خبر
پتروشیمی  

پتروشیمی غدیر در شش ماه اول سال خوش درخشید/ سود آورتر از گذشته

می متالز - جلسه بررسی عملکرد 6 ماهه پتروشیمی غدیر و بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد 6 ماهه با حضور معاونین، مدیران، کارشناسان و نمایندگان سهامدار عمده و مدیرعامل ، اعضاء هیات مدیره ، معاونین و مدیران شرکت پتروشیمی غدیر برگزار شد.

به گزارش می متالز، جلسه بررسی عملکرد 6 ماهه پتروشیمی غدیر و بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد 6 ماهه در روز دوشنبه مورخ 13/8/1398 در سالن اجتماعات شرکت سرمایه گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تامین با حضور معاونین، مدیران، کارشناسان و نمایندگان سهامدار عمده و مدیرعامل ، اعضاء هیات مدیره ، معاونین و مدیران شرکت پتروشیمی غدیر برگزار شد.

غدیر طی 6 ماهه اعلام کرده است که مبلغ 3,975,787 میلیون ریال PVC فروخته است که نسبت به دوره مشابه سال قبل 72 درصد افزایش را نشان می دهد که تا پایان سال پیش بینی افزایش قابل توجهی را نسبت به عملکرد 6 ماهه نخست سال در بودجه اصلاحی خود منظور نموده است.

مقدار تولید طی 6 ماهه عملکرد 98، بالغ بر 55,076 تن تولید PVC بوده است که نسبت دوره مشابه سال قبل دارای رشد بوده و برای سال 98 نیز پیش بینی رسیدن به ظرفیت طراحی دیده شده است.

سود عملیاتی شرکت با رشد 353 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل همراه بوده است که نام نیک مدیر عامل شرکت عمده عوامل دستیابی به این موفقیت را بهبود ضرایب مصرف ، کاهش هزینه تعمیرات ، کاهش قطعات و لوازم یدکی کارخانه بدلیل کمترین توقف تولید در طی چند سال اخیر، کاهش هزینه خدمات پیمانکاری ، بهینه سازی حامل های انرژی و کاهش 11 درصدی برق مصرفی و نیز کاهش 9 درصدی سایر سربار تولید  برشمردند.

همچنین نام نیک به تحول صورت گرفته در معاونت بازرگانی و استفاده از نیروهای متخصص در این بخش مهم شرکت اشاره نمود که این رویکرد منجر به تغییر در ترم و نحوه فروش، افزایش قدرت رقابت با سایر رقبا داخلی و شناسایی بازارهای جدید فروش های صادراتی و جذب مشتریان جدید گردیده که همین امر موجب ایجاد حاشیه سود مناسبتر نسبت به فروش محصول در داخل کشور شده است.

"شغدیر" توانسته است برای سهامداران خود به ازا هر سهم 656 ریال سود بسازد که بازده 238 درصدی نسبت به ذوره مشابه سال قبل را نشان می دهد.

با توجه به بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد 6 ماهه "شغدیر" سهامداران را امیدوار به دستیابی به سود مناسب برای سال 1398 می نماید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با بهره‌برداری از ۳ طرح پتروشیمی

افزایش ۴ میلیون تنی ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی ایران محقق می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به افتتاح سه طرح بزرگ پتروشیمی در روز پنجشنبه هفته جاری (۱۶ مردادماه) از سوی رئیس‌جمهوری گفت: این طرح‌ها شامل پتروشیمی کاوه، ‌پتروشیمی کمیا پارس خاورمیانه و کاتالیست پتروشیمی لرستان است که در مجموع با سرمایه‌گذاری ۱.۵۷ میلیارد دلار بیش از ۴ میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی ایران می‌افزاید
 افت ۳۹ درصدی سودآوری این پتروشیمی در فصل بهار:

گاز رانتی ۶ سنتی نیز به کمک "زاگرس" نیامد

می متالز - مقادیر فروش متانول این شرکت در سه ماهه نخست امسال ۸۲۰ هزار تن بوده و متوسط نرخ فروش هر تن متانول این شرکت ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بوده است.
 قیمت ها به سطوح پیش از کرونا برمی گردد؛

رونق بازار محصولات پتروشیمی در جهان

می متالز - طی یک ماه گذشته، بازارهای جهانی شاهد بهبود نسبی قیمت محصولات پتروشیمی در بازارهای جهانی و نزدیک شدن به سطوح قبل از شیوع ویروس کرونا بود.
 آقاجری:

سیاست‌های پیرامون صنعت پتروشیمی اصلاح شود /ضعف مدیریتی؛ دلیل عدم رونق صنایع پایین‌دستی

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه رونق صنایع دستی فواید منطقه‌ای و ملی به‌دنبال دارد، گفت: سیاست‌های پیرامون صنعت پتروشیمی نیازمند اصلاح و تغییر است و نباید صرفا به‌دنبال احداث صنایع مادر و خام فروشی بود بلکه باید به سمت تولید آن دسته از صنایع رفت که ارزش افزوده بالایی دارند.
 عضو کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد؛

صنعت پتروشیمی شاهراه توسعه کشور

می متالز - عضو کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران توسعه صنعت پتروشیمی را از اولویت های اساسی سیاست های راهبردی کشور خواند و گفت: حذف تدریجی وابستگی به درآمد حاصل از خام فروشی نفت، با توسعه صنعت پتروشیمی صورت می‌پذیرد.
 مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد؛

بهره گیری از ظرفیت بازار سرمایه در توسعه صنعت پتروشیمی

می متالز - حسین علیمراد معتقد است باید با نگاهی ملی و با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در کشور مسیر توسعه صنعت پتروشیمی را هموار کرد و در این مسیر می بایست از پتانسیل های بازار سرمایه نیز استفاده کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما