خبر
بازار مسکن  
رضایی کوچی:

کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن/ روند کاهش به عملکرد دولتی‌ها مرتبط نیست

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در چند ماه اخیر قیمت مسکن حدود ۲۰ درصد کاهش یافته، اما هنوز هم قیمت مسکن به میزان واقعی و اصلی خود نرسیده است، البته روند کنونی بازار به عملکرد دستگاه های دولتی مرتبط نیست.

به گزارش می متالز، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به روند کاهشی قیمت مسکن در چند ماه اخیر، گفت: قیمت مسکن در هیچ زمانی بر اساس شرایط واقعی تعیین نشده و اصولا تحت تأثیر فضای روانی کشور و به دلیل عدم نظارت دستگاه ها، قیمت ها غیرواقعی تعیین می شود.

 

روند کاهش قیمت مسکن به عملکرد دستگاه های دولتی مرتبط نیست

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند ماه اخیر قیمت مسکن حدود 20 درصد کاهش یافته، اما هنوز هم قیمت مسکن به جایگاه واقعی و اصلی خود نرسیده است، البته روند کنونی بازار به عملکرد دستگاه های دولتی مرتبط نیست.

کاهش میزان معاملات عامل اصلی کاهش قیمت مسکن

وی تصریح کرد: عامل اصلی کاهش قیمت مسکن در چند ماه اخیر افزایش چشمگیر قیمت مسکن و عدم تمایل خریداران برای خرید مسکن و کاهش میزان معاملات است، زیرا وقتی تقاضا برای خرید ملک کاهش یابد،  عملا قیمت ها نیز روند کاهشی به خود می گیرد.

 

کاهش قیمت مسکن یک امر موقتی است؛ دولت باید مسکن بسازد

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: البته به نظر من کاهش قیمت مسکن یک امر موقتی است، زیرا با افزایش تقاضا برای خرید مسکن، بار دیگر قیمت ها بالا می رود، از این رو مهم ترین اولویت دولت در شرایط کنونی تولید انبوه مسکن و کاهش تقاضا در بازار است تا بتوان بازار مسکن را به سمت تعادل سوق داد.

 

مشوق های دولتی برای کاهش قیمت تمام شده مسکن؛ از زمین رایگان تا تعدیل عوارض شهرداری ها

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر من دولت و وزارت راه و شهرسازی باید با ارائه راه کارهای مناسب از جمله ارائه اراضی رایگان، اجرای بازآفرینی شهری و تعدیل عوارض و مالیات های شهرداری ها در جهت کاهش قیمت تمام شده مسکن گام بردارد تا سازندگان تشویق به تولید بیش از گذشته مسکن شوند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رضایی کوچی تشریح کرد

آخرین وضعیت طرح تفحص از شهرداری تهران/ نامه جدید کمیسیون عمران به حناچی

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اخیرا کمیسیون عمران مجلس در نامه ای رسمی به شهردار تهران، خواستار ارائه گزارش و توضیحات لازم درباره مسئله واگذاری املاک و اراضی پایتخت شد، حال ما منتظر ارسال گزارش به مجلس هستیم.
 عضو کمیسیون عمران مجلس:

تحریم بخش عمرانی دولت آمریکا بدون تاثیر است

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ایران در حوزه مصالح ساختمانی به کشور‌های دیگر وابستگی ندارد بنابراین تحریم بخش عمرانی مانند بسیاری از تحریم‌های دیگر دولت آمریکا بدون تاثیر است.
 رضایی کوچی:

شهرهای جدید مشکل تأمین آب دارند

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: شهرهای جدید باید در شمال و جنوب کشور و در حاشیه دریاها ساخته شود، زیرا در شرایط کنونی یکی از مهم ترین معضلات در ایجاد شهرهای جدید، مساله تأمین آب شرب است.
 یارمحمدی تشریح کرد:

حضور وزیر آموزش و پرورش در نشست کمیسیون عمران/ تخصیص ۸۰ درصدی اعتبارات مقاوم‌سازی مدارس

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارهای وزارت آموزش و پرورش تاکنون حدود ۸۰ درصد از اعتبارات مقاوم‌سازی، نوسازی و بهسازی فضاهای آموزشی تأمین شده است.
 بدری:

تثبیت قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه اخیر؛ متعادل شدن قیمت‌ها به صلاح بازار مسکن است

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: فعالان بازار مصالح ساختمانی باید از تمام توان خود برای متعادل کردن قیمت این محصولات استفاده کنند، زیرا اگر قیمت ها تعدیل شود، بازار مسکن رونق گرفته و ساخت و ساز افزایش می یابد و در نهایت میزان فروش محصولات ساختمانی بالا می رود.
 یارمحمدی مطرح کرد:

خانوارها توان مالی برای خرید مسکن ندارند

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه در شرایط کنونی بخش اعظمی از خانوارها به دلیل افزایش نرخ اجاره مسکن دچار مشکلات اقتصادی شدیدی شده اند و این مساله موجب تشدید مهاجرت معکوس در کلانشهرها شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما