خبر
بورس و سهام   بیمه  
گام‌های بلند به سمت پیش‌بینی‌ها؛

پارسیان خود را بیمه کرد

می متالز - نگاهی به صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه نشان می‌دهد که بیمه پارسیان پایین‌ترین نسبت خسارت را دارد.

به گزارش می متالز، شرکت "بیمه پارسیان" نیمه نخست سال را با کسب سود ۶۴ میلیارد تومانی به پایان رساند و با ثبت رشد ۱۷ درصد در سودآوری، به استقبال نیمه دوم رفت.

این شرکت برآورد کرده در ۶ ماهه دوم سال ۱۰۲۸میلیارد تومان دیگر حق بیمه صادر کند و جمع حق بیمه صادره سال را به رقم ۲۱۸۷ میلیارد تومان برساند و از سوی دیگر، پیش‌بینی رقم ۱۲۴۳ میلیارد تومانی برای خسارت پرداختی شده است.

"بیمه پارسیان" تا پایان مهرماه ۱۳۶۹ میلیارد تومان حق بیمه صادره به ثبت رسانده و در مقابل، ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده است.

اختلاف قابل توجه بین حق بیمه صادره و خسارت پرداختی، از نکات مثبت در عملکرد "بیمه پارسیان" به شمار می‌رود.

بر اساس این گزارش، هر سال بر فاصله مبلغ حق بیمه صادره از میزان خسارت پرداختی افزوده شده و حاشیه‌های مطلوب در برابر این شرکت بیمه قرار گرفته است.

نگاهی به صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه نشان می‌دهد که "بیمه پارسیان" پایین‌ترین نسبت خسارت را دارد.

بر اساس گزارش عملکرد ۷ ماهه، رشته ثالث سهم ۳۸ درصدی از حق بیمه‌های صادره دارد و بیمه درمان با ۱۹ درصد در جایگاه دوم ایستاده است.

نکته جالب توجه این است که رشته تازه نفس و پرسود زندگی ۱۱ درصد از پرتفوی بیمه را به خود اختصاص داده است.

نکته جالب توجه این است که "پارسیان" برآورد کرده رشته ثالث در پایان سال ۹۸ حدود درصد از حق بیمه‌های صادر شده را به نام خود بزند و سهم درمان به ۲۲ درصد افزایش یابد. در این میان، ظاهرا بیمه زندگی همگام با سایر رشته‌ها رشد نخواهد کرد و به حاشیه پرتفوی کشیده خواهد شد.

در تصویر ذیل، سهم هر یک از رشته‌های بیمه از حق بیمه صادره را مشاهده می‌کنید.

"پارسیان" بر اساس مبلغ حق بیمه صادره در آخرین گزارش عملکرد منتشر شده، رتبه هشتم را در بین شرکت‌های بیمه حاضر در بازار سرمایه کسب کرده است.

کد خبر: 65973
تاریخ: 1398/08/15 - 12:43
منبع: بورس نیوز

بیمه پارسیان  پارسیان  بازار سرمایه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نقد پیش‌نویس قانون ارتقای بازار سرمایه

می متالز - نمایندگان بخش‌خصوصی در نشست کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران، پیش‌نویس قانون ارتقای بازار سرمایه کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند. در جریان تجزیه و تحلیل این پیش‌نویس بود که فعالان بازار سرمایه، مصائب فعالیت در این بازار را نیز مورد اشاره قرار دادند؛ از عدم پاسخگویی سازمان بورس تا وضع مقررات پراکنده و بی‌رویه که اغلب بازیگران بازار بر آن اشتراک‌نظر دارند.
 

فروش ۱۰۰ درصدی اوراق صکوک ۳۰۰ میلیارد تومانی

می متالز - ۱۰۰ درصد اوراق صکوک ۳۰۰ میلیارد تومانی سرمایه گذاری و توسعه کیش روز اول به صورت کامل در فرابورس به فروش رسید.
 طحانی:

گزارش ۶ ماهه شرکت ها در حدانتظار بازار است

می متالز - گزارش های شش ماهه شرکت ها در صنایع فلزی، پتروشیمی، پالایشی، دارو، بانک و کانه های فلزی در حدانتظار بازار بوده است.
 

هدفگذاری تولید ۱۹ میلیون تن محصولات پتروشیمی و معدنی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان

می متالز - تولید ۱۵ میلیون تن محصولات پتروشیمی و چهار میلیون تن تولید فولاد و صنایع معدنی در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان هدفگذاری شده است.
 کارشناس بازار سرمایه گفت:

اخذ مالیات بر عایدی سرمایه در بورس بعید است/ روند صعودی کوتاه مدت کامودیتی ها/ شاخص سازها در بورس همچنان دلربایی می کنند

می متالز - از نظر تکنیکال شاهد شکل‌گیری الگوهای برگشتی به سمت پایین در برخی کامودیتی ها هستیم که هنوز شکست سطوح حمایتی تایید نشده و چنانچه این حمایت ها شکسته شود، کامودیتی ها در بلندمدت روند نزولی خواهند داشت و اگر پیش از شکست سطوح حمایتی، دلار تضعیف شود یا مذاکرات بین چین و آمریکا به نتیجه برسد، کامودیتی ها قوی میشوند.
 

تامین مالی توسعه فرودگاه بین‌المللی کیش از طریق بازار سرمایه

می متالز - امروز دوشنبه ۲۰ آبان‌ماه ۱۳۹۸ بازار سرمایه شاهد تامین مالی بخشی از مخارج راه‌اندازی ترمینال دوم فرودگاه بین‌المللی کیش برای سازمان مناطق آزاد کیش است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما