خبر
دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  
معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

سازمان بنادر و دریانوردی جز زیر ساخت های حساس پدافند غیر عامل

می متالز - راستاد گفت: سازمان بنادر و دریانوردی به واسطه زیرساخت‌های بندری از نظر طبقه‌بندی پدافند غیرعامل جزو زیرساخت‌های حیاتی و حساس به‌حساب می‌آید.

به گزارش می متالز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص پدافند غیرعامل در زیرساخت‌های بنادر کشور اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی به واسطه زیرساخت‌های بندری از نظر طبقه‌بندی پدافند غیرعامل جزو زیرساخت‌های حیاتی و حساس به‌حساب می‌آید.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: اقدامات گسترده‌ای برای آماده‌سازی زیرساخت‌ها در شرایط پدافند غیرعامل انجام‌شده که از جمله آن‌ها طرح‌های مصوب اجرایی در این حوزه است. این طرح‌ها در حوزه پدافند غیرعامل در همه بنادر کشور تدوین و تصویب‌شده که قابل اجرا هستند و متناسب با طرح‌های اقتضایی تمهیداتی در بنادر انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در شرایط غیرمعمول و غیرمتعارف بنادر ایران غافلگیر نمی‌شوند و به طور متناسب با شرایط ایجاد شده بر اساس طرح‌های اقتضایی اقدامات مناسب را انجام می‌دهند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: خوشبختانه در خصوص زیرساخت‌های بندری تمام ظرفیت‌ها در طول سواحل عمده کشور توزیع شده که شامل ظرفیت زیرساختی و تجهیزات است. به این‌ترتیب در تمام بنادر کشور این امکان وجود دارد که انواع ترافیک‌ها را پذیرا باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان تصریح کرد: این یک توانمندی قابل‌توجه است که در شرایط اضطرار دیگر محدود به یک موقعیت جغرافیایی نیستیم؛ بنابراین سازمان بنادر و دریانوردی در شرایط لازم می‌تواند در هر وضعیتی نیاز حمل‌ونقل و کشور را با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد، تأمین کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

متقاضیان مسکن ملی منتظر پیامک باشند

می متالز - مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از اتمام پالایش مرحله دوم ثبت‌نام اقدام ملی مسکن خبر داد و گفت: از امروز و به تدریج نتایج پالایش‌ها به متقاضیان واجد شرایط پیامک می‌شود و پذیرفته‌شدگان برای احراز شرایط باید به ادارات کل راه و شهرسازی استان محل سکونت خود مراجعه کنند.
 در صورت تامین اعتبار صورت می‌گیرد:

تکمیل خط‌آهن رشت - کاسپین در سال 1400

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال زیرسازی خط‌آهن رشت - بندر کاسپین هستیم، گفت: در صورت تأمین اعتبار 400 میلیارد تومانی، این خط ریلی 37 کیلومتری در سال 1400 تکمیل خواهد شد.
 

بهره برداری از ۹۸۰ کیلومتر آزادراه تا پایان سال

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال ۹۸۰ کیلومتر آزادراه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. در حال حاضر ۲۴۶۰ کیلومتر آزادراه داریم که درمجموع تا پایان سال به ۳ هزار کیلومتر می‌رسد.
 

نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با دبیرکل بین‌المللی دریانوردی (آیمو)، ضمن اعلام اعتراض ایران به مواضع خصمانه و غیرمتعارف دولت آمریکا و تهدید ناوگان دریایی و دریانوردان ایرانی، اقدام آمریکایی‌ها را خلاف قوانین تجاری، موازین حقوق بین الملل و ضوابط صنفی عنوان کرد و گفت: نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود.
 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:

عقد قرارداد ۳۶۰۰ میلیارد تومانی برای ساخت ۸۳ شناور

می متالز - برای حمایت از تولید داخلی بنا شده است تمام نیازمندی‌های سازمان بنادر از داخل تأمین شود.
 

ثبت‌نام ۱.۶ میلیون متقاضی طرح ملی مسکن

می متالز - مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از ثبت‌نام یک میلیون و ۵۹۰ هزار متقاضی در دو مرحله از طریق سامانه و پیامک برای دریافت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن خبرداد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما