خبر
بازار مسکن  
رضایی کوچی:

کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن/ روند کاهش به عملکرد دولتی‌ها مرتبط نیست

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در چند ماه اخیر قیمت مسکن حدود ۲۰ درصد کاهش یافته، اما هنوز هم قیمت مسکن به میزان واقعی و اصلی خود نرسیده است، البته روند کنونی بازار به عملکرد دستگاه های دولتی مرتبط نیست.

به گزارش می متالز، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به روند کاهشی قیمت مسکن در چند ماه اخیر، گفت: قیمت مسکن در هیچ زمانی بر اساس شرایط واقعی تعیین نشده و اصولا تحت تأثیر فضای روانی کشور و به دلیل عدم نظارت دستگاه ها، قیمت ها غیرواقعی تعیین می شود.

 

روند کاهش قیمت مسکن به عملکرد دستگاه های دولتی مرتبط نیست

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند ماه اخیر قیمت مسکن حدود 20 درصد کاهش یافته، اما هنوز هم قیمت مسکن به جایگاه واقعی و اصلی خود نرسیده است، البته روند کنونی بازار به عملکرد دستگاه های دولتی مرتبط نیست.

کاهش میزان معاملات عامل اصلی کاهش قیمت مسکن

وی تصریح کرد: عامل اصلی کاهش قیمت مسکن در چند ماه اخیر افزایش چشمگیر قیمت مسکن و عدم تمایل خریداران برای خرید مسکن و کاهش میزان معاملات است، زیرا وقتی تقاضا برای خرید ملک کاهش یابد،  عملا قیمت ها نیز روند کاهشی به خود می گیرد.

 

کاهش قیمت مسکن یک امر موقتی است؛ دولت باید مسکن بسازد

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: البته به نظر من کاهش قیمت مسکن یک امر موقتی است، زیرا با افزایش تقاضا برای خرید مسکن، بار دیگر قیمت ها بالا می رود، از این رو مهم ترین اولویت دولت در شرایط کنونی تولید انبوه مسکن و کاهش تقاضا در بازار است تا بتوان بازار مسکن را به سمت تعادل سوق داد.

 

مشوق های دولتی برای کاهش قیمت تمام شده مسکن؛ از زمین رایگان تا تعدیل عوارض شهرداری ها

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر من دولت و وزارت راه و شهرسازی باید با ارائه راه کارهای مناسب از جمله ارائه اراضی رایگان، اجرای بازآفرینی شهری و تعدیل عوارض و مالیات های شهرداری ها در جهت کاهش قیمت تمام شده مسکن گام بردارد تا سازندگان تشویق به تولید بیش از گذشته مسکن شوند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کیان‌پور:

عزم دولت برای ساماندهی خانه‌های خالی از سکنه / سازمان امور مالیاتی سامانه املاک را راه‌اندازی کند

می متالز - نماینده مجلس دهم گفت: امیدوارم که دولت و شخص رئیس جمهور به مساله ساماندهی خانه های خالی ورود کند،زیرا این اقدام قطعا به بهبود وضعیت بازار مسکن و کاهش تقاضا در این حوزه می انجامد.
 کیان‌پور:

وجود ۳ هزار هکتار بافت فرسوده در تهران / روند اجرای طرح بازآفرینی شهری کُند است

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق گزارشات حدود ۳ هزار هکتار بافت فرسوده در تهران وجود دارد که این میزان وسعت یک ظرفیت بالقوه برای مسکن سازی است، از طرفی گستره بالای بافت فرسوده در پایتخت بسیار نگران کننده است، زیرا در صورت بروز حوادث طبیعی مانند زلزله فجایع بسیاری رخ خواهد داد.
 عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

گرانی مسکن پیامد افزایش ۴۰ درصد هزینه عوارض ساختمانی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن نتیجه افزایش ۴۰ درصد هزینه عوارض ساختمانی خواهد بود، گفت: این اقدام شهرداری به ضرر اقشار کم درآمد جامعه است، زیرا با این اقدامات آن ها دیگر نمی توانند به سمت خرید مسکن حرکت کنند.
 کیان پور مطرح کرد:

ثبات تدریجی بازار مسکن و خودرو با عدم درج قیمت در سایت‌های اینترنتی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: خوشبختانه با ورود دستگاه قضا و ممانعت از درج قیمت در آگهی های خرید و فروش، بازار مسکن و خودرو در چند روز اخیر به سمت ثبات و آرامش حرکت کرده و میزان چشمگیری از تلاطمات فروکش کرده است.
 افضلی مطرح کرد:

ظرفیت گسترده بورس برای هدایت سرمایه‎های سرگردان به بازار تولید مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با به کارگیری ظرفیت بورس می توان سرمایه های سرگردان را جذب و به سمت بازار ساخت و ساز مسکن هدایت کرد، با این روش هم سرمایه گذاران به سود قابل قبولی دست می یابند و هم اینکه با ورود اعتبارات کلان، بخش تولید مسکن رونق خواهد گرفت.
 افشاگری عضو کمیسیون عمران مجلس:

دولت به صنعت خودروسازی و فولاد ‌یارانه‌های کلان می‌دهد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از صادرات ۱۰ میلیون تنی فولاد در شرایطی که قیمت این محصول در بازار داخلی افزایش یافته است گفت: سیاست‌های دولت هرج و مرز بازار فولاد را تشدید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما