خبر
مترو  

ترخیص قطعات ۱۰ واگن از ۷۰ واگن متروی تهران

می متالز - مدیرعامل شرکت مترو از ترخیص ۱۵ درصد باقیمانده از ۷۰ واگن مترو از گمرک خبر داد و گفت: این محموله اکنون در اختیار شرکت واگن‌سازی تهران جهت سرهم‌بندی قطعات و افزودن به خطوط ریلی قرارگرفته است.

به گزارش می متالز، علی امام با اعلام خبر ترخیص ۱۵ درصد باقیمانده از قطعات ۷۰ واگن متروی تهران از گمرک بندر شهید رجایی گفت: به‌منظور تجهیز ناوگان خطوط مترو در پایتخت، تعداد ۷۰ واگن خریداری‌شده بود که ترخیص این محموله از گمرک به دلیل انجام روند پرداخت هزینه‌های گمرکی و نیز ارزش ‌افزوده با تاخیر مواجه شد. او ادامه داد: پس از نامه‌نگاری شهردار محترم تهران با وزیر امور اقتصادی و دارایی و همکاری صمیمانه گمرک جمهوری اسلامی ایران در نیمه نخست سال گذشته، ۸۵ درصد از کل این محموله ترخیص شد. در ادامه و با رایزنی‌های صورت گرفته ۱۵ درصد باقیمانده نیز در تاریخ ۲۲ مهر جاری ترخیص و با ۲۲ تریلر به شرکت واگن‌سازی تهران جهت سرهم‌بندی قطعات تحویل داده شد. امام در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر ۴۰ درصد از روند ساخت قطارهای مترو در تهران توسط متخصصان کشورمان بومی‌سازی شده است. لذا تا هنگامی‌که صددرصد ساخت قطارهای مترو در کشورمان بومی‌سازی شود، مجبوریم برخی از قطعات موردنیاز را از کشورهای خارجی تامین ‌کنیم که محموله ترخیص شده نیز شامل قطعاتی از این‌ دست است. امام با ابراز خرسندی نسبت به اینکه در روند ترخیص «۷۰ دستگاه واگن مترو» زنجیره ارتباطی خوبی با سایر ارگان‌ها و نهادها همانند وزارت امور اقتصادی و دارایی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و مواردی از این ‌دست به وجود آمد، خاطرنشان کرد: این امر سبب شد تا نهایت همکاری و همدلی را با ما در شرکت مترو برای ترخیص این محموله ارائه دهند. اوایل سال‌جاری، مدیرعامل شرکت مترو تهران در یک نشست خبری، با اذعان به عقب‌ماندگی مترو در زمینه تامین واگن برای خطوط در حال بهره‌برداری، از دولت درخواست کرد نسبت به انعقاد قرارداد ساخت ۴۲۰ واگن که دولت متعهد شده آن را در اختیار مترو قرار دهد، اقدام کند. کمبود دو هزار واگن در متروی تهران موضوعی است که طی سال‌های اخیر بارها مورد تاکید مدیریت شهری قرار گرفته و نتیجه پیگیری‌های متعدد در این زمینه، ورود وزارت کشور به موضوع تامین واگن برای کلان‌شهرهای دارای مترو از جمله تهران بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه :

خط ۱۰ مترو تا دو ماه آینده در منطقه۵ کلنگ‌زنی می‌شود

می متالز - مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، در بازدید از شهرداری منطقه ۵ و نشست با شهردار منطقه ۵ گفت: با تمهیداتی که پیش بینی شده است در دو ماه آینده خط 10 مترو در منطقه ۵ کلنگ‌زنی می‌شود.
 

رفع کمبودهای ناوگان ریلی با خودکفایی در ساخت قطعات مترو

می متالز - نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: به منظور تحقق اهداف داخلی سازی صنعت ریلی، پروژه ساخت داخلی واگن مترو با بهره گیری از حداکثر ظرفیت های داخلی و دانش بنیان، مسیر حرکت از ساخت داخل با عمق حدود ۳۰ درصدی را به حدود ۸۵ درصد فراهم کرده است.
 

بهره برداری از قطار ملی، به‌زودی

می متالز - مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه(مترو) گفت: پروژه طراحی و ساخت قطار ملی که در سال رونق تولید در تیرماه ۱۳۹۸ با بهره‌گیری از توانمندی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داخلی آغاز شد، به بهره‌برداری نزدیک می‌شود.
 

افتتاح ۱۲ ایستگاه مترو تا پایان سال

می متالز - مدیرعامل متروی تهران اعلام کرد که با تزریق پول فروش اوراق مشارکت و بودجه شهرداری می‌توان تا پایان سال ۱۲ ایستگاه مترو را افتتاح کرد.
 

قطار ملی بر روی ریل پیشرفت

می متالز - مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: پروژه طراحی و ساخت قطار ملی که سال گذشته با بهره گیری از توانمندی‌های سخت افزاری و نرم افزاری داخلی آغاز شد، به زمان بهره برداری ان‌نزدیک می شویم.
 

بهره برداری از ۲ رام قطار جدید مترو برای خط ۶ و ۷

می متالز - مدیرعامل شرکت متروی تهران از ورود ۲ رام قطار جدید مترو به خط ۶ و۷ خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما