خبر
گاز  
معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس خبر داد؛

مهار نشت گاز در فاز ۱۶ پارس جنوبی

می متالز - رشیدی با اشاره به وقوع حادثه نشتی در بخشی از خط لوله فاز ۱۶ پارس جنوبی گفت: این حادثه با بستن خروجی‌های سکو بطور کامل مهار شده و علت حادثه درحال بررسی است.

به گزارش می متالز به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، یحیی رشیدی معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس درباره این حادثه گفت: این خط لوله دی‌ پارسال (۹۷) دچار پارگی و بلافاصله اقدام برای علت‌یابی و برنامه ریزی تعمیر آن آغاز شد و در نهایت ۲۳ مهر تعمیر خط پایان یافت.

وی افزود: این خط با دبی برنامه‌ریزی شده از تاریخ پنجم آبان‌ماه امسال با فشار نرمال در سرویس قرار گرفت و امروز بار دیگر در فاصله حدود دو کیلومتری از محل حادثه قبلی دچار نشتی شد.

رشیدی با بیان اینکه علت حادثه نشتی بعد از بررسی لوله در کف دریا مشخص و برنامه تعمیر احتمالی آن ارائه خواهد شد، افزود: درحال حاضر خروجی‌های سکو بسته شده و با افت کامل فشار گاز، نشتی بطور کامل مهار شده است.

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس گفت: با اعزام تیم‌های غواصی به محل، در روز چهارشنبه (۱۵ آبان ماه) میزان خسارت مشخص و براساس آن برنامه تعمیر ارایه می‌شود.

خط لوله فاز ۱۶ پارس جنوبی دیروز (سه شنبه، ۱۴آبان‌ماه) دچار نشتی شد که با انجام اقدام‌های کنترلی بر روی سکو، نشتی این خط لوله به طور کامل مهار شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تازه‌های نفت

می متالز - اعلام برنامه تامین حداکثری کالاهای پروژه احداث مخازن ذخیره‌سازی نفت خام طرح گوره-جاسک از داخل کشور، ارائه گزارش عملکرد مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، تبیین برنامه‌های ارتقامحور شرکت ملی حفاری ایران در سال جاری، موفقیت شرکت نفت و گاز پارس در اخذ گواهینامه استاندارد ایزو ۵۰۰۰۱ در زمینه مدیریت انرژی و ایفای نقش سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در نجات یک تیم کوهنوری گرفتار در روستای کلات، تازه‌های خبری شرکت ملی نفت ایران در هشتم اردیبهشت‌ماه امسال است.
 مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس:

جکت فاز ۱۱ پارس جنوبی اوایل امسال نصب می‌شود/ ظرفیت برداشت روزانه گاز از پارس جنوبی از ۷۰۰ میلیون مترمکعب فراتر رفت

می متالز - مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از نصب جکت فاز ۱۱ پارس جنوبی در اوایل امسال در آب‌های خلیج فارس خبر داد و گفت: ظرفیت برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی پارسال به بیش از ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسید.
 

بازدهی ۱۰۰ درصدی سکوهای گازی پارس جنوبی

می متالز - مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس، روند برداشت گاز از سکوهای در حال تولید این شرکت را بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: بازدهی سکوهای گازی تحت راهبری این مدیریت با تحقق کامل برنامه مصوب وزارت نفت، به بیش از ۱۰۰ درصد رسید.
 

برداشت روزانه گاز از پارس‌جنوبی به ۶۸۰ میلیون مترمکعب می‌رسد

می متالز - مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با تشریح تازه‌ترین وضع فازهای باقی‌مانده پارس‌جنوبی گفت: با بهره‌برداری از سکوهای جدید، ظرفیت برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس‌جنوبی از ۶۳۰ میلیون مترمکعب کنونی به ۶۸۰ میلیون مترمکعب می‌رسد.
 

سکوی SPD۹ به حداکثر ظرفیت تولید می‌رسد

می متالز - مدیر عملیات شرکت نفت و گاز پارس با اعلام برداشت ۸۰۰ میلیون فوت‌مکعب گاز از سکوی بازسازی شده SPD۹ گفت: امیدواریم این سکو تا پایان روز چهارشنبه (۲۴ مهرماه) به ظرفیت تولید روزانه حداکثری یک میلیارد فوت‌مکعب گاز برسد.
 امسال

شمار سکوهای تولیدی پارس جنوبی به ۳۹ می‌رسد

می متالز - معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از نصب و راه‌اندازی ۶ سکوی جدید پارس جنوبی تا پایان امسال خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این سازه‌ها، تعداد سکوهای در حال تولید پارس جنوبی به ۳۹ عدد می‌رسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما