستورکار وزارت راه؛ سود وام مسکن باید متناسب با اقتصاد خانوارها باشد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: میزان سود تسهیلات خرید مسکن باید متناسب با اقتصاد خانوارهای کم درآمد و متوسط جامعه باشد، در غیر این صورت این اقشار از دریافت تسهیلات مذکور محروم می شوند.
 

۷۳۰ روز بازار مسکن در ۳ ساعت

می متالز - فعالان بازار مسکن در سال جاری برای بهره‌برداری بهتر و کم‌ریسک از فعالیت خود به یک ابزار مشترک نیاز دارند. این ابزار، مجموعه اطلاعات کلیدی از تحولات دو سال اخیر در بخش مسکن است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما