خبر
آهن و فولاد   سیمان و بتن  

افزایش تولید فولاد و سیمان در 5 ماهه امسال

می متالز - در 5 ماهه اول امسال تولید فولاد خام با رشد 6.5 درصدی همراه بود و در عین حال، تولید شمش آلومینیوم در این مدت 32.9 درصد کاهش داشته است.

به گزارش می متالز، آمار تولید کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی طی 5 ماهه اول امسال نشان می‌دهد که تولید فولاد خام در این مدت با رشد 6.5 درصدی به 10 میلیون و 31 هزار تن رسیده که نسبت به 5 ماهه اول سال گذشته 6.5 درصد رشد داشته است.

همچنین در این مدت تولید محصولات فولادی با رشد 9.3 درصدی به 8 میلیون و 916 هزار تن رسیده است. طی 5 ماه اول امسال تولید کاتد مس 18 درصد و تولید سیمان نیز 0.6 درصد رشد داشته است. در عین حال، تولید سنگ آهن و کنسانتره ذغال سنگ به ترتیب 5.3 درصد و 7.7 درصد کاهش را تجربه کرده است.

در این مدت تولید کاتد مس 12.7 درصد و تولید شمش آلومینیوم 3.5 درصد کاهش داشته است. همچنین تولید سیمان در مرداد امسال با افت 5.7 درصدی نسبت به تیرماه سال جاری همراه بوده است.وضعیت تولید کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی در مرداد امسال نیز نشان می‌دهد که تولید فولاد خام نسبت به تیر سال جاری 1.5 درصد رشد داشته اما تولید محصولات فولادی با افت 2.5 درصدی همراه بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 «وود مکنزی» با ارائه تحلیلی جامع بررسی کرد

چشم‌انداز معدن و صنایع معدنی در پساکرونا

می متالز - جهان در سال ۲۰۲۰ شاهد تغییرات مهمی بوده است. همه‌گیری ویروس کرونا، تجارت را مختل، اقتصادها را زمینگیر و تقاضا را دچار مشکل کرده است. این وضعیت چه معنا و مفهومی برای معادن و فلزات خواهد داشت؟
 

برگزاری نشست ارتقا تاب‌آوری ملی و رقابت پذیری صنایع معدنی کشور

می متالز - نشست هم‌اندیشی برنامه ارتقا تاب‌آوری ملی و رقابت‌پذیری بین‌المللی معدن و صنایع معدنی برگزار شد.
 

جزئیات رشد تولید کالاهای منتخب صنعتی و معدنی طی 4 ماهه

می متالز - آمار تولید کالاهای منتخب صنعتی و معدنی در 4 اول ماهه نشان دهنده رشد 159.1 درصدی الیاف اکریلیک، 67.9 درصدی لباسشویی، 49.9 درصدی شمش آلومینیوم و 7.9 درصدی فولاد خام است.
 

جوکار رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس شد

می متالز - با برگزاری انتخابات هیات رئیسه فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس محمد صالح جوکار به عنوان رئیس این فراکسیون انتخاب شد.
 

افزایش تولید 22 کالای منتخب صنعتی در 3ماهه اول سال 99/ افزایش 30.1 درصدی تولید لاستیک خودرو و 115.1 درصدی تولید ماشین لباسشویی

می متالز - در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ از میان ۳۶ کالای منتخب صنعتی ۲۲ کالا با افزایش تولید مواجه بوده است.
 

سهم ۴۵ درصدی فولاد از صادرات معدن و صنایع معدنی

می متالز - به گفته معاون وزیر صنعت،‌معدن و تجارت، صنعت فولاد دارای قابلیت ارز آوری سالیانه چهار میلیارد دلاری است که این رقم سهم ۴۰ تا ۴۵ درصدی از مجموع صادرات بخش معدن و صنایع معدنی را به خود اختصاص می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما