خبر
نفت   گاز  
ادیانی:

دولت‌ها برای فرار از اکتشاف نفت خزر بهانه می آورند

می متالز - عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه دولت‌ها برای فرار از اکتشاف نفت خزر به بهانه می آورند، گفت: دولت‌ها می‌گویند از آنجا که این نفت در عمق ۱۰۰۰ متری دریا است تکنولوژی بالای را می‌طلبد، در حالی که نفت در دنیا با همین عمق اکتشاف می‌شود.

به گزارش می متالز، علی ادیانی با بیان اینکه پس از حدود 200 سال برای نخسیتن بار در دولت دهم فرضیه اکتشاف نفت از خزر به اثبات رسید، گفت: بر این مبنا ایران می‌تواند مطابق با سهمیه خود از نفت و گاز خزر برداشت کند اما اراده دولت‌ها بر این نیست.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی به بهانه دولت‌ها برای فرار از اکتشاف نفت از خزر اشاره کرد و افزود: دولت‌ها می‌گویند از آنجا که این نفت در عمق 1000 متری دریا است استخراج آن گران تمام می شود و تکنولوژی بالای را می‌طلبد لذا نمی‌توان به این مهم اقدام کرد، در حالی که نفت در دنیا با همین عمق اکتشاف می‌شود بنابراین می‌توان برای تحقق این مهم از سرمایه‌گذاری خارجی نیز استفاده کرد.  

 

نفت‎خام دریای خزر بالغ بر ۱۰۰ میلیارد بشکه نفت می‌شود

عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه فعلا طرح اکتشاف کلان شرکت نفت خزر معطل مانده است، افزود: دریای خزر پس از منطقه خلیج فارس و سیبری، سومین منبع انرژی جهان است که بر اساس اعلام سازمان انرژی جهانی، مجموع ذخایر تایید شده نفت‎ خام و گاز طبیعی دریای خزر بالغ بر ۱۰۰ میلیارد بشکه نفت و ۱۲ تریلیون متر مکعب گاز تخمین زده شده است؛ ارقامی که به وضوح نشان می‎دهد، دریای خزر علاوه بر موقعیت ژئوپولتیک، از لحاظ ذخایر نفت و گاز نیز اهمیت زیادی برای کشورهای حاشیه خزر دارد و سهم عمده این ذخایر به حوضه خزر جنوبی مربوط است که سهم ایران از این منابع را شامل می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

به جای انتقال آب رویکرد مدیریت منابع آبی را در پیش بگیریم/ مسیریابی درست مساله اصلی طرح

می متالز - رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران با بیان اینکه در دنیا برای تامین آب انتقال آب از حوزه‌ای به حوزه دیگر در دستور کار نیست، گفت: با توجه به اثرات زیست محیطی که این طرح دارد، توصیه می‌شود به جای انتقال آب، مدیریت منابع آبی را در دستور کار قرار دهیم.
 ادیانی مطرح کرد:

دست و پا زدن آمریکا در ذخایر نفت شیل /کدام کشورها متضرر اصلی کاهش نرخ طلای سیاه هستند؟

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: مهمترین عامل سقوط قیمت نفت در هفته‌های اخیر مربوط به شیوع بیماری کرونا و در پی آن تعطیلی واحدهای تولیدی است چراکه تراز بین عرضه و تقاضا بهم ریخته و به شدت تقاضا و تولید پایین آمده است.
 با داد و ستد ۱۴ تا دو برابری رخ داد:

معاملات مشکوک ۱۲ شرکت فرابورسی، هلدینگ بزرگ و دو شرکت بورسی

می متالز - ۱۲ شرکت فرابورسی از جمله صدرا و بانک ایران زمین به همراه هلدینگ بزرگ بورسی در فهرست معاملات مشکوک امروز قرار گرفتند.
 ادیانی:

مجلس یازدهم اصلاح ساختار بودجه را در اولویت قرار دهد/ اهمیت ادامه راه مجلس دهم

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس در دستور کار قرار دادن "اصلاح ساختار بودجه" و "اصلاح نظام اداری کشور" توسط نمایندگان مجلس یازدهم را ضروری دانست.
 ادیانی:

قابل وصول بودن درآمدهای مالیاتی باید بررسی شود

می متالز - عضو کمیسیون انرژی می‌گوید: اگرچه تردیدی در اصلاح قانون بودجه سال جاری وجود ندارد اما درآمدهای مالیاتی قابل وصول هستند البته کمتر خواهند شد به همین دلیل دولت باید به صرفه‌جویی و حذف کارهای غیرضرور روی بیاورد تا بتواند کسری بودجه حاصل از مالیات را جبران کند.
 

فرصت صادرات میلیاردی بنزین صرفه‌ جویی‌ شده در روزهای کرونایی

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی کاهش مصرف بنزین را ازجمله آثار مثبت تحمیل‌ شده از سوی کرونا دانست و گفت: درصورت صادرات بنزینِ صرفه‌ جویی‌ شده در روزهای کرونایی، کشور به درآمد چند میلیارد تومانی یا دلاری خواهد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما