خبر
انرژی های تجدیدپذیر  

راه‌اندازی ۳۵۰۰ نیروگاه خورشیدی خانگی در ایران

می متالز - تاکنون از منابع تجدیدپذیر حدود چهار میلیارد و ۳۲۹ میلیون کیلووات ساعت، انرژی تولید شده که این میزان تولید برق توانسته از انتشار حدود دو میلیون و ۹۷۴ هزار تن گاز گلخانه‌ای در کشور بکاهد.

به گزارش می متالز، این میزان تولید انرژی‌های نو باعث شده بیش از یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون مترمکعب از مصرف سوخت‌های فسیلی در ایران که جزو عوامل اصلی آلایندگی هوا در کشور است، کاسته و بیش از ۹۵۲ میلیون لیتر در مصرف آب نیز صرفه‌جویی شود. عملکرد نیروگاه‌های تجدیدپذیر، ۴۷۶ میلیون کیلووات ساعت کاهش تلفات در شبکه برق را به همراه داشته و موجب عدم انتشار ۱۸ هزار تن آلاینده‌های محلی شده است. هم‌اکنون ۳۷۷ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون کشور در حال احداث است و ظرفیت نصب‌شده انرژی‌های نو به ۸۳۴ مگاوات رسیده است. همچنین تاکنون ۱۱۵ نیروگاه تجدیدپذیر مگاواتی در کشور نصب شده و ۳۷ نیروگاه مگاواتی دیگر نیز در حال احداث است. بر اساس این گزارش، تاکنون سه هزار و ۵۵۸ نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک در کشور نصب شده و دو هزار و ۳۵۰ نیروگاه دیگر نیز در حال نصب است. همچنین حجم سرمایه‌گذاری غیردولتی در این بخش به بیش از ۱۲۴ هزار میلیارد ریال رسیده است. بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که ۴۱ درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور از نوع خورشیدی، ۳۶ درصد از نوع بادی، ۱۰ درصد از نوع برق‌آبی کوچک، ۲ درصد از نوع بازیافت حرارتی و توربین‌های انبساطی و یک درصد نیز از نوع زیست توده است.

کد خبر: 66030
تاریخ: 1398/08/14 - 17:03
منبع: دنیای اقتصاد

نیروگاه خورشیدی  سوخت‌های فسیلی  شبکه برق 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

صرف درآمد‌های نفتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مطابق برنامه‌ریزی دولت، قرار است که درآمد‌های مالیاتی صرف امور جاری شده و درآمد‌های نفتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی هزینه شود.
 دبیرکل سازمان ملل هشدار داد

ضرورت پایان یافتن وابستگی کشورهای آسیایی به زغال سنگ

می متالز - دبیرکل سازمان ملل در پیامی هشدار داد که کشورهای آسیایی باید به وابستگی خود به سوخت زغال سنگ پایان دهند.
 دبیر سندیکای تولیدکنندگان برق تاکید کرد:

"سنکرون برق" و ظرفیت خالی نیروگاه‌ها

می متالز - عراق در حال بازسازی بوده و این بازسازی فعلا تقاضای برق را در این کشور افزایش داده بنابراین نیروگاه‌ها از این اتفاق منتفع خواهند شد، مشروط بر آنکه دولت عراق بودجه کافی برای تامین برق تخصیص دهد.
 وزیر نیرو خبر داد

شبکه برق ایران و سوریه از طریق عراق به یکدیگر متصل می‌شود

می متالز - رضا اردکانیان، وزیر نیرو از فراهم شدن امکان اتصال شبکه برق ایران و سوریه از طریق شبکه برق عراق در آینده نزدیک خبر داد.
 

برنامه سه ساله ایران برای بازسازی شبکه برق عراق

می متالز - وزیر نیرو با تاکید بر اینکه هدف ایران تبدیل شدن به هاب انرژی در منطقه است، گفت: این موضوع فقط با سنکرون شدن محقق نمی‌شود؛ ایران از امکان تبادل انرژی با تمامی کشورهای همسایه دارای مرز زمینی برخوردار است و حتی از طریق برخی کشورها امکان اتصال به همسایگان آنها نیز وجود دارد.
 سرمایه گذار نیروگاه سیکل ترکیبی دهدشت عنوان کرد:

پاس کاری ۸ ماهه نیروگاه سیکل ترکیبی دهدشت بین بانک صنعت و معدن و صندوق توسعه ملی

می متالز - سرمایه گذار نیروگاه سیکل ترکیبی دهدشت گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی دهدشت ۸ ماه است که بین بانک صنعت و معدن و صندوق توسعه ملی پاس کاری می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما