خبر
اقتصاد   عمران و معماری  
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

صرف درآمد‌های نفتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مطابق برنامه‌ریزی دولت، قرار است که درآمد‌های مالیاتی صرف امور جاری شده و درآمد‌های نفتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی هزینه شود.

به گزارش می متالز، جهانبخش محبی‌نیا درباره برنامه‌ریزی دولت برای ارائه لایحه بودجه دو سالانه به مجلس و تفکیک درآمد‌های مالیاتی و نفتی، اظهار کرد: مطابق برنامه‌ریزی دولت، قرار است که درآمد‌های مالیاتی صرف امور جاری شده و درآمد‌های نفتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی هزینه شود.

وی افزود: در وضعیت فعلی بخواهیم یا نخواهیم، درآمد‌های نفتی از بودجه جدا شده و باید از درآمد‌های دیگر از جمله درآمد مالیاتی استفاده کنیم، حال این روش در صورتی نتیجه خواهد داد که بدون تعارف، یک جراحی بدون مُسکن در کشور انجام شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ، تکاب در خانه ملت ادامه داد: پیش‌بینی من این است که در سال‌های آینده، سوخت‌های فسیلی از چرخه استفاده در کشور‌ها کنار خواهد رفت و آن زمان است که اگر ما اقدام زیرساختی در حوزه بودجه و اقتصاد انجام نداده باشیم، به طور حتم مشکلات بسیاری برای کشور ایجاد خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: طبق گزارش‌های رسیده، در کشور معادل بدهی‌های کل دولت مازاد املاک، مستقلات و سرمایه‌های به خواب رفته وجود دارد، حال اگر این سرمایه‌ها با نظارت سه قوه تبدیل به دارایی نقدی شده و پس از آن این اعتبارات در راستای سرمایه‌گذاری در کشور و امداد اجتماعی به ویژه کمک به مستضعفان هزینه شود، می‌توان مشکلات را پشت سر گذاشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: به اعتقاد من با شرایط موجود بودجه کشور، باید هزینه تمام دستگاه ها، موسسات و سازمان‌ها بدون هیچ استثنایی حداقل ۲۰ درصد کاهش یابد و مسوولان دستگاه‌ها خود باید برای اجرای این مساله پیشگام شوند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس جمهور:

محصولات مجتمع مس شهربابک ۵۰ درصد افزایش یافت

می متالز - رئیس‌ جمهور گفت: افزایش ۵۰ درصدی محصولات مجتمع مس شهربابک و رساندن تولیدات این مجتمع به ۱۲۰ هزار تن کار بسیار ارزشمندی است.
 روحانی در مراسم افتتاح طرح توسعه ذوب و انبار کنسانتره مجتمع مس شهر بابک:

افزایش 50 درصدی محصولات مجتمع مس شهر بابک کاری ارزشمند است/تاکید بر عرضه معادن کوچک و متوسط به بورس

می متالز - رئیس جمهور در مراسم افتتاح طرح توسعه ذوب و انبار کنسانتره مجتمع مس شهر بابک، افزایش 50 درصدی محصولات این مجتمع و رساندن این تولیدات به رقم 120 هزار تن را کاری ارزشمند دانست و اظهارداشت: کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی در کنار بهره گیری از تکنولوژی جدید و افزایش تولید از نکات ارزنده این طرح است.
 

تغییرات مثبت در درآمد‌های مالیاتی

می متالز - رئیس سازمان امور مالیاتی از رشد ۳۱ درصدی درآمد‌های مالیاتی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ خبر داد.
 محبی‌نیا مطرح کرد؛

تقویت بودجه در گرو استقبال همه نهادها برای پرداخت مالیات

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: پرداخت مالیات باید به عنوان یک موضوع مقدس مورد استقبال همه نهادها و افراد قرار بگیرد تا بودجه کشور تقویت شود، مسلما تقویت بودجه به منزله تقویت جمهوری اسلامی ایران است.
 

بررسی آثار نامطلوب مقررات مالیاتی

می متالز - در قسمت اول این یادداشت که در صفحه ۱۰ روزنامه «دنیای اقتصاد» به تاریخ ۲۰ بهمن‌ماه منتشر شد، به برخی آثار نامطلوب مقررات مالیاتی اشاره شد.
 

خودروی برقی تولیدی «مپنا» در نمایشگاه خودرو معرفی می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت مپنا در مراسم افتتاحیه اولین همایش خودروهای آینده با اشاره به بررسی ۲۰ ساله خودروهای ملی، گفت: باید با عزم ملی پیشبرد اهداف ملی در راستای برقی سازی خودروهای برقی را دنبال کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما