خبر
مس   فن آوری های نوین  

دانش بنیان ها در هفتمین ایستگاه «رینوتکس» دست تفاهم با مس آذربایجان دادند

می متالز - همزمان با برگزاری هفتمین نمایشگاه رینوتکس در تبریز و حضور معاون وزیر صمت در غرفه‌ی شرکت مجتمع مس آذربایجان بومی سازی دو قطعه‌ی مورد نیاز مس آذربایجان که در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده بود توسط دو شرکت‌ دانش بنیان مستقر غرفه‌ی ایدرو، تفاهم شد.

به گزارش می متالز، در این بازدید دکتر عالی معاون وزیر صنعت و معدن و جهانگیری معاون هماهنگی استانداری و رئیس خانه‌ی معدن ایران در رابطه با امضای تفاهم نامه‌ با شرکت‌های دانش بنیان تحت پوشش سازمان گسترش تبادل افکار کردند.

در این بازدید مقرر شد برای اولین بار تفاهم‌نامه‌ی قطعه‌ی فلومتر با یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در غرفه‌ی ایدرو امضا شود، همچنین توافق شد بومی سازی دو قطعه‌ی دیگر مس آذربایجان توسط شرکت‌های دانش بنیان نیز آغاز شود.

بر اساس این گزارش در غرفه مجتمع مس آذربایجان، ۳۰ قطعه‌ی خارجی با هدف داخلی سازی و استفاده از توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان به نمایش گذاشته شده است.

در این بازدید سخاوت خیرخواه، معاون بازرگانی مس آذربایجان، طی توضیحی با بیان اینکه ۳۰ قطعه مورد نیاز مجتمع مس سونگون را جهت بومی سازی در هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری های پیشرفته ربع رشیدی (رینوتکس) از ۱۳ تا ۱۷ آبان در نمایشگاه بین المللی تبریز به نمایش گذاشته شده است، گفت: کارشناسان ما در نمایشگاه فعال بوده و اطلاعات لازم را به سازندگان فناور ارائه می‌کنند.

وی یادآور شد: این قطعات که شامل مواد شیمیایی، مکانیکی، الکترونیکی و ابزار دقیق است به عنوان نمونه بوده و اطلاعات قطعات بیشتری که ساخت ان در دستور کار بازرگانی است، قابل ارایه می‌باشد.

وی افزود: حدود ۱۶۰۰ قطعه خارجی را در فرایند ساخت قرار داده ایم و در این راستا آماده هرگونه همکاری با سازندگان هستیم.

خیرخواه با بیان این‌که طی ۷ ماهه اول سال جاری ۴۹۲ قطعه ساخت شده است، گفت: طی ۴ سال گذشته نیز ۳۲۰۶ قطعه به طور کامل ساخت شده و این روند به صورت جدی در دستور کار بازرگانی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط‌عمومی شرکت مس خبر داد:

ایران متافوند 2020 با حضور مجتمع مس آذربایجان امروز افتتاح می‌شود

می متالز - «حیدر ضیغمی» گفت: عصر امروز هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (ایران متافوند 2020) با حضور مجتمع مس آذربایجان در تبریز برگزار می‌شود.
 

تدوین افق چشم‌انداز مس آذربایجان

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران درباره توسعه در مجتمع مس آذربایجان و آینده این مجتمع نیز گفت: سند افق چشم‌انداز ۱۴۱۰ مجتمع مس آذربایجان تدوین شده است که در ۳۱ تیر به تایید مجمع عمومی عادی سالانه شرکت مس خواهد رسید. این سند یک برنامه و مسیر مشخص است که تمامی چشم‌اندازهای آینده مس در آن دیده شده است.
 مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران مطرح کرد:

سرمایه‌گذاری 2 میلیارد و 270 میلیون یورویی مس

می متالز - دکتر اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: در حال حاضر 2 میلیارد و 270 میلیون یورو به‌علاوه 20 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در شرکت مس در حال انجام است.
 استاندار آذربایجان شرقی پس از ارتباط تصویری فعالان بخش تولید با رهبر معظم انقلاب، خبر داد:

آغاز سرمایه‌گذاری 1400 میلیارد تومانی در مجتمع مس آذربایجان

می متالز - استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به توصیه‌ها و تأکیدات رهبر معظم انقلاب نسبت به توسعه بخش معدن، از آغاز سرمایه‌گذاری بیش از یک هزار و چهارصد میلیارد تومانی در مجتمع مس آذربایجان خبر داد.
 

مجتمع مس آذربایجان (مس سونگون) واحد نمونه کشوری در سال 98‏ شناخته شد

می متالز - هر سال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور تشویق و افزایش روحیه کار در نیروهای مولد، ‏متخصص، مخترع و مبتکر در جهت خودکفایی و خودباوری و همچنین فراهم کردن زمینه‌های لازم برای ‏تبادل اطلاعات، تجارب و مهارت های علمی و تجربی در جامعه کار و تولید و اصلاح و راه‌اندازی سیستم ‏ها و تجهیزات به روز، اقدام به برگزاری جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید در سطح کشور ‏می‌کند‎.‌‏ ‏
 به‌زودی صورت می‌گیرد

اجرای فاز ۳ تغلیظ مس سونگون

می متالز - مدیر مجتمع مس آذربایجان با اعلام اینکه مجوز احداث و فرآوری فاز ۳ تغلیظ مجتمع مس سونگون توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی صادر شده است، گفت: به زودی عملیات اجرایی این فاز آغاز می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما