خبر
بورس و سهام   پتروشیمی  

پتروشیمی غدیر در شش ماه اول سال سود آورتر از گذشته

می متالز - جلسه بررسی عملکرد ۶ ماهه پتروشیمی غدیر و بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد ۶ ماهه روز دوشنبه سیزدهم آبان‌ماه در سالن اجتماعات تاپیکو برگزار شد.

به گزارش می متالز، در این نشست علاوه بر معاونین، مدیران و کارشناسان،  نمایندگان سهام‌دار عمده، مدیرعامل، اعضاء هیات مدیره، معاونین و مدیران پتروشیمی غدیر حضور داشتند.

پتروشیمی غدیر طی ۶ ماهه اعلام کرده است که مبلغ ۳,۹۷۵,۷۸۷ میلیون ریال PVC فروخته که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد. تا پایان سال پیش‌بینی افزایش قابل توجهی نسبت به عملکرد ۶ ماهه نخست سال در بودجه اصلاحی منظور کرده است.

مقدار تولید طی ۶ ماهه عملکرد ۹۸، بالغ بر ۵۵٫۰۷۶ تن تولید PVC بوده است که نسبت به دوره مشابه سال پیش رشد قابل توجهی داشته و برای سال ۹۸ نیز پیش‌بینی رسیدن به ظرفیت طراحی دیده شده است.

سود عملیاتی شرکت با رشد ۳۵۳ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل همراه بوده است.

نام‌نیک، مدیر عامل پتروشیمی غدیر عمده عوامل دستیابی به این موفقیت را بهبود ضرایب مصرف، کاهش هزینه تعمیرات، کاهش قطعات و لوازم یدکی کارخانه به‌دلیل کمترین توقف تولید طی چند سال اخیر، کاهش هزینه خدمات پیمانکاری، بهینه‌سازی حامل‌های انرژی و کاهش ۱۱ درصدی برق مصرفی و نیز کاهش ۹ درصدی سایر سربار تولید برشمرد.

وی به تحول صورت گرفته در معاونت بازرگانی اشاره کرد و افزود: استفاده از نیروهای متخصص در این معاونت، رویکرد منجر به تغییر در ترم و نحوه فروش، افزایش قدرت رقابت با رقبای داخلی و شناسایی بازارهای جدید فروش‌های صادراتی و جذب مشتریان جدید موجب ایجاد حاشیه سود مناسب‌تر نسبت به فروش محصول در داخل کشور شده است.

گفتنی‌ است، "شغدیر" توانسته است برای سهام‌داران خود به ازا هر سهم ۶۵۶ ریال سود بسازد که بازده ۲۳۸ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

با  توجه به بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد ۶ ماهه "شغدیر" سهام‌داران را امیدوار به دستیابی به سود مناسب برای سال ۱۳۹۸ می‌‌نماید.

کد خبر: 66161
تاریخ: 1398/08/16 - 19:25
منبع: می متالز

پتروشیمی غدیر  تاپیکو  شغدیر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 جمع کل درآمدهای این شرکت ارزیابی شد؛

افت ۶ درصدی نرخ فروش PVC داخلی "شغدیر"

می متالز - مقادیر فروش تجمیعی ۲ ماه اول این شرکت به ۱۵.۲۷۰ تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری را نشان نمی‌دهد.
 

۱۰ شرکت بزرگ بورس ایران را بشناسید/ حضور یک بانک و شستا برای اولین بار

می متالز - سرمایه اسمی شرکت ها در بورس که با رکوردی جدید و افزایش سقف سرمایه ها همراه شده با معرفی ۱۰ شرکت بزرگ همراه شد که در این میان، بانک بورسی و شستا برای نخستین بار حضور دارد.
 مدیرعامل تاپیکو:

فارابی می‌تواند به یکی از شرکت های بزرگ مخزن‌داری در منطقه ماهشهر تبدیل شود

می متالز - آیین معارفه محمود فخرایی مدیرعامل جدید پتروشیمی فارابی عصر چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه با حضور محمود مخدومی مدیرعامل تاپیکو، محمدجواد بدری مدیرعامل پتروشیمی فناوران، نمایندگان پتروشیمی امیرکبیر در هیات مدیره فارابی و معاونان و مدیران پتروشیمی فارابی در ماهشهر برگزار شد.
 

پتروشیمی فرابورسی و سهم سیمانی به مجمع می روند

می متالز - پتروشیمی غدیر و سیمان هگمتان برای تصویب صورت های مالی و انتخاب اعضای هیات مدیره به مجمع سالانه و عادی بطور فوق العاده می روند.
 

"شفن"، ۲۸ درصد"تاپیکو" را می‌فروشد

می متالز - شرکت پتروشیمی فن آوران سهام شرکت نفت و گاز و پتروشیمی تامین را واگذار می‌کند.
 مدیرعامل تاپیکو تأکید کرد:

توان پتروشیمی فارابی برای ورود به کسب‌وکار مخزن‌داری

می متالز - مدیرعامل تاپیکو بر ظرفیت‌های بالقوه شرکت پتروشیمی فارابی برای ورود به کسب‌وکار پرسود مخزن‌داری در کشور تأکید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما