خبر
آلومینیوم   بورس و سهام  
تامین مالی ۵ بانک با لیدری "وبصادر" و ورود "وغدیر"؛

دیگ‌های "سالکو" داغ می‌شود

می متالز - "آلومینیوم جنوب" با اشتغالزایی ۱۲۰۰ نفری و سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد دلار اواخر آبان در مدار تولید قرار می‌گیرد.

به گزارش می متالز، افتتاح آلومینیوم جنوب (سالکو) طی آذر سال جاری با میزان کل سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلار و اشتغالزایی مستقیم ۱۲۰۰ نفری، در دستور کار قرار گرفته است.

بر همین اساس، "سرمایه‌گذاری غدیر" و ایمیدرو با مشارکت یکدیگر این پروژه را آغاز کرده‌ ضمن آنکه ۵ بانک کشور به رهبری بانک صادرات، تامین مالی این طرح را دست گرفته‌‎اند.

بر پایه این گزارش، کارخانه "آلومینیوم جنوب"، قرار است با ظرفیت ۱۰۰هزار تن، وارد مدار تولید شود و دیگ‌های فاز نخست این مجموعه (۳۰۰ هزار تن) به مرور وارد مدار تولید می‌شود و در سال ۹۹ تکمیل خواهد شد. سالکو با تکمیل سه فاز به ظرفیت یک میلیون تن خواهد رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دومین بانک بزرگ بورس عملکرد هفتمین ماه سال را منتشر کرد

می متالز - بانک صادرات به عنوان دومین بانک بزرگ بورسی گزارش عملکرد هفتمین ماه دوره مالی جاری را منتشر کرد.
 قائم مقام ایمیدرو تاکید کرد:

آغاز تولید یکی از زیر مجموعه های «وغدیر» تا پایان ماه

می متالز - تمام واحدهای مورد نیاز طرح آماده راه اندازی و اواخر آبان تولید محصول در این مجموعه آغاز خواهد شد.
 بازدید قائم مقام ایمیدرو از کارخانه آلومینیوم جنوب

نعیمی: آلومینیوم جنوب آماده افتتاح است / پاییز 98؛ "بهار" افتتاح طرح های بزرگ معدن و صنایع معدنی

می متالز - قائم مقام ایمیدرو از افتتاح کارخانه آلومینیوم جنوب به عنوان بزرگترین کارخانه تولید شمش آلومنیوم کشور طی روزهای آتی خبر داد.
 

حل مشکلات پروژه‌های حوزه انرژی و آلومینیوم لامرد تا 3 ماه آینده

می متالز - رییس دفتر رییس جمهور گفت: تلاش داریم تا موانع و‌ مشکلات پروژه‌های حوزه انرژی و آلومینیوم در لامرد تا ۲ یا ۳ ماه آینده برطرف شود.
 واعظی پس از بازدید از کارخانه آلومینیوم جنوب در لامرد:

سیاست دولت تدبیر و امید توسعه متوازن و همه جانبه کشور است

می متالز - رئیس دفتر رئیس جمهور تأکید کرد: سیاست رئیس جمهور و دولت این است که فعالیت‌های توسعه‌ای و ساخت پروژه‌ها فقط در یک منطقه خاص کشور یا یک استان خاص نباشد و همه کشور توسعه یابد تا همه مردم در مناطق مختلف از مزایای آن بهره‌مند شوند.
 

سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری ایران برای تولید آلومینیوم

می متالز - شکل‌گیری نخستین کارخانه صنعت آلومینیوم ایران قدمتی نزدیک به پنج دهه در کارنامه دارد و از سال ۱۳۵۱ خطوط تولید شمش در کارخانه ایرالکو راه‌اندازی شد و این مجموعه سال ها به فعالیت خود ادامه داد تا در دوران جمهوری اسلامی (۱۳۶۹) کارخانه‌های المهدی و سپس هرمزال (۱۳۸۵) وارد مدار تولید شدند، اما اکنون سخن از سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری در کارخانه آلومینیوم جنوب برای دستیابی به ظرفیت میلیونی به میان آمده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما