خبر
مترو  

ترخیص قطعات ۱۰ واگن از ۷۰ واگن متروی تهران

می متالز - مدیرعامل شرکت مترو از ترخیص ۱۵ درصد باقیمانده از ۷۰ واگن مترو از گمرک خبر داد و گفت: این محموله اکنون در اختیار شرکت واگن‌سازی تهران جهت سرهم‌بندی قطعات و افزودن به خطوط ریلی قرارگرفته است.

به گزارش می متالز، علی امام با اعلام خبر ترخیص ۱۵ درصد باقیمانده از قطعات ۷۰ واگن متروی تهران از گمرک بندر شهید رجایی گفت: به‌منظور تجهیز ناوگان خطوط مترو در پایتخت، تعداد ۷۰ واگن خریداری‌شده بود که ترخیص این محموله از گمرک به دلیل انجام روند پرداخت هزینه‌های گمرکی و نیز ارزش ‌افزوده با تاخیر مواجه شد. او ادامه داد: پس از نامه‌نگاری شهردار محترم تهران با وزیر امور اقتصادی و دارایی و همکاری صمیمانه گمرک جمهوری اسلامی ایران در نیمه نخست سال گذشته، ۸۵ درصد از کل این محموله ترخیص شد. در ادامه و با رایزنی‌های صورت گرفته ۱۵ درصد باقیمانده نیز در تاریخ ۲۲ مهر جاری ترخیص و با ۲۲ تریلر به شرکت واگن‌سازی تهران جهت سرهم‌بندی قطعات تحویل داده شد. امام در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر ۴۰ درصد از روند ساخت قطارهای مترو در تهران توسط متخصصان کشورمان بومی‌سازی شده است. لذا تا هنگامی‌که صددرصد ساخت قطارهای مترو در کشورمان بومی‌سازی شود، مجبوریم برخی از قطعات موردنیاز را از کشورهای خارجی تامین ‌کنیم که محموله ترخیص شده نیز شامل قطعاتی از این‌ دست است. امام با ابراز خرسندی نسبت به اینکه در روند ترخیص «۷۰ دستگاه واگن مترو» زنجیره ارتباطی خوبی با سایر ارگان‌ها و نهادها همانند وزارت امور اقتصادی و دارایی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و مواردی از این ‌دست به وجود آمد، خاطرنشان کرد: این امر سبب شد تا نهایت همکاری و همدلی را با ما در شرکت مترو برای ترخیص این محموله ارائه دهند. اوایل سال‌جاری، مدیرعامل شرکت مترو تهران در یک نشست خبری، با اذعان به عقب‌ماندگی مترو در زمینه تامین واگن برای خطوط در حال بهره‌برداری، از دولت درخواست کرد نسبت به انعقاد قرارداد ساخت ۴۲۰ واگن که دولت متعهد شده آن را در اختیار مترو قرار دهد، اقدام کند. کمبود دو هزار واگن در متروی تهران موضوعی است که طی سال‌های اخیر بارها مورد تاکید مدیریت شهری قرار گرفته و نتیجه پیگیری‌های متعدد در این زمینه، ورود وزارت کشور به موضوع تامین واگن برای کلان‌شهرهای دارای مترو از جمله تهران بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

6 ایستگاه دیگر تا آخر امسال وارد مدار بهره‌ برداری می شود

می متالز - مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: تا آخر امسال شش ایستگاه دیگر وارد مدار بهره‌برداری شده و مابقی ایستگاه‌های خط هفت شامل ۶ ایستگاه دیگر در سال ۹۹ افتتاح خواهند شد.
 

توسعه حمل‌ و نقل عمومی و جریان روان زندگی

می متالز - ضرورت دستیابی به حمل‌ونقل عمومی موضوعی است که وجود آن از زمانی که ‌«طهران» برای راه‌اندازی واگن اسبی و تراموا تلاش می‌کرد، احساس شد. با این تفاوت که امروز بیش از پیش می‌دانیم زندگی پرشتاب و مدرن امروز، بدون اولویت قرار دادن انسان به‌عنوان محور اصلی هر آنچه توسعه باید برای او رخ دهد، به دشواری فرساینده بدل می‌شود.
 مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) خبر داد؛

اضافه شدن 2 رام قطار به خطوط مترو تهران

می متالز - مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از اضافه شدن 2 رام قطار با بدنه آلومینیومی از سری قطارهای C500 به خطوط متروی تهران تا 2 هفته آینده خبر داد و گفت: تغییر جنس بدنه واگن‌ها منجر به کاهش وزن آن‌ها و صرفه‌جویی انرژی در هنگام بهره‌برداری خواهد شد.
 

ترخیص 15 درصد باقیمانده از 70 واگن مترو تهران

می متالز - مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از ترخیص 15 درصد باقیمانده از 70 واگن مترو از گمرک خبر داد و گفت: این محموله اکنون در اختیار شرکت واگن سازی تهران قرار گرفته است.
 

ایستگاه مترو میدان امام حسین (ع) 6 مهر افتتاح می شود

می متالز - مدیرعامل شرکت ساخت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از افتتاح ایستگاه تقاطعی میدان امام حسین (ع) در روز شنبه با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و مدیران شهری خبر داد.
 امام مطرح کرد؛

سیگنالینگ خطوط مترو خطای انسانی را به صفر می‌رساند

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) درباره کاربرد سیستم سیگنالینگ در خطوط مترو توضیحاتی داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما