خبر
عمران و معماری  
یارمحمدی تشریح کرد:

حضور وزیر آموزش و پرورش در نشست کمیسیون عمران/ تخصیص ۸۰ درصدی اعتبارات مقاوم‌سازی مدارس

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارهای وزارت آموزش و پرورش تاکنون حدود ۸۰ درصد از اعتبارات مقاوم‌سازی، نوسازی و بهسازی فضاهای آموزشی تأمین شده است.

به گزارش می متالز، علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، در تشریح نشست امروز این کمیسیون، گفت: نشست امروز کمیسیون عمران مجلس با حضور حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش جهت بررسی وضعیت مقاوم‌سازی، نوسازی و بهسازی و نحوه تحقق بودجه‌ها و منابع فضاهای آموزش برگزار شد و وزیر مربوطه گزارش جامعی از اقدامات صورت گرفته برای نوسازی و مقاوم سازی مدارس ارائه کرد.

تخصیص 80 درصدی اعتبارات مقاوم سازی مدارس در سال جاری

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس آمارها تاکنون حدود 80 درصد از اعتبارات مقاوم‌سازی، نوسازی و بهسازی فضاهای آموزشی تأمین شده است، افزود: وزیر آموزش و پرورش در نشست امروز اعلام کرد که در سال جاری روند نوسازی مدارس بسیار مطلوب و قابل قبول بوده است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی حدود 10 استان کشور در بحث میزان فضاهای آموزشی در وضعیت غیر قابل قبولی قرار دارند، از این رو وزیر آموزش و پرورش در نشست امروز کمیسیون عمران بر حمایت از این استان ها تأکید کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس افزود: در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس همچنین مواد ارجاعی از طرح احداث سرپناه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کیان‌پور:

عزم دولت برای ساماندهی خانه‌های خالی از سکنه / سازمان امور مالیاتی سامانه املاک را راه‌اندازی کند

می متالز - نماینده مجلس دهم گفت: امیدوارم که دولت و شخص رئیس جمهور به مساله ساماندهی خانه های خالی ورود کند،زیرا این اقدام قطعا به بهبود وضعیت بازار مسکن و کاهش تقاضا در این حوزه می انجامد.
 کیان‌پور:

وجود ۳ هزار هکتار بافت فرسوده در تهران / روند اجرای طرح بازآفرینی شهری کُند است

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق گزارشات حدود ۳ هزار هکتار بافت فرسوده در تهران وجود دارد که این میزان وسعت یک ظرفیت بالقوه برای مسکن سازی است، از طرفی گستره بالای بافت فرسوده در پایتخت بسیار نگران کننده است، زیرا در صورت بروز حوادث طبیعی مانند زلزله فجایع بسیاری رخ خواهد داد.
 عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

گرانی مسکن پیامد افزایش ۴۰ درصد هزینه عوارض ساختمانی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن نتیجه افزایش ۴۰ درصد هزینه عوارض ساختمانی خواهد بود، گفت: این اقدام شهرداری به ضرر اقشار کم درآمد جامعه است، زیرا با این اقدامات آن ها دیگر نمی توانند به سمت خرید مسکن حرکت کنند.
 کیان پور مطرح کرد:

ثبات تدریجی بازار مسکن و خودرو با عدم درج قیمت در سایت‌های اینترنتی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: خوشبختانه با ورود دستگاه قضا و ممانعت از درج قیمت در آگهی های خرید و فروش، بازار مسکن و خودرو در چند روز اخیر به سمت ثبات و آرامش حرکت کرده و میزان چشمگیری از تلاطمات فروکش کرده است.
 افضلی مطرح کرد:

ظرفیت گسترده بورس برای هدایت سرمایه‎های سرگردان به بازار تولید مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با به کارگیری ظرفیت بورس می توان سرمایه های سرگردان را جذب و به سمت بازار ساخت و ساز مسکن هدایت کرد، با این روش هم سرمایه گذاران به سود قابل قبولی دست می یابند و هم اینکه با ورود اعتبارات کلان، بخش تولید مسکن رونق خواهد گرفت.
 افشاگری عضو کمیسیون عمران مجلس:

دولت به صنعت خودروسازی و فولاد ‌یارانه‌های کلان می‌دهد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از صادرات ۱۰ میلیون تنی فولاد در شرایطی که قیمت این محصول در بازار داخلی افزایش یافته است گفت: سیاست‌های دولت هرج و مرز بازار فولاد را تشدید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما