خبر
پتروشیمی  

پتروشیمی غدیر در شش ماه اول سال خوش درخشید/ سود آورتر از گذشته

می متالز - جلسه بررسی عملکرد 6 ماهه پتروشیمی غدیر و بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد 6 ماهه با حضور معاونین، مدیران، کارشناسان و نمایندگان سهامدار عمده و مدیرعامل ، اعضاء هیات مدیره ، معاونین و مدیران شرکت پتروشیمی غدیر برگزار شد.

به گزارش می متالز، جلسه بررسی عملکرد 6 ماهه پتروشیمی غدیر و بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد 6 ماهه در روز دوشنبه مورخ 13/8/1398 در سالن اجتماعات شرکت سرمایه گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تامین با حضور معاونین، مدیران، کارشناسان و نمایندگان سهامدار عمده و مدیرعامل ، اعضاء هیات مدیره ، معاونین و مدیران شرکت پتروشیمی غدیر برگزار شد.

غدیر طی 6 ماهه اعلام کرده است که مبلغ 3,975,787 میلیون ریال PVC فروخته است که نسبت به دوره مشابه سال قبل 72 درصد افزایش را نشان می دهد که تا پایان سال پیش بینی افزایش قابل توجهی را نسبت به عملکرد 6 ماهه نخست سال در بودجه اصلاحی خود منظور نموده است.

مقدار تولید طی 6 ماهه عملکرد 98، بالغ بر 55,076 تن تولید PVC بوده است که نسبت دوره مشابه سال قبل دارای رشد بوده و برای سال 98 نیز پیش بینی رسیدن به ظرفیت طراحی دیده شده است.

سود عملیاتی شرکت با رشد 353 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل همراه بوده است که نام نیک مدیر عامل شرکت عمده عوامل دستیابی به این موفقیت را بهبود ضرایب مصرف ، کاهش هزینه تعمیرات ، کاهش قطعات و لوازم یدکی کارخانه بدلیل کمترین توقف تولید در طی چند سال اخیر، کاهش هزینه خدمات پیمانکاری ، بهینه سازی حامل های انرژی و کاهش 11 درصدی برق مصرفی و نیز کاهش 9 درصدی سایر سربار تولید  برشمردند.

همچنین نام نیک به تحول صورت گرفته در معاونت بازرگانی و استفاده از نیروهای متخصص در این بخش مهم شرکت اشاره نمود که این رویکرد منجر به تغییر در ترم و نحوه فروش، افزایش قدرت رقابت با سایر رقبا داخلی و شناسایی بازارهای جدید فروش های صادراتی و جذب مشتریان جدید گردیده که همین امر موجب ایجاد حاشیه سود مناسبتر نسبت به فروش محصول در داخل کشور شده است.

"شغدیر" توانسته است برای سهامداران خود به ازا هر سهم 656 ریال سود بسازد که بازده 238 درصدی نسبت به ذوره مشابه سال قبل را نشان می دهد.

با توجه به بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد 6 ماهه "شغدیر" سهامداران را امیدوار به دستیابی به سود مناسب برای سال 1398 می نماید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کسب سود ۸۶۰ ریالی به ازای هر سهم این شرکت پتروشیمی؛

"شاراک" مهر تایید حسابرس را گرفت

می متالز - با توجه به کاهش نرخ نفتا در دو ماه گذشته، این انتظار می‌رود که روند حاشیه سود کسب شده شرکت در سه ماهه سوم سال مالی آن با روند به رشدی مواجه باشد.
 در دیدار صمیمانه با مدیریت طرح ها مطرح شد:

تاکید محمدی بر توجه بیشتر به اهمیت منابع انسانی در روند توسعه

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: صنعت پتروشیمی ایران با تکیه بر نیروی انسانی کارآمد و متخصص می تواند مسیر توسعه را با شتاب بیشتری طی کند.
 

بی‌توجهی «زنگنه» به توسعه صنعت پتروشیمی؛ ادعا یا واقعیت؟ (۲)

می متالز - در حالی که بهره‌برداری از طرح‌های پتروشیمی از ابتدای دولت یازدهم و تداوم پروژه‌های در دست اجرا، خود گواه رشد صنعت پتروشیمی و تحولات عظیم این صنعت و جلوگیری از خام‌فروشی است، نمایندگان مجلس شورای اسلامی توجه نکردن به توسعه صنعت پتروشیمی کشور را یکی از محورهای مطرح شده برای استیضاح وزیر نفت عنوان کرده‌اند؛ موضوعی که با یک بررسی ساده و نگاهی به رشد تولید و درآمد فعلی و آتی این صنعت مشخص می‌شود ادعاست یا واقعیت.
 براساس داده‌های ICIS و رویترز:

تغییر اتمسفر پتروشیمی در منطقه

می متالز - به نقل از ICIS صنعت پتروشیمی در بین کشورهای عضو شورای همکاری‌های اقتصادی خلیج‌فارس، در شرایط بسیار مطلوبی از بعد سرمایه‌گذاری‌ها قرار گرفته به‌طوری‌که در ۱۰ ماه ۲۰۱۹ میزان سرمایه‌گذاری‌ها در این صنعت از ۱۴۰ میلیارد دلار عبور کرده است و این یک آمار خیره‌کننده برای یک سال محسوب می‌شود. این درحالی است که جز اعراب سایر کشورها از جمله هند و مالزی و ترکیه به‌شدت درحال ارتقای میزان سرمایه‌گذاری‌ها درحوزه محصولات پتروشیمی هستند.
 

همکاری "هلدینگ خلیج فارس" با استارت آپ‌ ها

می متالز - هلدینگ خلیج فارس در جهت همکاری با شرکت‌های استارت آپی و دانش بنیان اعلام آمادگی کرد.
 معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی خبر داد:

اجرای مگا پروژه ۸ میلیارد دلاری در دستور کار صنعت پتروشیمی

می متالز - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: ساخت یک مگاپروژه جدید با ظرفیت تولید بالا، سرمایه‌گذاری ۷ تا ۸ میلیارد دلاری و تنوع تولید بیش از ۲۰ محصول استراتژیک با مشارکت هلدینگ‌ها در دستور کار قرار گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما