خبر
عمران و معماری  
یارمحمدی تشریح کرد:

حضور وزیر آموزش و پرورش در نشست کمیسیون عمران/ تخصیص ۸۰ درصدی اعتبارات مقاوم‌سازی مدارس

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارهای وزارت آموزش و پرورش تاکنون حدود ۸۰ درصد از اعتبارات مقاوم‌سازی، نوسازی و بهسازی فضاهای آموزشی تأمین شده است.

به گزارش می متالز، علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، در تشریح نشست امروز این کمیسیون، گفت: نشست امروز کمیسیون عمران مجلس با حضور حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش جهت بررسی وضعیت مقاوم‌سازی، نوسازی و بهسازی و نحوه تحقق بودجه‌ها و منابع فضاهای آموزش برگزار شد و وزیر مربوطه گزارش جامعی از اقدامات صورت گرفته برای نوسازی و مقاوم سازی مدارس ارائه کرد.

تخصیص 80 درصدی اعتبارات مقاوم سازی مدارس در سال جاری

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس آمارها تاکنون حدود 80 درصد از اعتبارات مقاوم‌سازی، نوسازی و بهسازی فضاهای آموزشی تأمین شده است، افزود: وزیر آموزش و پرورش در نشست امروز اعلام کرد که در سال جاری روند نوسازی مدارس بسیار مطلوب و قابل قبول بوده است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی حدود 10 استان کشور در بحث میزان فضاهای آموزشی در وضعیت غیر قابل قبولی قرار دارند، از این رو وزیر آموزش و پرورش در نشست امروز کمیسیون عمران بر حمایت از این استان ها تأکید کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس افزود: در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس همچنین مواد ارجاعی از طرح احداث سرپناه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رضایی کوچی تشریح کرد

آخرین وضعیت طرح تفحص از شهرداری تهران/ نامه جدید کمیسیون عمران به حناچی

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اخیرا کمیسیون عمران مجلس در نامه ای رسمی به شهردار تهران، خواستار ارائه گزارش و توضیحات لازم درباره مسئله واگذاری املاک و اراضی پایتخت شد، حال ما منتظر ارسال گزارش به مجلس هستیم.
 عضو کمیسیون عمران مجلس:

تحریم بخش عمرانی دولت آمریکا بدون تاثیر است

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ایران در حوزه مصالح ساختمانی به کشور‌های دیگر وابستگی ندارد بنابراین تحریم بخش عمرانی مانند بسیاری از تحریم‌های دیگر دولت آمریکا بدون تاثیر است.
 رضایی کوچی:

شهرهای جدید مشکل تأمین آب دارند

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: شهرهای جدید باید در شمال و جنوب کشور و در حاشیه دریاها ساخته شود، زیرا در شرایط کنونی یکی از مهم ترین معضلات در ایجاد شهرهای جدید، مساله تأمین آب شرب است.
 رضایی کوچی:

کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن/ روند کاهش به عملکرد دولتی‌ها مرتبط نیست

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در چند ماه اخیر قیمت مسکن حدود ۲۰ درصد کاهش یافته، اما هنوز هم قیمت مسکن به میزان واقعی و اصلی خود نرسیده است، البته روند کنونی بازار به عملکرد دستگاه های دولتی مرتبط نیست.
 بدری:

تثبیت قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه اخیر؛ متعادل شدن قیمت‌ها به صلاح بازار مسکن است

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: فعالان بازار مصالح ساختمانی باید از تمام توان خود برای متعادل کردن قیمت این محصولات استفاده کنند، زیرا اگر قیمت ها تعدیل شود، بازار مسکن رونق گرفته و ساخت و ساز افزایش می یابد و در نهایت میزان فروش محصولات ساختمانی بالا می رود.
 یارمحمدی مطرح کرد:

خانوارها توان مالی برای خرید مسکن ندارند

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه در شرایط کنونی بخش اعظمی از خانوارها به دلیل افزایش نرخ اجاره مسکن دچار مشکلات اقتصادی شدیدی شده اند و این مساله موجب تشدید مهاجرت معکوس در کلانشهرها شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما