خبر
نفت  

قیمت جهانی نفت امروز ۹۸/۸/۱۵ /قیمت نفت برنت کاهش یافت

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۷۳ سنت رسید.

به گزارش می متالز به نقل از رویترز، پس از آنکه آمار‌های صنعتی نشان داد که ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار افزایش داشته است، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود، اما احتمال کاهش تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین مانع از افت بیشتر قیمت‌ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۷۳ سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز ۱.۳ درصد افزایش یافته بود. نفت خام آمریکا امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۵۷ دلار و ۵ سنت رسید. دیروز نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا رشد ۱.۲ درصدی را تجربه کرده بود.

انستیتوی نفت آمریکا دیروز اعلام کرد که میزان ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به اول نوامبر با ۴.۳ میلیون بشکه افزایش به ۴۴۰.۵ میلیون بشکه رسیده است. این رقم تقریبا ۳ برابر پیش بینی افزایش ۱.۵ میلیون بشکه‌ای تحلیلگران بوده است. آمار‌های رسمی دولت آمریکا در مورد ذخایر نفتی این کشور اواخر امروز منتشر خواهد شد.

اما امیدواری‌ها نسبت به پیشرفت مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین، ۲ اقتصاد بزرگ جهان موجب شده تا قیمت‌ها افت چندانی را شاهد نباشد.

به گفته منابع مطلع از جزئیات مذاکرات، چین برای انعقاد فاز نخست توافق تجاری، ترامپ را برای کاهش بیشتر تعرفه‌های وضع شده علیه کالا‌های چینی تحت فشار قرار داده است.

بانک‌ای ان زد در یادداشتی نوشت: «سرمایه گذاران همچنان اخبار مربوط به مذاکرات تجاری را از نزدیک دنبال می‌کنند.»

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک دیروز گفت چشم انداز بازار نفت در سال آینده میلادی ممکن است مثبت باشد.

اما بر اساس گزارش چشم انداز جهانی نفت ۲۰۱۹ که دیروز توسط اوپک منتشر شد، در طی ۵ سال آینده و با توجه به افزایش تولید نفت شیل آمریکا و سایر کشور‌ها اوپک باید میزان عرضه نفت خود را کاهش دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عراق متعهد شد:

تحویل ماهانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت به لبنان

می متالز - یک مقام سیاسی آگاه روز پنجشنبه اعلام کرد که «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق قول داده است که برای کمک به لبنان در مقابله با فاجعه اخیر انفجار در بندر بیروت،‌ ماهانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت تحویل لبنان بدهد.
 

کاهش قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی

می متالز - رویترز گزارش داد، در حالی که نگرانی از کند شدن روند ترمیم تقاضا برای نفت همزمان با موج جدید ابتلا به کرونا در کشورهای جهان افزایش یافته است و تولیدکنندگان عمده اقدام با بالا بردن تولید خود کرده اند، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد کاهش بود.
 

چالش‌های پرشمار نفت در هفته گذشته

می متالز - در هفته‌ای که گذشت بازار نفت تحت تاثیر نوسانات مختلف در شاخص‌های اقتصادی و رویدادهای پرشمار هفته‌ای پر تنش را سپری کرد.
 طی ماه جولای؛

در بازار نفت چه گذشت؟

می متالز - قیمت نفت در ماه جولای با وجود سقوط نفت ونزوئلا، ادعای لیبی مبنی بر نقش امارات در جنگ داخلی این کشور، همکاری واشنگتن – دهلی نو، افت سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز جهان، کاهش واردات نفت هند و ترافیک در پایانه‌های نفتی چین در محدوده ۴۰ تا ۴۵ دلار قرار گرفت.
 ترامپ:

ائتلاف اوپک پلاس میلیون‌ها شغل را در آمریکا نجات داد

می متالز - رئیس جمهور آمریکا گفت کاهش تولید اوپک و متحدانش قیمت جهانی نفت را متعادل کرده و میلیون‌ها شغل در صنعت انرژی و مخصوصاً صنعت آمریکا را نجات داده است.
 

سرگیجه در بازار نفت

می متالز - چالش‌های فراوان در اقتصاد جهان قیمت نفت را سردرگم کرده است. روز گذشته قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت پس از چند ساعت افزایش به روندی کاهشی تغییر مسیر داد در حالی که نفت برنت دریای شمال توانست خود را مثبت حفظ کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما