خبر
آب  

آخرین وضعیت پروژه انتقال آب خزر به فلات مرکزی

می متالز - پرونده انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران درحالی صفحات نهایی خود را طی می‌کند که موافقت با اجرای آن با اعتراض بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران مواجه شده است.

به گزارش می متالز، با این حال به نظر نمی‌رسد که دولت برنامه‌ای برای توقف آن داشته باشد و آن‌طور که وزیر نیرو توضیح داده است، امور مربوط به پروژه طبق روال در حال اجرا بوده و مطالعات زیست‌محیطی آن درحال تکمیل شدن است.

در این رابطه وزیر نیرو با تاکید بر این‌که موضع وزارت نیرو در اجرای پروژه انتقال آب خزر به سمنان، انجام مطالعات کامل فنی، اقتصادی، زیست‌محیطی و اجرای طرح‌ها برای مصالح عامه و بر اساس مقرراتی است که وجود دارد، اظهار کرد: البته ملاحظات اقتصادی و اجتماعی نیز حائز اهمیت است. وزارت نیرو هیچ طرحی را بدون ایجاد این مفاهمه نه اجرا و نه متوقف می‌کند.

اردکانیان ادامه داد: اساس کار این است که این طرح‌ها در خدمت توسعه کشور باشد و توسعه کشور هم وابسته به در نظر گرفتن همه ابعاد طرح‌های بزرگ است. هم ابعاد فنی، هم ابعاد اقتصادی، هم ملاحظات زیست‌محیطی و اجتماعی. وزیر نیرو به این سوال که آیا برای اجرای پروژه مذکور چالشی بین وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست وجود دارد، پاسخ داد: چالشی بین وزارت نیرو و سازمان محیط زیست وجود ندارد و کارها طبق روال درحال انجام شدن است. وی درمورد آخرین وضعیت اجرای پروژه نیز توضیح داد: اجرای پروژه در مرحله‌ای است که مطالعات زیست‌محیطی کامل شود و ارزیابی مطابق مصوبه هیات وزیران توسط سازمان حفاظت محیط زیست صورت بگیرد و آنها اظهار نظر کنند.

کد خبر: 66029
تاریخ: 1398/08/14 - 16:49
منبع: دنیای اقتصاد

پروژه انتقال آب  فلات مرکزی  وزیر نیرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مشارکت ایران در بازسازی صنعت آب و برق سوریه

می متالز - وزیر نیرو با اشاره به امضای یادداشت تفاهم بهبود صنعت برق سوریه که پیش‌تر با وزیر برق این کشور امضا شد، گفت: یادداشت تفاهم مشابهی در بخش آب امضا شد و به این ترتیب تلاش می‌شود صنعت آب و برق سوریه توسط شرکت‌های ایرانی بازسازی و توسعه یابد.
 

جزئیات پروژه انتقال آب خلیج فارس به چادرملو

می متالز - طرح انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران از جمله‌ طرح‌های کلان ملی است که با هدف تامین آب مصرفی در بخش صنعت و سپس شرب طراحی شده است.
 وزیر نیرو:

سیل احتمالی را مدیریت می‌کنیم/ هشدار در خصوص تجاوز به حریم رودخانه‌ها

می متالز - به نظر می‌رسد سیلی در کار نیست چرا که "از حدود ۵۰ میلیارد مترمکعب حجم مخازن کشور (سدها) حدود ۲۴ میلیارد مترمکعب آن خالی است". این خبری است که رضا اردکانیان داد و آن را در راستای مدیریت مخازن کشور توسط وزارت نیرو دانست.
 وزیر نیرو:

مردم نگران گرانی آب و برق نباشند

می متالز - وزیر نیرو گفت: قیمت آب و برق تا پایان سال گران نخواهد شد.
 

افتتاح نیروگاه برق سد سردشت با حضور رئیس‌ مجلس و وزیر نیرو‌

می متالز - نیروگاه برق سد سردشت از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو امروز افتتاح شد.
 نماینده مردم بندرانزلی در مجلس:

سازمان محیط زیست به جای انتقال آب خزر فاجعه پسماند شمال را رفع کند‌

می متالز - نماینده مردم بندرانزلی در مجلس ضمن اعلام مخالفت شدید خود با اولویت اجرای طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران گفت: دولت و سازمان محیط زیست به جای چنین طرح‌هایی بهتر است شمال کشور را از کوه زباله نجات دهند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما