خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام  
آخرین تصمیم‌گیری‌ها در رابطه با واحدهای مشکل‌دارِ اراک:

هپکو همچنان بلاتکلیف است/ حقوق شهریورِ آذرآبی‌ها پرداخت نشد

می متالز - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از مشخص نشدن تکلیف سهامدار هپکو خبر داد.

به گزارش می متالز، بعد از اعتراضات گسترده کارگران هپکو، در مهرماه، سهامدار این مجتمع صنعتی خلع ید شد و سهام هپکو موقتاً در اختیار دولت قرار گرفت؛ در همان زمان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تاکید کرد که این سهام در اختیار سازمان خصوصی‌سازی است و مجدداً به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

محمدتقی آبایی هزاوه، چند هفته بعد از خلع ید سهامدار هپکو در مورد روند تصمیم‌گیری‌ها در دولت می‌گوید: هپکو هنوز در مرحله بررسی است و در مورد این مجتمع، هیچ چیز  قطعیت پیدا نکرده است.

وی ادامه می‌دهد: سهام این کارخانه  فعلا در اختیار سازمان خصوصی‌سازی است و آقای ابوالفضل روغنی از طرف سازمان خصوصی‌سازی به عنوان مدیرعامل هلدینگ هپکو تعیین شده است.

به گفته‌ی وی، مشخص نیست چه زمانی  تعیین تکلیف قطعی هپکو اراک انجام خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در ارتباط با معوقات مزدی کارگران آذرآب –دیگر واحد مشکل‌دار استان مرکزی- گفت: معوقات مرداد ماه این کارگران در هفته‌های گذشته پرداخت شد اما حقوق شهریور هنوز پرداخت نشده است.

وی افزود: مدیرعامل بانک کشاورزی قول همکاری داده و قرار شده پرداخت معوقات مزدی کارگران آذرآب به زودی انجام شود اما تا امروز این پرداخت صورت نگرفته است.

دو هفته پیش از این مسوولان وعده دادند که حقوق شهریور ماه کارگران آذرآبِ اراک به زودی پرداخت می‌شود؛ وعده‌ای که هنوز به سرانجام نرسیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

انتقادات کارگران به تفاهم نامه‌های سه شرکت معدنی با هپکو/ بدون انعقاد قرارداد تفاهم نامه‌ها الزام آور نیستند

می متالز - یک کارگر هپکو گفت: تفاهم نامه‌های همکاری سه شرکت بزرگ معدنی با هپکو به گونه‌ای تنظیم شده که بدون انعقاد قرارداد الزام آور نیستند.
 کارگران مطرح کردند؛

هفت‌تپه را مانند هپکو به تامین اجتماعی واگذار نکنید/ دولت به وظایف خود در قبال صنایع مشکل‌دار عمل کند

می متالز - جمعی از کارگران هفت‌تپه از احتمال واگذاری این مجتمع به تامین اجتماعی ابراز نگرانی کردند و گفتند: نمی‌خواهیم به سرنوشت هپکو گرفتار آییم.
 

خبر خوش استاندار از رفع توقیف ۳۰ درصد سهام‌ شرکت آذرآب

می متالز - استاندار مرکزی از رفع توقیف ۳۰ درصد سهام‌ شرکت آذرآب که در مالکیت بانک کشاورزی بود خبر داد.
 

واکنش کارگران شرکت هپکو به مصاحبه مدیرعامل غیررسمی شرکت هپکو با یک روزنامه خاص

می متالز - هفته گذشته مصاحبه‌ای از سوی مدیرعامل شرکت هپکوی اراک در یکی از رسانه‌های خاص استان مرکزی منتشر شد که کارگران به این مصاحبه واکنش نشان دادند.
 

اعتراض آرام کارگران هپکو نسبت به بلاتکلیفی شغلی

می متالز - جمعی از کارگران شرکت هپکو در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت تولید در این واحد صنعتی، صبح روز ۲۹ اردیبهشت، در محوطه داخلی کارخانه تجمع آرامی را برگزار کردند.
 با تصمیم وزارت اقتصاد:

سه بانک دیگر برای پذیره نویسی نخستین ETF اضافه شدند/ مهلت ۵ روزه

می متالز - وزارت اقتصاد با اشاره به مهلت ۵ روز پذیره نویسی نخستین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) سه بانک بورسی و غیر بورسی را به ۱۱ بانک قبلی اضافه کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما