خبر
صنعت   خودرو  

تبریز میزبان میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو کشور

می متالز - میز تخصصی تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو به میزبانی استان آذربایجان شرقی برگزار می شود.

به گزارش می متالز، در ادامه برنامه جامع وزارت صنعت، معدن و تجارت برای داخلی سازی نیازهای وارداتی صنایع مختلف کشور از جمله صنعت خودرو، برگزاری سومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو به میزبانی تبریز در دستور کارقرار گرفت. در همین راستا و به دنبال برگزاری چندین جلسه کارشناسی با حضور کارشناسان وزارت صمت و نمایندگان انجمن های تخصصی صنعتی آذربایجان شرقی، مقرر شد میز کشوری تعمیق ساخت داخل قطعات خودرو و صنایع مرتبط، هفدهم آبانماه سال جاری همزمان با مراسم اختتامیه نمایشگاه رینوتکس و با حضور وزیر صمت در تبریز برگزار شود. پیش از برگزاری این میز تخصصی، شرکت های ساپکو، سازه گستر، ایران خودرو و سایپا، مگاموتور و بهمن لیست قطعات دارای شرایط میز سوم را با هماهنگی وزارت صمت اعلام نموده اند. لیست قطعات اعلام شده از سوی خودروسازان در اختیار شرکت های استانی تولید کننده قطعات برای داخلی سازی قرار می گیرد. انجمن های تخصصی همگن قطعه سازی، برق و الکترونیک و متالوژی استان موظف به دریافت توانمندی قطعات ساخت داخل از شرکت های استانی و برقرای ارتباط بین خودروسازان، تامین کنندگان و تولیدکنندگان قطعات هستند.

برگزاری سومین میز تخصصی صنعت خودرو در آذربایجان شرقی فرصتی مغتنم برای عقد قرارداهای صنعتی بزرگ در این استان است و شرکت های بزرگ نظیر ایدم، چرخشگر، موتوژن، پتکو و سمیتکو با توجه به توانمندی خود می توانند طرح های توسعه محصولات خود را آماده و به متقاضیان جهت عقد قرارداد معرفی نمایند. گفتنی است؛ با برگزاری اولین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو همزمان با نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید در تیرماه سال جاری قراردادی 740 میلیارد تومانی میان خودرو سازان و 32 قطعه ساز برای داخلی سازی 35 قطعه خودرو منعقد شد که زمینه کاهش ارزبری بیش از 85 میلیون یورو در جلوگیری از واردات این اقلام را فرآهم نمود. همچنین به دنبال برگزاری دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در شهریور ماه سال جاری با انعقاد قرارداد 1230 میلیارد تومانی میان خودروسازان و 36 قطعه ساز برای داخلی سازی 42 قطعه خودرو، مقدمات کاهش ارزبری بیش از 91 میلیون یورو در این صنعت فرآهم شد. شایان ذکر است؛ در راستای اهداف نهضت ساخت داخل اولین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت پتروشیمی نیز با امضای تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در مهرماه سال جاری با انعقاد قراردادی به ارزش 60 میلیون یورو با 2 شرکت های آذرآب و ماشین سازی اراک، برگزار شد. ادامه برنامه نهضت ساخت داخل با برگزاری میز های توسعه و تعمیق ساخت داخل تخصصی در صنایع تولید انواع فلزات؛ مخابرات، برق و الکترونیک، تاسیسات و لوازم خانگی و...؛ در ماه های آینده تداوم خواهد داشت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 اطلاعیه شماره پنج وزارت صنعت، معدن و تجارت؛

مهلت زمانی تعیین شده برای پیش‌ ثبت‌نام خودرو تا چهارشنبه 14 خرداد 99 ادامه دارد/ امروز روز آخر پیش‌ ثبت‌نام نیست

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع متقاضیان خرید خودرو در طرح ویژه فروش ایام عید سعید فطر می‌رساند که مهلت انجام پیش‌ ثبت‌نام در سامانه‌های فروش طراحی شده از سوی خودروسازان تا چهارشنبه هفته آینده (14 خردادماه 99) ادامه دارد و امروز روز آخر پیش‌ ثبت‌نام نیست.
 سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

جزئیات جلسه امروز کمیته فولاد/ تمامی اجزای زنجیره فولاد از منافع صادرات بهره‌مند خواهند شد

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سیاستگذاری‌های مرتبط با اصلاح ساز و کارهای عرضه و تقاضای فولاد در جلسه آتی کمیته سیاست گذاری فولاد نهایی خواهد شد، گفت: تمامی اجزای زنجیره فولاد باید از منافع صادرات بهره‌مند شده و در عین حال، ارز حاصل از صادرات خود را نیز به کشور برگردانند.
 کریمی تشریح کرد

مقصر گرانی خودرو؛کاهش تولید خودروسازان یا تقاضای کاذب؟

می متالز - منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس یازدهم معتقد است از آنجایی که به دلیل کاهش تولید خودروسازان، تقاضا در بازار خودرو زیاد شد، قیمت چارچرخ ها روزبه روز افزایش یافت.
 پیشنهاد فعالان بازار به سرپرست وزارت صمت:

به جای دستکاری فرمول، قیمت نهایی را اصلاح کنید/ فرمول قیمت فولاد با لابی تعیین می شود؟

می متالز - سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از برگزاری جلسه برای بازنگری در شیوه عرضه محصولات فولادی و تعیین قیمت با اتکای به فرمول اقتصادی خبر داده است، اقدامی که به نظر می‌رسد به ایجاد اصلاحات در فرمول قیمت‌گذاری فولاد در بورس منجر شود.
 

چهار مرحله فروش فوق العاده خودرو تا پایان سال

می‌متالز - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جزئیات طرح فروش فوق العاده خودرو گفت: چهار مرحله دیگر فروش فوق العاده تا پایان سال خواهیم داشت.
 پیشنهاد فعالان بازار به سرپرست وزارت صمت:

به جای دستکاری فرمول، قیمت نهایی را اصلاح کنید/ فرمول قیمت فولاد با لابی تعیین می شود؟

می متالز - سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از برگزاری جلسه برای بازنگری در شیوه عرضه محصولات فولادی و تعیین قیمت با اتکای به فرمول اقتصادی خبر داده است ، اقدامی که به نظر می‌رسد به ایجاد اصلاحات در فرمول قیمت‌گذاری فولاد در بورس منجر شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما