خبر
انرژی هسته ای  
رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس:

اجرای گام چهارم هسته‌ای بازتابی از کارشکنی ترامپ و رفتار خنثی اروپا است

می متالز - رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی برگرفته از کارشکنی ترامپ و همچنین رفتار خنثی اروپایی ها است.

به گزارش می متالز، جلال میرزایی، با اشاره به اتمام سومین مهلت اروپا برای تضمین برجام، گفت: باید یادآور شد آمریکایی ها برنامه صلح آمیز کشورمان را به بحران تبدیل کردند و این موضوع سبب شد شورای امنیت سازمان ملل واکنش های شدیدی از خود نشان دهند.

 

ایران برای اعتمادسازی برخی محدودیت ها را پذیرفت

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این مهم در حالیست که علی رغم صلح آمیز بودن برنامه هسته ای کشورمان، جمهوری اسلامی ایران برای خنثی سازی اهداف غربی ها خصوصا کاخ سفید وارد مذاکرات شد و بر این اساس برای اعتمادسازی برخی محدودیت ها را پذیرفت.

وی ادامه داد: بنابراین مقرر شد غربی ها نیز در مقابل اقدامات ایران، اروپایی ها و آمریکایی ها نیز تعهداتی را اجرایی کنند که این امر محقق نشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه طی چند ماه گذشته ایران اسلامی برخی از فعالیت های صلح آمیز خودش را از سر گرفته است، تصریح کرد: در واقع این رفتار کشورمان برگرفته از کارشکنی ترامپ و همچنین رفتار خنثی اروپایی ها است.

 

همچنان فرصت برای اروپایی ها و نجات برجام وجود دارد

میرزایی افزود: در اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجام محدودیت های حوزه حساس در عرصه هسته ای کنار گذاشته خواهد شد اما علی رغم برداشتن گام چهارم، همچنان فرصت برای اروپایی ها و نجات برجام وجود دارد.

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: می توان اذعان کرد نجات برجام وابسته به رفتار اروپایی ها است لذا باید منتظر رفتار و واکنش آنها باشیم.

حجت‌الاسلام حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان با اعلام آغاز گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران و با اشاره به اقدامات ایران برای کاهش تعهدات برجامی خود، اظهار کرد: من امروز به سازمان انرژی اتمی می‌گویم که از فردا گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را بردارند.

وی ادامه داد: طبق برجام ۱۰۴۴ سانتریفیوژ در فردو داریم که قرار بود آن‌ها بچرخند اما به آن‌ها گاز تزریق نکنیم اما از فردا گازدهی را در فردو آغاز می‌کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چرا دولت میخواهد تجارت از تولید تفکیک شود

می متالز - چرا دولت بر تفکیک تجارت از تولید تاکید دارد.
 سخنگوی دولت تاکید کرد:

حمایت از بورس همچنان در دستور كار دولت

می متالز - علی ربیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان اظهار داشت: فرمایشات آرامش بخش و امید بخشی که معظم له در شرایط دشوار و سخت جامعه ایران امروز بیان کردند، و زمینه همکاری برای کاهش هرچه سریعتر مشکلات و آلام ملت ترسیم شد، به نوبه خودم و از سمت دولت از ایشان سپاسگزاری می‌کنم.
 

ارزیابی توافق‌های اقتصادی

می متالز - پایین بودن سرانه مطالعه تبعات مختلفی می‌تواند در پیش داشته باشد که اولین آن، درس نگرفتن از تاریخ است. در تاریخ همیشه مملو از استعمار ایران، قراردادهای ننگین بسیاری با جنگ یا دسیسه درباریان به ایران تحمیل شده است و مهم‌ترین دلیل آن عدم مسوولیت‌پذیری مسوولان و مقامات ارشد در سطح قوا است.
 

دستاوردهای واقع‌بینانه

می متالز - اکنون پنچ سال از برجام گذشته و بهتر می‌توان در مورد آن و آثار اقتصادی این توافق صحبت کرد. دولت دوازدهم در حال اتمام است و قضاوت‌های تند و تیز از هم اکنون در مورد دولت شروع شده است.
 رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

خدمت به مردم افتخار و مهم‌ترین هدف دولت است/ به مردم و رهبری عزیز قول می‌دهیم که همه امکانات و توان خود را برای دستیابی به اهداف بزرگ ملی تا روز آخر به کار بگیریم/ تفکیک قوا و استقلال به معنای تعارض و پیگیری اهداف مستقل نیست؛ هدف واحد همه ما خدمت به مردم است / قوای سه گانه باید در نوکری برای مردم مسابقه بگذارند/ در جلسات با روسای دیگر قوا، یک بیان و یک نظر داریم / ایران منزوی نشده و نخواهد شد و حرکت های توسعه ای آن متوقف نمی شود/ پایان تحریم تسلیحاتی ایران تلاشی برای حفظ حقوق بین الملل، چندجانبه گرایی و ارزش نهادن بر توافقات بین المللی است/ تهران به دقت حرکت ها در این عرصه را تحت نظر قرار داده است/ ایستادگی مردم یک ارزش ملی است و هیچکس حق ندارد از این ارزش ملی کاسبی کند/ در برابر ملت بخاطر صبر و تحملشان سر تعظیم فرود می آوریم

می متالز - رئیس جمهور خدمت به مردم را افتخار و مهم‌ترین هدف دولت دانست و تاکید کرد که دولت با همه توان و تا آخرین روز و ساعت همانند روز اول و با همان روحیه و نشاط و بدون توجه به حاشیه‌سازی‌ها، روند خدمت به مردم را ادامه خواهد داد و به مردم و رهبری عزیز قول می‌دهیم که همه امکانات و توان خود را برای دستیابی به اهداف بزرگ ملی تا روز آخر به کار بگیریم.
 

خطر در کمین منطقه زیبای کرکس ‌نطنز/ معادنی که زیستگاه‌های حیات وحش را نابود می‌کند

می متالز - فعالیت معادن در حاشیه روستاهای نطنز موجب بروز مخاطراتی شده ‌و لازم است تا مسوولان برای رفع مشکلات مردم تمام تلاش خود را به کار بگیرند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما