خبر
نفت   گاز  
ادیانی:

دولت‌ها برای فرار از اکتشاف نفت خزر بهانه می آورند

می متالز - عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه دولت‌ها برای فرار از اکتشاف نفت خزر به بهانه می آورند، گفت: دولت‌ها می‌گویند از آنجا که این نفت در عمق ۱۰۰۰ متری دریا است تکنولوژی بالای را می‌طلبد، در حالی که نفت در دنیا با همین عمق اکتشاف می‌شود.

به گزارش می متالز، علی ادیانی با بیان اینکه پس از حدود 200 سال برای نخسیتن بار در دولت دهم فرضیه اکتشاف نفت از خزر به اثبات رسید، گفت: بر این مبنا ایران می‌تواند مطابق با سهمیه خود از نفت و گاز خزر برداشت کند اما اراده دولت‌ها بر این نیست.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی به بهانه دولت‌ها برای فرار از اکتشاف نفت از خزر اشاره کرد و افزود: دولت‌ها می‌گویند از آنجا که این نفت در عمق 1000 متری دریا است استخراج آن گران تمام می شود و تکنولوژی بالای را می‌طلبد لذا نمی‌توان به این مهم اقدام کرد، در حالی که نفت در دنیا با همین عمق اکتشاف می‌شود بنابراین می‌توان برای تحقق این مهم از سرمایه‌گذاری خارجی نیز استفاده کرد.  

 

نفت‎خام دریای خزر بالغ بر ۱۰۰ میلیارد بشکه نفت می‌شود

عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه فعلا طرح اکتشاف کلان شرکت نفت خزر معطل مانده است، افزود: دریای خزر پس از منطقه خلیج فارس و سیبری، سومین منبع انرژی جهان است که بر اساس اعلام سازمان انرژی جهانی، مجموع ذخایر تایید شده نفت‎ خام و گاز طبیعی دریای خزر بالغ بر ۱۰۰ میلیارد بشکه نفت و ۱۲ تریلیون متر مکعب گاز تخمین زده شده است؛ ارقامی که به وضوح نشان می‎دهد، دریای خزر علاوه بر موقعیت ژئوپولتیک، از لحاظ ذخایر نفت و گاز نیز اهمیت زیادی برای کشورهای حاشیه خزر دارد و سهم عمده این ذخایر به حوضه خزر جنوبی مربوط است که سهم ایران از این منابع را شامل می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ادیانی:

دولت‌ها برای فرار از اکتشاف نفت خزر بهانه می آورند

می متالز - عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه دولت‌ها برای فرار از اکتشاف نفت خزر به بهانه میآورند، گفت: دولت‌ها می‌گویند از آنجا که این نفت در عمق ۱۰۰۰ متری دریا است تکنولوژی بالای را می‌طلبد، در حالی که نفت در دنیا با همین عمق اکتشاف می‌شود.
 

روند افزایشی رکوردهای حمل کانتینری کشتیرانی دریای خزر ادامه دارد

می متالز - معاون امور بازرگانی کشتیرانی دریای خزر با اعلام اینکه طی سال 97 رقم بی سابقه 2734 TEU کانتینر توسط این شرکت در مسیر کریدور بین المللی چین - آکتائو - کاسپین حمل شده است، اظهار کرد: روند حمل کانتینری در این کریدور افزایشی است و این امیدواری وجود دارد که طی سال 98 دو برابر شود و به رکورد 6 هزار TEU برسد.
 

شرکت آمریکایی سهم انرژی خود در دریای خزر را به یک شرکت مجارستانی واگذار کرد

می متالز - شرکت نفتی "شورون" آمریکا به تازگی سهم خود در طرح توسعه میادین نفتی "آذری، چراغ و گونشلی" جمهوری آذربایحان در دریای خزر را به شرکت انرژی "MOL" مجارستان واگذار کرد.
 جزئیات سوال نماینده قائمشهر از وزیر بهداشت؛

۸ میلیون ایرانی از خدمات بیمه‌ای برخوردار نیستند

می متالز - نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمال بیمه سلامت در پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه، گفت: ۸ میلیون ایرانی از خدمات بیمه‌ای برخوردار نیستند که خلاف برنامه ششم و طرح تحول سلامت است.
 نماینده مردم بندرانزلی در مجلس:

سازمان محیط زیست به جای انتقال آب خزر فاجعه پسماند شمال را رفع کند‌

می متالز - نماینده مردم بندرانزلی در مجلس ضمن اعلام مخالفت شدید خود با اولویت اجرای طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران گفت: دولت و سازمان محیط زیست به جای چنین طرح‌هایی بهتر است شمال کشور را از کوه زباله نجات دهند.
 در روز رشد ۳۷۰۱ واحدی شاخص بورس رقم خورد:

اثر توضیح ۶ شرکت درباره نوسان قیمت سهام، صورت های مالی، مزایده و ...

می متالز - در روز رشد ۳۷۰۱ واحدی شاخص بورس، ۶ شرکت درباره نوسان قیمت سهام، صورت های مالی ۶ ماهه، گزارش تفسیری و نتایج برگزاری مزایده توضیح دادند و با توقف نماد، رشد قیمت و صف خرید روبرو شدند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما