خبر
صنعت   خودرو  

تبریز میزبان میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو کشور

می متالز - میز تخصصی تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو به میزبانی استان آذربایجان شرقی برگزار می شود.

به گزارش می متالز، در ادامه برنامه جامع وزارت صنعت، معدن و تجارت برای داخلی سازی نیازهای وارداتی صنایع مختلف کشور از جمله صنعت خودرو، برگزاری سومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو به میزبانی تبریز در دستور کارقرار گرفت. در همین راستا و به دنبال برگزاری چندین جلسه کارشناسی با حضور کارشناسان وزارت صمت و نمایندگان انجمن های تخصصی صنعتی آذربایجان شرقی، مقرر شد میز کشوری تعمیق ساخت داخل قطعات خودرو و صنایع مرتبط، هفدهم آبانماه سال جاری همزمان با مراسم اختتامیه نمایشگاه رینوتکس و با حضور وزیر صمت در تبریز برگزار شود. پیش از برگزاری این میز تخصصی، شرکت های ساپکو، سازه گستر، ایران خودرو و سایپا، مگاموتور و بهمن لیست قطعات دارای شرایط میز سوم را با هماهنگی وزارت صمت اعلام نموده اند. لیست قطعات اعلام شده از سوی خودروسازان در اختیار شرکت های استانی تولید کننده قطعات برای داخلی سازی قرار می گیرد. انجمن های تخصصی همگن قطعه سازی، برق و الکترونیک و متالوژی استان موظف به دریافت توانمندی قطعات ساخت داخل از شرکت های استانی و برقرای ارتباط بین خودروسازان، تامین کنندگان و تولیدکنندگان قطعات هستند.

برگزاری سومین میز تخصصی صنعت خودرو در آذربایجان شرقی فرصتی مغتنم برای عقد قرارداهای صنعتی بزرگ در این استان است و شرکت های بزرگ نظیر ایدم، چرخشگر، موتوژن، پتکو و سمیتکو با توجه به توانمندی خود می توانند طرح های توسعه محصولات خود را آماده و به متقاضیان جهت عقد قرارداد معرفی نمایند. گفتنی است؛ با برگزاری اولین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو همزمان با نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید در تیرماه سال جاری قراردادی 740 میلیارد تومانی میان خودرو سازان و 32 قطعه ساز برای داخلی سازی 35 قطعه خودرو منعقد شد که زمینه کاهش ارزبری بیش از 85 میلیون یورو در جلوگیری از واردات این اقلام را فرآهم نمود. همچنین به دنبال برگزاری دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در شهریور ماه سال جاری با انعقاد قرارداد 1230 میلیارد تومانی میان خودروسازان و 36 قطعه ساز برای داخلی سازی 42 قطعه خودرو، مقدمات کاهش ارزبری بیش از 91 میلیون یورو در این صنعت فرآهم شد. شایان ذکر است؛ در راستای اهداف نهضت ساخت داخل اولین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت پتروشیمی نیز با امضای تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در مهرماه سال جاری با انعقاد قراردادی به ارزش 60 میلیون یورو با 2 شرکت های آذرآب و ماشین سازی اراک، برگزار شد. ادامه برنامه نهضت ساخت داخل با برگزاری میز های توسعه و تعمیق ساخت داخل تخصصی در صنایع تولید انواع فلزات؛ مخابرات، برق و الکترونیک، تاسیسات و لوازم خانگی و...؛ در ماه های آینده تداوم خواهد داشت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فهرست دوم تعرفه های معاف از ثبت سفارش جهت واردات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

می متالز - واردات مواد اولیه تولیدی و واسطه ای ماشین _ آلات و تجهیزات مورد نیاز واحدهای مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شامل 76 ردیف تعرفه (فهرست پیوست) نیازی به ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت نداشته و صرفاً منوط به رعایت ضوابط و مقررات مربوطه به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می باشد.
 در نشست با نمایندگان رسانه های استان کرمان؛

روحانی: باید همه بخش‌ها را برای توسعه گردشگری کرمان تشویق کنیم/ با اجرای طرح‌های توسعه‌ای، کرمان بیش از پیش شکوفا می‌شود

می متالز - رئیس جمهور در نشست با نمایندگان رسانه‌های استان کرمان با اشاره به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴۱ پروژه و طرح و همچنین افتتاح طرح‌های معدنی، صنعتی و فولادی در گل گهر سیرجان و بافق تاکید کرد با اجرای این طرح‌ها استان کرمان بیش از پیش شکوفا خواهد شد.
 

آقای رحمانی! فکری به حال فساد موجود در صنعت خودروسازی کنید

می متالز - بسیج دانشجویی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران خطاب به وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت نوشت: گرچه صنعت خودرو، از وضعیت خوبی برخوردار نیست، اما چه شده که بعضی از این بازیگران را سودای اسقاط این صنعت، به سر افتاده است؟
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

توان حوزه فولاد کشور کاملاً داخلی است/ دعوت وزیر صمت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توان ما در حوزه فولاد در سطح کشور کامل شده و از مرحله مهندسی، اجرا، ساخت و بهره‌برداری می‌توانیم تمام مراحل مورد نیاز را در داخل کشور تأمین کنیم.
 وزیر صمت:

توان تولید فولاد ایران افزایش یافته است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش توان تولید فولاد ایران گفت: فولاد ایران در سال گذشته در دنیا ۶.۵ درصد رشد داشته است.
 معاون وزیر صنعت:

ذخیره قطعی معادن کشور بیش از 30 میلیارد تن است

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ذخایر معدنی کشور 30 تا 35 میلیارد تن است، اما میزان ذخایر زمین‌شناسی معادن کشور حدود 55 میلیارد تن برآورد شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما