خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام  
آخرین تصمیم‌گیری‌ها در رابطه با واحدهای مشکل‌دارِ اراک:

هپکو همچنان بلاتکلیف است/ حقوق شهریورِ آذرآبی‌ها پرداخت نشد

می متالز - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از مشخص نشدن تکلیف سهامدار هپکو خبر داد.

به گزارش می متالز، بعد از اعتراضات گسترده کارگران هپکو، در مهرماه، سهامدار این مجتمع صنعتی خلع ید شد و سهام هپکو موقتاً در اختیار دولت قرار گرفت؛ در همان زمان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تاکید کرد که این سهام در اختیار سازمان خصوصی‌سازی است و مجدداً به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

محمدتقی آبایی هزاوه، چند هفته بعد از خلع ید سهامدار هپکو در مورد روند تصمیم‌گیری‌ها در دولت می‌گوید: هپکو هنوز در مرحله بررسی است و در مورد این مجتمع، هیچ چیز  قطعیت پیدا نکرده است.

وی ادامه می‌دهد: سهام این کارخانه  فعلا در اختیار سازمان خصوصی‌سازی است و آقای ابوالفضل روغنی از طرف سازمان خصوصی‌سازی به عنوان مدیرعامل هلدینگ هپکو تعیین شده است.

به گفته‌ی وی، مشخص نیست چه زمانی  تعیین تکلیف قطعی هپکو اراک انجام خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در ارتباط با معوقات مزدی کارگران آذرآب –دیگر واحد مشکل‌دار استان مرکزی- گفت: معوقات مرداد ماه این کارگران در هفته‌های گذشته پرداخت شد اما حقوق شهریور هنوز پرداخت نشده است.

وی افزود: مدیرعامل بانک کشاورزی قول همکاری داده و قرار شده پرداخت معوقات مزدی کارگران آذرآب به زودی انجام شود اما تا امروز این پرداخت صورت نگرفته است.

دو هفته پیش از این مسوولان وعده دادند که حقوق شهریور ماه کارگران آذرآبِ اراک به زودی پرداخت می‌شود؛ وعده‌ای که هنوز به سرانجام نرسیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حقوق مهرماه کارگران هپکو و آذرآب پرداخت شد/ برگشت رونق به دو کارخانه

می متالز - استاندار استان مرکزی با بیان اینکه حقوق مهرماه دو کارخانه آذرآب و هپکو پرداخت شده است، گفت: از آن مهم‌تر برگشت رونق تولید به این دو کارخانه است.
 خصوصی‌سازی مجدد یا تجدید ساختار واقعی شرکت‌ها؟

«هپکو» از این دست به آن دست!

می متالز - «سهم طلایی» که آلمانی‌ها در دهه ی ۹۰ میلادی برای واگذاری‌ها در نظر گرفتند، همان نهادسازی و یا تعبیه‌ی مقررات و زیرساخت‌های قانونی‌ست که اگر نباشد، صنایع خیلی ساده، توسط نزدیکان به قدرت که در ایران به آن «خصولتی‌ها» می‌گویند، به تاراج می‌رود؛ این تاراج در نهایت برای مردم و کارگران چه چیزی باقی می‌گذارد: یک صفر مطلق، یک سقوط بزرگ به دره‌ی بی‌اعتمادی!
 

کارگران هپکو: می‌خواهیم تولید کنیم اگر بگذارند

می متالز - آنها همان‌هایی هستند که حاصل دسترنج‌شان وسیله‌هایی برای خط شکستن بود؛ خط مقدم جبهه‌های جنگ تحمیلی در ۸ سال دفاع مقدس؛ سنگرسازان بی‌‌سنگر را به خاطر دارید، همان‌هایی که پشت لودر می‌نشستند و جلوتر از پیاده‌نظام به قلب آتش دشمن می‌تاختند تا خاکریز درست کنند. سنگرسازان بی‌سنگر آن روزها سوار بر همان لودرهایی می‌شدند که کارگران و مهندسان شرکت هپکو در اراک تولیدشان کرده بودند.
 

صدای کارگران «هپکو» را بشنویم/ هزینه‌سازی قانون‌دان‌های قانون‌شکن

می متالز - مراسم رونمایی از مستند «نان گزیده‌ها» بعنوان محصول تازه خانه مستندسازان انقلاب اسلامی، به محفلی برای طرح بی‌واسطه دغدغه‌های کارگران کارخانه ورشکسته هپکو و مصائب پیگیری مطالبات آن‌ها شد.
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

هنوز معوقات مزدی کارگران هپکو پرداخت نشده/ سازمان خصوصی‌سازی باید تکلیف سهامدار را مشخص کند/ بازداشتی‌ها را از استانداری پیگیری کنید

می متالز - آبایی هزاوه از ادامه رایزنی‌ها برای تامین مطالبات کارگران هپکو اراک خبر داد؛ مطالباتی که مدتهاست اعتراضات کارگران را به وجود آورده است.
 

پرداخت مطالبات ۶ ماه گذشته کارکنان هپکو

می متالز - استاندار مرکزی گفت: تمام مطالبات شش ماه گذشته کارکنان و کارگران هپکو پرداخت شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما