خبر
دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  
معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

سازمان بنادر و دریانوردی جز زیر ساخت های حساس پدافند غیر عامل

می متالز - راستاد گفت: سازمان بنادر و دریانوردی به واسطه زیرساخت‌های بندری از نظر طبقه‌بندی پدافند غیرعامل جزو زیرساخت‌های حیاتی و حساس به‌حساب می‌آید.

به گزارش می متالز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص پدافند غیرعامل در زیرساخت‌های بنادر کشور اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی به واسطه زیرساخت‌های بندری از نظر طبقه‌بندی پدافند غیرعامل جزو زیرساخت‌های حیاتی و حساس به‌حساب می‌آید.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: اقدامات گسترده‌ای برای آماده‌سازی زیرساخت‌ها در شرایط پدافند غیرعامل انجام‌شده که از جمله آن‌ها طرح‌های مصوب اجرایی در این حوزه است. این طرح‌ها در حوزه پدافند غیرعامل در همه بنادر کشور تدوین و تصویب‌شده که قابل اجرا هستند و متناسب با طرح‌های اقتضایی تمهیداتی در بنادر انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در شرایط غیرمعمول و غیرمتعارف بنادر ایران غافلگیر نمی‌شوند و به طور متناسب با شرایط ایجاد شده بر اساس طرح‌های اقتضایی اقدامات مناسب را انجام می‌دهند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: خوشبختانه در خصوص زیرساخت‌های بندری تمام ظرفیت‌ها در طول سواحل عمده کشور توزیع شده که شامل ظرفیت زیرساختی و تجهیزات است. به این‌ترتیب در تمام بنادر کشور این امکان وجود دارد که انواع ترافیک‌ها را پذیرا باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان تصریح کرد: این یک توانمندی قابل‌توجه است که در شرایط اضطرار دیگر محدود به یک موقعیت جغرافیایی نیستیم؛ بنابراین سازمان بنادر و دریانوردی در شرایط لازم می‌تواند در هر وضعیتی نیاز حمل‌ونقل و کشور را با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد، تأمین کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

‌جزئیات موافقتنامه کشتیرانی تجارت دریایی ایران و قزاقستان/‌فعال شدن کشتیرانی تجاری دو طرف

می متالز - رئیس اداره توافقنامه‌های بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تصویب لایحه موافقتنامه کشتیرانی در دریای خزر بین ایران و قزاقستان در مجلس، گفت: این لایحه در راستای فعال کردن کشتیرانی تجاری و تقویت همکاری دو طرف مصوب شد.
 سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت:

نمایش خوداتکایی ملی با حضور شرکت های داخلی در نمایشگاه پدافند غیرعامل و قطعات خودرو

می متالز - مهدی صادقی نیارکی در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه پدافند غیرعامل و چهاردهمین نمایشگاه خودرو در جمع خبرنگاران با اشاره به نمایش خوداتکایی داخلی در این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه ها دستاوردهای بومی و دانشی است که شرکت های داخلی برای آن برنامه ریزی کرده اند و به آن دست یافته اند.
 وزیر راه خبر داد:

ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن از فردا آغاز می شود

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: نام نویسی مردم در سامانه اقدام ملی مسکن از فردا سه شنبه ٢١ آبان در استانهای اعلام شده، امکان پذیر است.
 

ماجرای تساهل و تسامح در نظام مهندسی

می متالز - تحقق اهداف هر قانون وابسته است به انجام درست وظایف عوامل نظارتی بر اجرای آن. با توجه به قوانین و مقررات و تعیین وظایف عوامل اجرایی، بر عهده عوامل نظارتی است که نسبت به صحت انجام وظایف مجریان کنترل و نظارت داشته از انحرافات و کم‌کاری‌ها جلوگیری کنند.
 

تقدیر از مدیرعامل ذوب‌ آهن اصفهان در همایش پدافند غیرعامل

می متالز - مدیرعامل ذوب‌ آهن اصفهان در همایش پدافند غیرعامل که با حضور رئیس قوه‌قضائیه و وزرای راه و شهرسازی و نفت برگزار شد، به‌دلیل برگزاری رزمایش شیمیایی در حوزه پدافند غیرعامل مور تقدیر قرار گرفت.
 ۱۰ سوال متقاضیان مسکن پاسخ داده شد

پیش ثبت‌نام خانه‌های دولتی/ اشکال سه‌گانه اجرای طرح جایگزین مسکن مهر/ متقاضیان تهران و کلان شهرها کی اجازه ورود پیدا می‌کنند؟

می متالز - طرح دولت برای ساخت و واگذاری خانه‌های دولتی از روز گذشته وارد مرحله جذب متقاضیان واجد شرایط شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما