خبر
نفت  

قیمت جهانی نفت امروز ۹۸/۸/۱۵ /قیمت نفت برنت کاهش یافت

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۷۳ سنت رسید.

به گزارش می متالز به نقل از رویترز، پس از آنکه آمار‌های صنعتی نشان داد که ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار افزایش داشته است، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود، اما احتمال کاهش تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین مانع از افت بیشتر قیمت‌ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۷۳ سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز ۱.۳ درصد افزایش یافته بود. نفت خام آمریکا امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۵۷ دلار و ۵ سنت رسید. دیروز نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا رشد ۱.۲ درصدی را تجربه کرده بود.

انستیتوی نفت آمریکا دیروز اعلام کرد که میزان ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به اول نوامبر با ۴.۳ میلیون بشکه افزایش به ۴۴۰.۵ میلیون بشکه رسیده است. این رقم تقریبا ۳ برابر پیش بینی افزایش ۱.۵ میلیون بشکه‌ای تحلیلگران بوده است. آمار‌های رسمی دولت آمریکا در مورد ذخایر نفتی این کشور اواخر امروز منتشر خواهد شد.

اما امیدواری‌ها نسبت به پیشرفت مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین، ۲ اقتصاد بزرگ جهان موجب شده تا قیمت‌ها افت چندانی را شاهد نباشد.

به گفته منابع مطلع از جزئیات مذاکرات، چین برای انعقاد فاز نخست توافق تجاری، ترامپ را برای کاهش بیشتر تعرفه‌های وضع شده علیه کالا‌های چینی تحت فشار قرار داده است.

بانک‌ای ان زد در یادداشتی نوشت: «سرمایه گذاران همچنان اخبار مربوط به مذاکرات تجاری را از نزدیک دنبال می‌کنند.»

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک دیروز گفت چشم انداز بازار نفت در سال آینده میلادی ممکن است مثبت باشد.

اما بر اساس گزارش چشم انداز جهانی نفت ۲۰۱۹ که دیروز توسط اوپک منتشر شد، در طی ۵ سال آینده و با توجه به افزایش تولید نفت شیل آمریکا و سایر کشور‌ها اوپک باید میزان عرضه نفت خود را کاهش دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مولفه‌های اقتصادی جهانی حکایت از عبور دنیا از نگرانی‌های رکودی دارد

زمزمه‌های رونق

می متالز - بازارهای کالایی در یک فاز افزایشی جدید قرار گرفته‌اند که این رشد نرخ اگرچه با محوریت افزایش بهای نفت‌خام رقم خورده ولی شاخص‌های کالایی را هم با خود به حرکت درآورده است؛ اگرچه برخی از فلزات پایه چندان هم از این روند تبعیت نکرده‌اند.
 بر اساس اعلام رویترز؛

نفت تغییر جهت داد

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۱۸ سنت رسید.
 به دنبال تصمیم جدید اوپک؛

سرنوشت بازار نفت چه می‌شود؟

می متالز - اوپک و متحدانش که به گروه اوپک پلاس معروف‌اند در نشست رسمی روز جمعه در وین با کاهش تولید به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز موافقت کردند که طبق اعلام کارشناسان، با تعهد عربستان برای کاهش بیشتر تولید می‌توان شاهد بازار متعادلی در بازار نفت بود.
 توافق کاهش بیشتر تولیدات اوپک‌پلاس جهش بهای طلای سیاه را به همراه داشت

سورپرایز سعودی برای بازار نفت/ آرامکو رکورد بزرگ‌ترین عرضه اولیه دنیا را جابه‌جا کرد

می متالز - نشست دو روزه اوپک‌ پلاس در حالی به پایان رسید که عربستان معامله‌گران بازار نفت را غافلگیر کرد.
 تحلیلگر بازار نفت تاکید کرد:

بهره پالایشگاه‌ها از تصمیم اخیر اوپک

می متالز - ایران سهمیه تقریبا ۲ میلیون بشکه ای داشته و تولید فعلی کشور ما با این سهمیه فاصله دارد. از این رو، ایران تحت تاثیر این نشست، تولید خود را کاهش نخواهد داد.
 طلای سیاه ۵/ ۲ درصد رشد کرد

خیز سعودی‌ها برای غافلگیر کردن بازار نفت

می متالز - چند روز مانده به برگزاری نشست رسمی ۱۷۷ وزرای اوپک در تاریخ ۵ دسامبر در وین، گمانه‌زنی‌ها از تصمیم احتمالی این سازمان در رابطه با سرنوشت توافق کاهش تولید شکلی دیگر به خود گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما