خبر
گمرک  

برگزاری دوره آموزشی تعیین ارزش کالاهای وارداتی

می متالز - اولین جلسه از دوره آموزشی تعیین ارزش کالاهای وارداتی با حضور مجتبی شیشه‌چی، مدیرکل تعیین ارزش گمرک ایران، توسط مجمع عالی واردات در دفتر این تشکل برگزار شد.

به گزارش می متالز، در این جلسه علاوه بر موضوعات کاربردی که معمولا موردتوجه تجار و فعالان اقتصادی حوزه تجارت خارجی قرار دارد، به مباحث کلان این حوزه نیز توجه ویژه‌ای صورت گرفت. مباحثی از قبیل نظام تعیین ارزش کالاهای وارداتی در قانون امور گمرکی، موافقت‌نامه تعیین ارزش سازمان تجارت جهانی و رویکرد اخیر گمرک در مورد رسیدگی به ارزش کالاهای گمرکی در مقایسه با استانداردهای پذیرفته شده بین‌المللی از جمله مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این نشست بود. علاوه بر این، بحث‌هایی درخصوص حسابرسی پس از ترخیص در قانون امور گمرکی نیز از سوی حاضران در دوره آموزشی مطرح شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر واحد اقتصادی و بازرگانی شرکت ملی فولاد ایران خبر داد:

فولاد قائنات یک گام به بهره برداری نزدیک تر شد/ ترخیص و حمل فن های سانتریفیوژ واحد احیای مستقیم قائنات از گمرک

می متالز - فن های سانتریفیوژ واحد احیای مستقیم قائنات از گمرک ترخیص و پس از بارگیری به مقصد نصب حمل شد.
 رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

افزایش ۲۰ میلیارد دلاری مبادلات تجاری با عراق

می متالز - زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: هم اکنون ظرفیت تجاری ما با کشور عراق ۹ میلیارد دلار در سال است که با چشم اندازی که رئیس جمهور و دولت تعریف کرده باید به ۲۰ میلیارد دلار برسد
 رونق صادرات محصولات غذایی از کار گو ترمینال فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان

رشد 6 برابری 4 ماهه99 نسبت به کل سال 98

می متالز - مدیرکل گمرکات استان اصفهان در خصوص صادرات کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی بیان داشت: طی تیر ماه 99 ،چهل قلم کالای مختلف به ارزش 2 میلیون و 20 هزار دلار و به وزن 358 هزار و 455 کیلوگرم از طریق گمرک مرزی هوایی استان اصفهان به مقصد کشور کویت صادرات داشته ایم. وی در مقایسه صادرات محصولات غذایی از طریق کارگو ترمینال استان اصفهان در 4 ماهه ابتدای امسال با کل سال 98 گفت: بیش از 6 برابر رشد ارزشی و 5 برابر رشد وزنی داشته ایم .
 

بازدید استاندار خراسان رضوی از گمرک مرزی دوغارون

می متالز - استاندار خراسان رضوی از گمرک مرزی دوغارون در شهرستان تایباد واقع در شرق خراسان رضوی و همجوار با مرز افغانستان بازدید کرد.
 

آغاز فعالیت چهار واحد تولیدی در آستارا

می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از آغاز فعالیت چهار واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اشتغالزایی برای ۳۰ نفر در شهرک صنعتی این شهرستان خبر داد.
 سخنگوی گمرک:

مشکلات سامانه ثبتارش، ارائه خدمات گمرکی را با چالش رو به رو کرد

می متالز - قطعی سامانه ثبتارش وزارت صمت باعث بروز مشکلاتی برای تجار شده است که تیم فنی این وزارتخانه درحال پیگیری موضوع هستند و اختلال و قطعی این سامانه هیچ ارتباطی به سامانه گمرک ندارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما