خبر
آهن و فولاد   سیمان و بتن  

افزایش تولید فولاد و سیمان در 5 ماهه امسال

می متالز - در 5 ماهه اول امسال تولید فولاد خام با رشد 6.5 درصدی همراه بود و در عین حال، تولید شمش آلومینیوم در این مدت 32.9 درصد کاهش داشته است.

به گزارش می متالز، آمار تولید کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی طی 5 ماهه اول امسال نشان می‌دهد که تولید فولاد خام در این مدت با رشد 6.5 درصدی به 10 میلیون و 31 هزار تن رسیده که نسبت به 5 ماهه اول سال گذشته 6.5 درصد رشد داشته است.

همچنین در این مدت تولید محصولات فولادی با رشد 9.3 درصدی به 8 میلیون و 916 هزار تن رسیده است. طی 5 ماه اول امسال تولید کاتد مس 18 درصد و تولید سیمان نیز 0.6 درصد رشد داشته است. در عین حال، تولید سنگ آهن و کنسانتره ذغال سنگ به ترتیب 5.3 درصد و 7.7 درصد کاهش را تجربه کرده است.

در این مدت تولید کاتد مس 12.7 درصد و تولید شمش آلومینیوم 3.5 درصد کاهش داشته است. همچنین تولید سیمان در مرداد امسال با افت 5.7 درصدی نسبت به تیرماه سال جاری همراه بوده است.وضعیت تولید کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی در مرداد امسال نیز نشان می‌دهد که تولید فولاد خام نسبت به تیر سال جاری 1.5 درصد رشد داشته اما تولید محصولات فولادی با افت 2.5 درصدی همراه بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی عنوان کرد؛

ضرورت تنوع منابع مالی در بخش معدن

می متالز - مشکلات مطرح شده در بخش معدن و صنایع معدنی طیف گسترده‌ای از مسائل را در برمی‌گیرد. تامین منابع مالی و سرمایه‌گذاری در شرایط فعلی به خصوص در دوران تحریم که امکان تامین مالی خارجی را به حداقل رسانده یکی از مهمترین دغدغه‌های فعالان بخش معدن است، در شرایطی که بانک‌ها با در پیش گرفتن قواعد و مقررات زیادی امکان تامین مالی بخش معدن را به حداقل رسانده‌اند، تنوع منابع مالی از مسائلی است که به عنوان یک راهکار در نظر گرفته می‌شود.
 

تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز و مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران منعقد شد

می متالز - در راستای سند چشم انداز و سیاست های کلی نظام و با هدف حمایت از فعالیت های مرتبط با معدن و صنایع معدنی و آماده سازی نیروهای دانشی جهت ورود به بازار کار، تفاهم نامه همکاری آموزشی به امضای تقی غیاثی تبار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز و مجید وفایی فرد مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران رسید.
 با حضور ۳۸۲ شرکت داخلی و خارجی و ۱۶ کشور

افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو

می متالز - شانزدهمین نمایشگاه صنعت متالورژی، فولاد و صنایع معدنی با حضور معاون وزیر و هیئت همراه افتتاح شد.
 

رقیب فیروزه نیشابور به بازار آمد

می متالز - معاون امور معدنی صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت، گفت: فیروزه چینی به جای فیروزه اصل نیشابور به صورت قاچاقی وارد بازار شد.
 خداداد غریب پور در بازدید از منطقه ویژه خلیج فارس تاکید کرد:

شفافیت شرکت های معدنی و صنایع معدنی در نظام ارزی کشور/ 2 میلیارد دلار طرح جدید تا پایان سال افتتاح می شود

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: شرکت های معدن و صنایع معدنی در تامین نیاز ارزی خود و عرضه ارز به بانک مرکزی کاملا شفاف عمل کرده اند.
 

آذربایجان‌غربی سومین استان کشور در تنوع معدنی است

می متالز - معاون معدن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون ۵۱ نوع ماده معدنی در استان شناسایی و کشف شده که با این آمار، این استان به لحاظ تنوع ماده معدنی در جایگاه سوم کشور قرار دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما