خبر
آب  

آخرین وضعیت پروژه انتقال آب خزر به فلات مرکزی

می متالز - پرونده انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران درحالی صفحات نهایی خود را طی می‌کند که موافقت با اجرای آن با اعتراض بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران مواجه شده است.

به گزارش می متالز، با این حال به نظر نمی‌رسد که دولت برنامه‌ای برای توقف آن داشته باشد و آن‌طور که وزیر نیرو توضیح داده است، امور مربوط به پروژه طبق روال در حال اجرا بوده و مطالعات زیست‌محیطی آن درحال تکمیل شدن است.

در این رابطه وزیر نیرو با تاکید بر این‌که موضع وزارت نیرو در اجرای پروژه انتقال آب خزر به سمنان، انجام مطالعات کامل فنی، اقتصادی، زیست‌محیطی و اجرای طرح‌ها برای مصالح عامه و بر اساس مقرراتی است که وجود دارد، اظهار کرد: البته ملاحظات اقتصادی و اجتماعی نیز حائز اهمیت است. وزارت نیرو هیچ طرحی را بدون ایجاد این مفاهمه نه اجرا و نه متوقف می‌کند.

اردکانیان ادامه داد: اساس کار این است که این طرح‌ها در خدمت توسعه کشور باشد و توسعه کشور هم وابسته به در نظر گرفتن همه ابعاد طرح‌های بزرگ است. هم ابعاد فنی، هم ابعاد اقتصادی، هم ملاحظات زیست‌محیطی و اجتماعی. وزیر نیرو به این سوال که آیا برای اجرای پروژه مذکور چالشی بین وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست وجود دارد، پاسخ داد: چالشی بین وزارت نیرو و سازمان محیط زیست وجود ندارد و کارها طبق روال درحال انجام شدن است. وی درمورد آخرین وضعیت اجرای پروژه نیز توضیح داد: اجرای پروژه در مرحله‌ای است که مطالعات زیست‌محیطی کامل شود و ارزیابی مطابق مصوبه هیات وزیران توسط سازمان حفاظت محیط زیست صورت بگیرد و آنها اظهار نظر کنند.

کد خبر: 66029
تاریخ: 1398/08/14 - 16:49
منبع: دنیای اقتصاد

پروژه انتقال آب  فلات مرکزی  وزیر نیرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک سپه در دیدار با مدیران گل‌گهر عنوان کرد:

پروژه انتقال آب خلیج فارس انقلابی در مسیر صنعت است

می متالز - مدیرعامل بانک سپه صبح امروز در جلسه با مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با تاکید بر عملکرد خوب شرکت گل‌گهر گفت: خوشبختانه مهندس ملارحمان با همراهی سایر مدیران شرکت در دستیابی به اهداف شرکت، انجام پروژه‌ها و جهش در تولید موفق عمل کرده است و این در سودآوری مدنظر سهامداران بسیار ارزشمند است.
 با حضور وزیر نیرو

15پروژه برقی تهران به ارزش ۲۸۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید

می متالز - وزیر نیرو ۱۵ پروژه فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای تهران را با سرمایه‌گذاری ۲۸۵ میلیارد تومان افتتاح کرد
 هفته جاری صورت می‌گیرد:

حضور وزرای نفت و نیرو در کمیسیون انرژی جهت پاسخگوی به سوالات نمایندگان

می متالز - وزرای نفت و نیرو روزهای یکشنبه و سه‌شنبه به منظور پاسخگویی به سوالات نمایندگان به کمیسیون انرژی مجلس می آیند.
 وزیر نیرو:

در سال آبی جاری حق آبه رودخانه هیرمند را دریافت می‌کنیم

می متالز - رئیس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و افغانستان گفت: در سال آبی جاری حق آبه رودخانه هیرمند را دریافت می‌کنیم و در شرایط خوبی به سر می‌بریم
 شریعتی خبر داد:

بررسی حل معضل مطالبات پیمانکاران صنعت آب و برق

می متالز - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: حل معضل مطالبات پیمانکاران صنعت آب و برق در کمیسیون متبوعش بررسی شد.
 

تداوم حمایت مجتمع فلات مرکزی در توسعه خدمات توانبخشی

می متالز - مدیر مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی گفت: بمنظور تقویت و توسعه خدمات حمایتی مرکز خدمات توانبخشی بهزیستی حمایت ها مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ادامه خواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما