خبر
مالیات  
حضرتی در تشریح نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس:

لایحه مالیات برارزش افزوده هفته آینده به صحن علنی می آید

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این کمیسیون در نشست های اخیر خود، مواد ارجاعی لایحه مالیات بر ارزش افزوده را مورد بررسی قرار داده و پیش بینی می شود لایحه مذکور هفته آینده در صحن علنی بررسی شود.

به گزارش می متالز، الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز سه شنبه (14 آبان ماه) کمیسیون متبوع خود، گفت: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی، مواد ارجاعی لایحه مالیات برارزش افزوده از صحن علنی مورد بررسی قرار گرفته و برخی از این مواد ارجاعی اصلاح و به تصویب رسید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هنوز برخی از مواد ارجاعی لایحه مذکور بررسی نشده و قطعا اعضای کمیسیون هر چه سریع تر آن مواد را مورد بررسی و تصویب قرار خواهند داد.

وی گفت: مواد  9 و 27 لایحه مالیات برارزش افزوده از جمله مواد ارجاعی صحن علنی به کمیسیون اقتصادی مجلس بود که در نشست های متوالی کمیسیون مورد بررسی و اصلاح قرار گرفت، حال امیدواریم که با توجه به تلاش کمیسیون اقتصادی، لایحه مذکور در نشست علنی هفته آینده مجلس بررسی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی برخی از کالاها مانند آرد و نان از معافیت کامل مالیاتی برخورد هستند، حال برخی کالاها در گذشته از معافیت مالیاتی برخورد بودند، اما در لایحه مالیات برارزش افزوده، برای این کالاها مالیات ترجیحی حدود 3 درصد در نظر گرفته شده است، البته وضع مالیات جدید برای این کالاها با هدف دریافت مالیات نیست، بلکه بیشتر در راستای شفاف سازی مناسبات مالی انجام می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بهمنی مطرح کرد:

نجات واحدهای تولیدی در گرو تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره حذف سود مرکب

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است اگر به دنبال نجات واحدهای تولیدی هستیم، مجمع تشخیص مصلحت نظام باید با حذف سود مرکب موافقت کند.
 

تصویب معافیت مالیاتی مجتمع مس سونگون

می متالز - با تصویب اعضای دولت، هزینه‌های مجتمع مس سونگون در احداث جاده دو بانده خواجه به ورزقان به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی تلقی می‌شود.
 رئیس هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان:

زیرساخت های بلااستفاده در دانشگاه ها دراختیار شرکت های دانش بنیان قرار گیرد

می متالز - رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان گفت: زیرساخت های زیادی در دانشگاه ها وجود دارد در حالی که دانشجویی ندارند و می توان با مساعدت وزارت علوم و دستگاه های مذکور این ظرفیت را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار داد.
 

ضوابط معافیت مالیاتی صادرکنندگان در بودجه ۹۹

می متالز - معافیت مالیاتی صادرکنندگان منوط به رفع تعهد ارزی شد. براساس آنچه در بودجه سال ۹۹ اعلام شده است، هر گونه نرخ صفر و معافیت‌های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالا و خدمات از جمله کالاهای غیرنفتی، محصولات بخش کشاورزی و موادخام و همچنین استرداد مالیات و عوارض ماده ۱۳ قانون مالیات ارزش افزوده، در مواردی که ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور برگردانده نشود، ‌برای عملکرد سال‌های ۹۸ و ۹۹ قابل اعمال نخواهد بود.
 رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

مسیر "بورس" باید جایگزین "بانک" شود

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در تلاش هستیم بخش زیادی از نیاز‌های اقتصادی شرکت‌ها را از طریق بازار سرمایه بتوانیم تامین کنیم و این جزو سیاست‌های کلی ما در مجلس و کمیسیون است.
 

لایحه بودجه 99/ درآمد مالیاتی دولت

می متالز - درآمد مالیاتی دولت در سال آینده حدود 195 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است و البته شرایط معافیت مالیاتی هم مشخص شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما