خبر
مترو  

ترخیص قطعات ۱۰ واگن از ۷۰ واگن متروی تهران

می متالز - مدیرعامل شرکت مترو از ترخیص ۱۵ درصد باقیمانده از ۷۰ واگن مترو از گمرک خبر داد و گفت: این محموله اکنون در اختیار شرکت واگن‌سازی تهران جهت سرهم‌بندی قطعات و افزودن به خطوط ریلی قرارگرفته است.

به گزارش می متالز، علی امام با اعلام خبر ترخیص ۱۵ درصد باقیمانده از قطعات ۷۰ واگن متروی تهران از گمرک بندر شهید رجایی گفت: به‌منظور تجهیز ناوگان خطوط مترو در پایتخت، تعداد ۷۰ واگن خریداری‌شده بود که ترخیص این محموله از گمرک به دلیل انجام روند پرداخت هزینه‌های گمرکی و نیز ارزش ‌افزوده با تاخیر مواجه شد. او ادامه داد: پس از نامه‌نگاری شهردار محترم تهران با وزیر امور اقتصادی و دارایی و همکاری صمیمانه گمرک جمهوری اسلامی ایران در نیمه نخست سال گذشته، ۸۵ درصد از کل این محموله ترخیص شد. در ادامه و با رایزنی‌های صورت گرفته ۱۵ درصد باقیمانده نیز در تاریخ ۲۲ مهر جاری ترخیص و با ۲۲ تریلر به شرکت واگن‌سازی تهران جهت سرهم‌بندی قطعات تحویل داده شد. امام در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر ۴۰ درصد از روند ساخت قطارهای مترو در تهران توسط متخصصان کشورمان بومی‌سازی شده است. لذا تا هنگامی‌که صددرصد ساخت قطارهای مترو در کشورمان بومی‌سازی شود، مجبوریم برخی از قطعات موردنیاز را از کشورهای خارجی تامین ‌کنیم که محموله ترخیص شده نیز شامل قطعاتی از این‌ دست است. امام با ابراز خرسندی نسبت به اینکه در روند ترخیص «۷۰ دستگاه واگن مترو» زنجیره ارتباطی خوبی با سایر ارگان‌ها و نهادها همانند وزارت امور اقتصادی و دارایی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و مواردی از این ‌دست به وجود آمد، خاطرنشان کرد: این امر سبب شد تا نهایت همکاری و همدلی را با ما در شرکت مترو برای ترخیص این محموله ارائه دهند. اوایل سال‌جاری، مدیرعامل شرکت مترو تهران در یک نشست خبری، با اذعان به عقب‌ماندگی مترو در زمینه تامین واگن برای خطوط در حال بهره‌برداری، از دولت درخواست کرد نسبت به انعقاد قرارداد ساخت ۴۲۰ واگن که دولت متعهد شده آن را در اختیار مترو قرار دهد، اقدام کند. کمبود دو هزار واگن در متروی تهران موضوعی است که طی سال‌های اخیر بارها مورد تاکید مدیریت شهری قرار گرفته و نتیجه پیگیری‌های متعدد در این زمینه، ورود وزارت کشور به موضوع تامین واگن برای کلان‌شهرهای دارای مترو از جمله تهران بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت مترو در جلسه با مدیران بخش خصوصی مطرح کرد:

فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای توسعه خط 10 مترو

می متالز - جلسه بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای توسعه خط ۱۰ مترو تهران با حضور مدیران ارشد شرکت مترو و بخش خصوصی برگزار شد. مدیرعامل شرکت مترو در این جلسه بر لزوم تغییر دیدگاه در تأمین منابع مالی برای توسعه و تکمیل خطوط مترو تأکید کرد.
 

نیاز شدید مترو به افزایش ناوگان

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) عنوان کرد: در قانون ۵ ساله ششم توسعه کشور در ماده ۵۸، پیش‌بینی شده است که دولت باید تا پایان سال ۱۴۰۰، دو هزار دستگاه واگن برای متروی کلان‌شهرها تامین کند؛ یعنی این اقدام با هزینه دولت انجام شود. از این ۲هزار دستگاه، هزار و ۵۰ دستگاه واگن متعلق به متروی تهران است.
 

شهرداری تهران در انتظار یاری دولت برای توسعه مترو

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در مورد وظایف قانونی دولت به منظور تأمین واگن‌های مترو، توضیحاتی را ارائه داد.
 

نیاز ۳۰۰ میلیارد تومانی برای کاهش سرفاصله در خط ۷ مترو

می متالز - مدیرعامل شرکت مترو تاکید کرد: تکمیل ایستگاه تختی کمک بسیار زیادی به کاهش سرفاصله حرکتی در خط ۷ می‌کند؛ اما برای تکمیل این ایستگاه به حداقل ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
 

سهم پیشنهادی مترو از حذف یارانه‌ بگیرها

می متالز - مدیر عامل شرکت متروی تهران و حومه پیشنهادهایی درباره بودجه دولت برای شرکت مترو برای سال ۹۹ ارائه کرد.
 

انهدام ۷۰۰ دستگاه گیرنده ماهواره در گمرک بندر شهید رجایی

می متالز - هفتصد دستگاه گیرنده ماهواره قاچاق منهدم شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما