خبر
گمرک  

برگزاری دوره آموزشی تعیین ارزش کالاهای وارداتی

می متالز - اولین جلسه از دوره آموزشی تعیین ارزش کالاهای وارداتی با حضور مجتبی شیشه‌چی، مدیرکل تعیین ارزش گمرک ایران، توسط مجمع عالی واردات در دفتر این تشکل برگزار شد.

به گزارش می متالز، در این جلسه علاوه بر موضوعات کاربردی که معمولا موردتوجه تجار و فعالان اقتصادی حوزه تجارت خارجی قرار دارد، به مباحث کلان این حوزه نیز توجه ویژه‌ای صورت گرفت. مباحثی از قبیل نظام تعیین ارزش کالاهای وارداتی در قانون امور گمرکی، موافقت‌نامه تعیین ارزش سازمان تجارت جهانی و رویکرد اخیر گمرک در مورد رسیدگی به ارزش کالاهای گمرکی در مقایسه با استانداردهای پذیرفته شده بین‌المللی از جمله مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این نشست بود. علاوه بر این، بحث‌هایی درخصوص حسابرسی پس از ترخیص در قانون امور گمرکی نیز از سوی حاضران در دوره آموزشی مطرح شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کشف و ضبط 15 هزار لیتر سوخت قاچاق

می متالز - حیدر میرزایی در این خصوص اظهار کرد: مامورین گمرک مرزی میلک در منطقه پل ابریشم به یک دستگاه کامیون افغانی مشکوک شدند که در بازرسی انجام شده مقدار 15 هزار و 750 لیتر گازوئیل از باک‌های غیراستاندارد کشف شد.
 

وضعیت واردات خودرو در سال ۹۹ مشخص شد

دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو گفت: دولت در بودجه ۹۹ در آمدی از طریق واردات خودرو برای خود در نظر نگرفته است.
 در ماه نوامبر رقم خورد؛

کاهش ۲۳ درصدی صادرات چین به آمریکا

می متالز - صادرات چین به آمریکا در ماه نوامبر ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به ۳۵.۶ میلیارد دلار رسیده است.
 

صادرات غیرنفتی ایران به ۲۷ میلیارد دلار رسید

می متالز - براساس داده‌های آماری گمرک ایران، میزان صادرات غیرنفتی کشور در پایان ۸ ماهه سال جاری از لحاظ وزنی به بیش از ۸۸ هزار تن رسید که نسبت به ۷۵ هزار تن ۸ ماهه سال ۹۷ رشد ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.
 رئیس هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان:

زیرساخت های بلااستفاده در دانشگاه ها دراختیار شرکت های دانش بنیان قرار گیرد

می متالز - رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان گفت: زیرساخت های زیادی در دانشگاه ها وجود دارد در حالی که دانشجویی ندارند و می توان با مساعدت وزارت علوم و دستگاه های مذکور این ظرفیت را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار داد.
 

کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان آغاز شد

می متالز - مسوول روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: هفتمین کمیته مشترک تجارت مرزی استان سیستان و بلوچستان و ایالت بلوچستان پاکستان در زاهدان آغاز شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما