خبر
مس   فن آوری های نوین  

دانش بنیان ها در هفتمین ایستگاه «رینوتکس» دست تفاهم با مس آذربایجان دادند

می متالز - همزمان با برگزاری هفتمین نمایشگاه رینوتکس در تبریز و حضور معاون وزیر صمت در غرفه‌ی شرکت مجتمع مس آذربایجان بومی سازی دو قطعه‌ی مورد نیاز مس آذربایجان که در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده بود توسط دو شرکت‌ دانش بنیان مستقر غرفه‌ی ایدرو، تفاهم شد.

به گزارش می متالز، در این بازدید دکتر عالی معاون وزیر صنعت و معدن و جهانگیری معاون هماهنگی استانداری و رئیس خانه‌ی معدن ایران در رابطه با امضای تفاهم نامه‌ با شرکت‌های دانش بنیان تحت پوشش سازمان گسترش تبادل افکار کردند.

در این بازدید مقرر شد برای اولین بار تفاهم‌نامه‌ی قطعه‌ی فلومتر با یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در غرفه‌ی ایدرو امضا شود، همچنین توافق شد بومی سازی دو قطعه‌ی دیگر مس آذربایجان توسط شرکت‌های دانش بنیان نیز آغاز شود.

بر اساس این گزارش در غرفه مجتمع مس آذربایجان، ۳۰ قطعه‌ی خارجی با هدف داخلی سازی و استفاده از توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان به نمایش گذاشته شده است.

در این بازدید سخاوت خیرخواه، معاون بازرگانی مس آذربایجان، طی توضیحی با بیان اینکه ۳۰ قطعه مورد نیاز مجتمع مس سونگون را جهت بومی سازی در هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری های پیشرفته ربع رشیدی (رینوتکس) از ۱۳ تا ۱۷ آبان در نمایشگاه بین المللی تبریز به نمایش گذاشته شده است، گفت: کارشناسان ما در نمایشگاه فعال بوده و اطلاعات لازم را به سازندگان فناور ارائه می‌کنند.

وی یادآور شد: این قطعات که شامل مواد شیمیایی، مکانیکی، الکترونیکی و ابزار دقیق است به عنوان نمونه بوده و اطلاعات قطعات بیشتری که ساخت ان در دستور کار بازرگانی است، قابل ارایه می‌باشد.

وی افزود: حدود ۱۶۰۰ قطعه خارجی را در فرایند ساخت قرار داده ایم و در این راستا آماده هرگونه همکاری با سازندگان هستیم.

خیرخواه با بیان این‌که طی ۷ ماهه اول سال جاری ۴۹۲ قطعه ساخت شده است، گفت: طی ۴ سال گذشته نیز ۳۲۰۶ قطعه به طور کامل ساخت شده و این روند به صورت جدی در دستور کار بازرگانی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فاز ۳ تغلیظ مجتمع مس سونگون بزودی عملیاتی می‌شود

می متالز - مدیر مجتمع مس آذربایجان با اعلام اینکه مجوز احداث و فرآوری فاز ۳ تغلیظ مجتمع مس سونگون توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی صادر شده است، گفت: بزودی عملیاتی اجرایی این فاز آغاز می‌شود.
 معاون بازرگانی مس آذربایجان:

از 30 قطعه مورد نیاز مس سونگون در نمایشگاه «رینوتکس» رونمایی می‌کنیم

می متالز - معاون منطقه آذربایجان شرکت خدمات بازرگانی معادن و فلزات غیرآهنی، گفت: ۳۰ قطعه مورد نیاز مجتمع مس سونگون را جهت بومی‌سازی در هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری‌های پیشرفته رینوتکس که از ۱۳ تا ۱۷ آبان در نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می‌شود، به نمایش می‌گذاریم.
 

دو شرکت دانش‌بنیان در رینوتکس به مس آذربایجان قول همکاری دادند

می متالز - در بازدید معاون وزیر صمت از غرفه‌ شرکت مجتمع مس آذربایجان در نمایشگاه رینوتکس تبریز، داخلی‌سازی دو قطعه‌ی مورد نیاز مجتمع مس آذربایجان که در نمایشگاه رونمایی شده بود، توسط دو شرکت‌ دانش‌بنیان مستقر غرفه‌ی ایدرو، به تصویب رسید.
 نقی پور اعلام کرد:

حمایت ویژه از طرح های فناورانه و ساخت داخل از سوی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته

می متالز - مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در مراسم میز سوم کشوری تعمیق ساخت داخل قطعات خودرو و صنایع مرتبط در تبریز گفت: شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در نمایشگاه رینوتکس در راستای مسوولیت های خود در حمایت از صنایع پیشرفته شرکت کرد.
 معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی؛

وزارت صمت رویکرد خوبی برای ساخت داخل و نیازهای فناورانه دارد

می متالز - معاون امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی در مراسم میز سوم کشوری تعمیق ساخت داخل قطعات خودرو و صنایع مرتبط در تبریز گفت: وزارت صمت رویکرد خوبی به ساخت داخل و توجه به نیازهای فناورانه داشته است، تجاری سازی طرح های فناورانه جهت اشتغال بیشتر ضرورت دارد.
 در حاشیه برگزاری میز سوم تعمیق ساخت داخل در حوزه خودرو؛

آیین اهدای جوایز به برگزیدگان نمایشکاه رینوتکس ۲۰۱۹ برگزار شد

می متالز - در حاشیه برگزاری میز سوم تعمیق ساخت داخل در حوزه خودرو از برگزیدگان نمایشکاه رینوتکس ۲۰۱۹ ( ربع رشیدی) نیز تجلیل به عمل آمد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما