خبر
انرژی هسته ای  
رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس:

اجرای گام چهارم هسته‌ای بازتابی از کارشکنی ترامپ و رفتار خنثی اروپا است

می متالز - رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی برگرفته از کارشکنی ترامپ و همچنین رفتار خنثی اروپایی ها است.

به گزارش می متالز، جلال میرزایی، با اشاره به اتمام سومین مهلت اروپا برای تضمین برجام، گفت: باید یادآور شد آمریکایی ها برنامه صلح آمیز کشورمان را به بحران تبدیل کردند و این موضوع سبب شد شورای امنیت سازمان ملل واکنش های شدیدی از خود نشان دهند.

 

ایران برای اعتمادسازی برخی محدودیت ها را پذیرفت

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این مهم در حالیست که علی رغم صلح آمیز بودن برنامه هسته ای کشورمان، جمهوری اسلامی ایران برای خنثی سازی اهداف غربی ها خصوصا کاخ سفید وارد مذاکرات شد و بر این اساس برای اعتمادسازی برخی محدودیت ها را پذیرفت.

وی ادامه داد: بنابراین مقرر شد غربی ها نیز در مقابل اقدامات ایران، اروپایی ها و آمریکایی ها نیز تعهداتی را اجرایی کنند که این امر محقق نشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه طی چند ماه گذشته ایران اسلامی برخی از فعالیت های صلح آمیز خودش را از سر گرفته است، تصریح کرد: در واقع این رفتار کشورمان برگرفته از کارشکنی ترامپ و همچنین رفتار خنثی اروپایی ها است.

 

همچنان فرصت برای اروپایی ها و نجات برجام وجود دارد

میرزایی افزود: در اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجام محدودیت های حوزه حساس در عرصه هسته ای کنار گذاشته خواهد شد اما علی رغم برداشتن گام چهارم، همچنان فرصت برای اروپایی ها و نجات برجام وجود دارد.

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: می توان اذعان کرد نجات برجام وابسته به رفتار اروپایی ها است لذا باید منتظر رفتار و واکنش آنها باشیم.

حجت‌الاسلام حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان با اعلام آغاز گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران و با اشاره به اقدامات ایران برای کاهش تعهدات برجامی خود، اظهار کرد: من امروز به سازمان انرژی اتمی می‌گویم که از فردا گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را بردارند.

وی ادامه داد: طبق برجام ۱۰۴۴ سانتریفیوژ در فردو داریم که قرار بود آن‌ها بچرخند اما به آن‌ها گاز تزریق نکنیم اما از فردا گازدهی را در فردو آغاز می‌کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قاضی زاده با تاکید بر ضرورت برداشتن گام پنجم کاهش تعهدات برجامی:

باید با سرعت بیشتری به سمت پشیمان سازی اروپایی ها حرکت کنیم

می متالز - عضو هیات رئیسه مجلس اروپایی ها را در انجام تعهدات شان در مقابل ایران بی مسئولیت توصیف کرد و گفت: باید با سرعت بیشتری به سمت پشیمان سازی اروپایی ها حرکت کنیم.
 رئیس‌جمهوری:

قانون ما را موظف می‌کند قیمت حامل‌های انرژی را اصلاح کنیم

می متالز - رئیس‌جمهوری با بیان اینکه قانون ما را موظف می‌کند قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهیم، گفت: اساس تصمیم به سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین این بود که به واردات بنزین نیاز پیدا نکنیم.
 

نشست کمیسیون مشترک برجام پایان یافت

می متالز - نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیات‌های ایران و گروه ۱+۴ در وین به اتمام رسید.
 

دلار به بالاترین قیمت از تابستان تاکنون رسید / علت اصلی گرانی ارز چیست؟

می متالز - گروهی از معامله‌ گران معتقدند عامل اصلی افزایش دلار در روز چهارشنبه رشد نرخ حواله درهم بود که معاملات آن به‌ صورت جدی پس از چند روز تعطیلی انجام شد.
 رئیس‌جمهوری:

تولید روزانه ۱۰۷ میلیون لیتر بنزین، اقدامی مهم و بزرگ است

می متالز - رئیس‌جمهوری گفت: تولید روزانه بنزین در ابتدای دولت ۵۲ میلیون لیتر بوده که این رقم امروز به ۱۰۷ میلیون لیتر رسیده است و این اقدامی بسیار مهم و بزرگ در کشور قلمداد می‌شود.
 مدیرعامل شرکت فولاد ذوب آهن فردوس باختر مطرح کرد:

فرصت مناسب صنعت فولاد برای صادرات

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد ذوب آهن فردوس باختر گفت: تولید فولاد در کشور طی 10 سال گذشته از مصرف آن بیشتر شده و نیاز است که صادرات انجام شود و دولتمردان نباید در مسیر صادرات اخلال به‌وجود آورند زیرا با افزایش نرخ ارز، فرصت بسیار مناسبی برای رشد صنعت فولاد کشور از طریق صادرات پدید آمده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما