خبر
مالیات  
حضرتی در تشریح نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس:

لایحه مالیات برارزش افزوده هفته آینده به صحن علنی می آید

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این کمیسیون در نشست های اخیر خود، مواد ارجاعی لایحه مالیات بر ارزش افزوده را مورد بررسی قرار داده و پیش بینی می شود لایحه مذکور هفته آینده در صحن علنی بررسی شود.

به گزارش می متالز، الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز سه شنبه (14 آبان ماه) کمیسیون متبوع خود، گفت: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی، مواد ارجاعی لایحه مالیات برارزش افزوده از صحن علنی مورد بررسی قرار گرفته و برخی از این مواد ارجاعی اصلاح و به تصویب رسید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هنوز برخی از مواد ارجاعی لایحه مذکور بررسی نشده و قطعا اعضای کمیسیون هر چه سریع تر آن مواد را مورد بررسی و تصویب قرار خواهند داد.

وی گفت: مواد  9 و 27 لایحه مالیات برارزش افزوده از جمله مواد ارجاعی صحن علنی به کمیسیون اقتصادی مجلس بود که در نشست های متوالی کمیسیون مورد بررسی و اصلاح قرار گرفت، حال امیدواریم که با توجه به تلاش کمیسیون اقتصادی، لایحه مذکور در نشست علنی هفته آینده مجلس بررسی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی برخی از کالاها مانند آرد و نان از معافیت کامل مالیاتی برخورد هستند، حال برخی کالاها در گذشته از معافیت مالیاتی برخورد بودند، اما در لایحه مالیات برارزش افزوده، برای این کالاها مالیات ترجیحی حدود 3 درصد در نظر گرفته شده است، البته وضع مالیات جدید برای این کالاها با هدف دریافت مالیات نیست، بلکه بیشتر در راستای شفاف سازی مناسبات مالی انجام می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کدام لایحه افزایش سرمایه به تصویب رسید

می متالز - دو فوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی از محل صرف سهام دیروز به تصویب نمایندگان مجلس رسید.
 عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس:

مسوولان مراقب باشند رونق بورس حباب نباشد

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از آنجا که مردم سرمایه‌گذاری‌های بسیاری در بورس انجام داده‌اند مسوولان بورس باید مراقب باشند این رونق حبابی نباشد که منجر به از بین رفتن سرمایه‌های مردمی شود.
 طغیانی؛

بازگشت ارزهای صادراتی نیازمند اصلاح رویه‌ها توسط وزارت صمت و بانک مرکزی است

می متالز - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: روند بازگشت ارزهای حاصل از صادرات نیازمند اصلاح و بازنگری رویه‌های موجود توسط وزارت صمت و بانک مرکزی است زیرا برخی اقتضائات صادرات در بخشنامه‌های موجود دیده نشده است.
 طغیانی در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی خبر داد:

آسیب شناسی عملکرد شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

می متالز - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی وضعیت فعالیت‌های اقتصادی کشور با محوریت مصوبات و برنامه‌های شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خبر داد.
 صفائی:

چه خطری بورس را تهدید می‌کند؟ /دولت عرضه و تقاضا را در بورس متوازن نگه دارد

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خطر افزایش غیرواقعی قیمت‌ها بورس را تهدید می‌کند، گفت: ممکن است به صورت دفعی با ترکیدن این حباب‌ها رو به رو شویم که در این مرحله خانواده‌هایی که با منابع خرد وارد بورس شدند به شدت متضرر می‌شوند.
 علیزاده تاکید کرد:

حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه با به‌روزرسانی بانک اطلاعاتی وزارت تعاون

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگرچه وزارت تعاون بانک اطلاعاتی خوبی دارد اما این بانک نیازمند به‌روزرسانی است چراکه اکنون بسیاری از افراد در دهک‌های بالا به دهک متوسط و متوسط‌ها به ضعیف و ضعیف‌ها به زیر خط فقر رسیده‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما