خبر
اقتصاد   عمران و معماری  
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

صرف درآمد‌های نفتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مطابق برنامه‌ریزی دولت، قرار است که درآمد‌های مالیاتی صرف امور جاری شده و درآمد‌های نفتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی هزینه شود.

به گزارش می متالز، جهانبخش محبی‌نیا درباره برنامه‌ریزی دولت برای ارائه لایحه بودجه دو سالانه به مجلس و تفکیک درآمد‌های مالیاتی و نفتی، اظهار کرد: مطابق برنامه‌ریزی دولت، قرار است که درآمد‌های مالیاتی صرف امور جاری شده و درآمد‌های نفتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی هزینه شود.

وی افزود: در وضعیت فعلی بخواهیم یا نخواهیم، درآمد‌های نفتی از بودجه جدا شده و باید از درآمد‌های دیگر از جمله درآمد مالیاتی استفاده کنیم، حال این روش در صورتی نتیجه خواهد داد که بدون تعارف، یک جراحی بدون مُسکن در کشور انجام شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ، تکاب در خانه ملت ادامه داد: پیش‌بینی من این است که در سال‌های آینده، سوخت‌های فسیلی از چرخه استفاده در کشور‌ها کنار خواهد رفت و آن زمان است که اگر ما اقدام زیرساختی در حوزه بودجه و اقتصاد انجام نداده باشیم، به طور حتم مشکلات بسیاری برای کشور ایجاد خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: طبق گزارش‌های رسیده، در کشور معادل بدهی‌های کل دولت مازاد املاک، مستقلات و سرمایه‌های به خواب رفته وجود دارد، حال اگر این سرمایه‌ها با نظارت سه قوه تبدیل به دارایی نقدی شده و پس از آن این اعتبارات در راستای سرمایه‌گذاری در کشور و امداد اجتماعی به ویژه کمک به مستضعفان هزینه شود، می‌توان مشکلات را پشت سر گذاشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: به اعتقاد من با شرایط موجود بودجه کشور، باید هزینه تمام دستگاه ها، موسسات و سازمان‌ها بدون هیچ استثنایی حداقل ۲۰ درصد کاهش یابد و مسوولان دستگاه‌ها خود باید برای اجرای این مساله پیشگام شوند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معدن جایگزینی مناسب برای درآمد‌های نفتی/ ظرفیتی که باید بالفعل شود

می متالز - در حالی که کشور از نظر ذخایر معدنی در وضعیت بسیار ایده آلی قرار دارد، اما تاکنون آنچنان از ظرفیت‌های این بخش در کشور استفاده نشده است.
 رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

ناگزیر به کاهش درآمد‌های نفتی در بودجه سنواتی هستیم

می متالز - رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ما ناگزیر به کاهش درآمد‌های نفتی در بودجه سنواتی هستیم. مستقل شدن بودجه از درآمد‌های نفتی الزام بودجه سال آینده است، اگرچه این امر مشکل بوده و حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان به دولت فشار می‌آورد، اما این تصمیم باید اجرایی شود.
 رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران:

ممنوعیت واردات موجب افزایش بهروری می‌شود/ منابع ارزی کشور نباید صرف واردات شود

می متالز - رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران با بیان اینکه ممنوعیت واردات به هیچ عنوان به کیفیت کالا‌های داخلی ضربه نمی‌زند، گفت: منابع ارزی کشور نباید صرف واردات کالا‌های نامرغوب خارجی شود.
 

۱۴.۴ درصد تولید ناخالص داخلی مربوط به درآمد نفتی است/ سهم ۵۶ درصدی نفت از کل درآمد‌های اقتصادی ایران

می متالز - در سال گذشته میلادی درآمد نفتی، ۱۴.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی ایران را تشکیل داده است.
 

راه‌اندازی ۳۵۰۰ نیروگاه خورشیدی خانگی در ایران

می متالز - تاکنون از منابع تجدیدپذیر حدود چهار میلیارد و ۳۲۹ میلیون کیلووات ساعت، انرژی تولید شده که این میزان تولید برق توانسته از انتشار حدود دو میلیون و ۹۷۴ هزار تن گاز گلخانه‌ای در کشور بکاهد.
 لایحه بودجه ۹۹ از نگاه بهارستان نشین‌ها

محبی‌نیا: نظام بودجه‌ریزی نیازمند جراحی بدون مُسکن است/ هزینه تمام دستگاه‌ها باید ۲۰ درصد کاهش یابد

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در شرایط کنونی بخواهیم یا نخواهیم، درآمدهای نفتی از بودجه جدا شده و باید از درآمدهای دیگر از جمله درآمد مالیاتی استفاده کنیم، حال این روش در صورتی نتیجه خواهد داد که بدون تعارف، یک جراحی بدون مُسکن در کشور انجام شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما