خبر
بورس و سهام   پتروشیمی  

پتروشیمی غدیر در شش ماه اول سال سود آورتر از گذشته

می متالز - جلسه بررسی عملکرد ۶ ماهه پتروشیمی غدیر و بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد ۶ ماهه روز دوشنبه سیزدهم آبان‌ماه در سالن اجتماعات تاپیکو برگزار شد.

به گزارش می متالز، در این نشست علاوه بر معاونین، مدیران و کارشناسان،  نمایندگان سهام‌دار عمده، مدیرعامل، اعضاء هیات مدیره، معاونین و مدیران پتروشیمی غدیر حضور داشتند.

پتروشیمی غدیر طی ۶ ماهه اعلام کرده است که مبلغ ۳,۹۷۵,۷۸۷ میلیون ریال PVC فروخته که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد. تا پایان سال پیش‌بینی افزایش قابل توجهی نسبت به عملکرد ۶ ماهه نخست سال در بودجه اصلاحی منظور کرده است.

مقدار تولید طی ۶ ماهه عملکرد ۹۸، بالغ بر ۵۵٫۰۷۶ تن تولید PVC بوده است که نسبت به دوره مشابه سال پیش رشد قابل توجهی داشته و برای سال ۹۸ نیز پیش‌بینی رسیدن به ظرفیت طراحی دیده شده است.

سود عملیاتی شرکت با رشد ۳۵۳ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل همراه بوده است.

نام‌نیک، مدیر عامل پتروشیمی غدیر عمده عوامل دستیابی به این موفقیت را بهبود ضرایب مصرف، کاهش هزینه تعمیرات، کاهش قطعات و لوازم یدکی کارخانه به‌دلیل کمترین توقف تولید طی چند سال اخیر، کاهش هزینه خدمات پیمانکاری، بهینه‌سازی حامل‌های انرژی و کاهش ۱۱ درصدی برق مصرفی و نیز کاهش ۹ درصدی سایر سربار تولید برشمرد.

وی به تحول صورت گرفته در معاونت بازرگانی اشاره کرد و افزود: استفاده از نیروهای متخصص در این معاونت، رویکرد منجر به تغییر در ترم و نحوه فروش، افزایش قدرت رقابت با رقبای داخلی و شناسایی بازارهای جدید فروش‌های صادراتی و جذب مشتریان جدید موجب ایجاد حاشیه سود مناسب‌تر نسبت به فروش محصول در داخل کشور شده است.

گفتنی‌ است، "شغدیر" توانسته است برای سهام‌داران خود به ازا هر سهم ۶۵۶ ریال سود بسازد که بازده ۲۳۸ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

با  توجه به بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد ۶ ماهه "شغدیر" سهام‌داران را امیدوار به دستیابی به سود مناسب برای سال ۱۳۹۸ می‌‌نماید.

کد خبر: 66161
تاریخ: 1398/08/16 - 19:25
منبع: می متالز

پتروشیمی غدیر  تاپیکو  شغدیر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مجوز ساخت اولین مینی GTPP صنعت پتروشیمی صادر شد

می متالز - مدیرعامل هلدینگ تاپیکو از صدور مجوز اولین طرح مینی «جی.تی.پی.پی» در صنعت پتروشیمی در قالب فاز دوم توسعه پتروشیمی خراسان از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد و گفت: این طرح جدید از ظرفیت تولید سالانه 120 هزار تن محصولات پتروشیمیایی زنجیره متان برخوردار است.
 

پتروشیمی غدیر در شش ماه اول سال خوش درخشید/ سود آورتر از گذشته

می متالز - جلسه بررسی عملکرد 6 ماهه پتروشیمی غدیر و بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد 6 ماهه با حضور معاونین، مدیران، کارشناسان و نمایندگان سهامدار عمده و مدیرعامل ، اعضاء هیات مدیره ، معاونین و مدیران شرکت پتروشیمی غدیر برگزار شد.
 پیش گشایش؛

گره محدودیت

می متالز - محدود شدن امکان افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی در سایر گروه‌های بازار منجر به فروش هیجانی در روز‌های اخیر شده است.
 رکوردشکنی زیر چتر عرضه اولیه؛

گاو "تاپیکو" شیرده می‌شود

می متالز - با در نظر گرفتن سرمایه‌گذاری‌ها و به ثمر رسیدن طرح‌های توسعه و همچنین برنامه‌های جدی برای عرضه اولیه زیرمجموعه‌ها، آیا "تاپیکو" رکوردشکنی می‌کند.
 

رویدادهای مهم یک بانک، تاپیکو و ۶ شرکت درباره مزایده، شناسایی سود و ...

می متالز - یک بانک، تاپیکو و ۶ شرکت دیگر درخصوص رویدادهای مهم برگزاری مزایده فروش زمین و سهام، سود حاصل از فروش سهام و ... توضیح دادند و با توقف نماد و وضعیت مجاز - محفوظ روبرو شدند.
 

"تاپیکو" آریا می‌فروشد

می متالز - شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین به فروش سرمایه گذاری اقدام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما