خبر
مواد معدنی   بورس و سهام   سرمایه گذاری  
معاون وزیر صنعت:

ایمیدرو از عرضه اولیه شرکت های سودده حمایت می کند/ ابلاغ طرح جامع مس

می متالز - معاون وزیر صنعت با اعلام ابلاغ طرح جامع مس در آینده ایی نزدیک گفت: سهام هر کدام از زیرمجموعه‌های ایمیدرو که به سود برسند در بورس و فرابورس عرضه اولیه سهام خواهد شد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب‌پور در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران کانمین با بیان اینکه برنامه‌های توسعه‌ای در بنگاه‌های بزرگ بر اساس محورهای طرح‌های جامع تدوین خواهد شد، گفت: طرح جامع مس در مرحله تدوین بوده و در آینده ایی نزدیک ابلاغ می شود. طرح جامع آلومینیوم و طلا نیز از جمله برنامه‌های ایمیدرو در بخش غیر فلزی است.

وی با اشاره به حضور اغلب زیرمجموعه‌های ایمیدرو در بورس، افزود: ۲۵ درصد ارزش روز بازار سهام معادل ۲۷۰ هزار میلیارد تومان در اختیار بخش معدن و صنایع معدنی بوده و سهم سود این بخش و سود انباشته هم ۳۶ و ۴۸ درصد است. بنابراین ظرفیت سود شرکت های حاضر در بورس و فرابورس در خدمت سرمایه‌گذاران بوده و هر کدام از بنگاه‌ها که به سود برسند و ظرفیت عرضه اولیه سهام داشته باشند از حمایت ایمیدرو برخوردار خواهند بود.

این مقام مسوول در مورد برنامه‌های دولت برای جایگزینی معدن به جای نفت هم توضیح داد: برای تحقق این امر سه برنامه اکتشاف، سرمایه‌گذاری و ایجاد زیر بنا در دستورکار وزارت صنعت قرار دارد و تاکنون ۴۰۰ هزار متر مربع کار اکتشافی صورت گرفته و با کنسرسیوم پایا متشکل از ١٢ شرکت بزرگ بخشى از اقدامات در حوزه اکتشاف به بخش خصوصى واگذار شده است.

غریب پور با اشاره به نیاز به سرمایه گذاری ١١میلیارد یورویی در بخش زیربنایی و چشم‌انداز مثبت بخش معدن و صنایع معدنی با توجه به اکتشافات و سرمایه‌گذاری‌های جدید، گفت: دو شرکت ملی مس و گل‌گهر ٨٠ میلیارد تومان سرمایه گذاری در کرمان سرمایه گذاری کرده اند و از سود انباشته سال جاری فولاد مبارکه و ملی مس، ۸ و ۴.۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تشکیل ستاد زنجیره فولاد برای انسجام دو صنعت بزرگ بورسی/ برنامه های "فولاد"

می متالز - رئیس ایمیدرو از تشکیل ستاد زنجیره فولاد با هدف انسجام بین شرکت‌های سنگ‌آهنی و فولادی خبر داد و مدیرعامل فولاد مبارکه نیز برنامه های کوتاه و بلند مدت را اعلام کرد.
 

ایران بر روی کمربند معادن قرار گرفته است/ حرکت چرخ اقتصاد کشور با توسعه صنایع معدنی

می متالز - ایران ذخائر غنی از مواد معدنی دارد که استفاده درست از ظرفیت های این بخش به درآمدزایی و کاهش وابستگی به نفت کمک می کند.
 معاون وزیر صنعت خبر داد:

فعال سازی معادن غیرفعال در قالب طرح احیا/ ۴ هزار معدن کوچک غیرفعال در کشور وجود دارد

می متالز - معاون وزیر صمت از فعال سازی معادن غیرفعال در قالب طرح احیا و فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس خبر داد.
 رییس خانه معدن استان خراسان رضوی:

خراسان رضوی قطب سنگ آهن کشور/ بروکراسی پیچیده در استعلام باعث غیرفعالی ۲۰ درصد معادن شده است

می متالز - خود تحریمی‌ها، معادن را بیشتر دچار مشکل کرده است. بخشنامه ها و مصوبه های غیرکارشناسی وزارت صمت باعث شده برخی از معادن غیرفعال شوند. همه به این مورد اذعان دارند که دولت در تامین منابع مالی مشکل دارد و نمی تواند نفت خود را بفروشد. فعالان معدنی همیشه با پرداخت مالیات و حقوق دولتی به دولت کمک کرده‌اند اما این دلیل نمی‌شود که جور این مشکلات دولت را بخش معدن بکشد.
 غریب‌پور:

مشکل شرکت‌هایی که با کمبود گندله و سنگ آهن مواجه هستند، برطرف خواهد شد/ 2 میلیارد دلار طرح جدید معدنی و صنایع معدنی به مدار تولید می‌پیوندند

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو، گفت: مشکل شرکت‌هایی که با کمبود گندله و سنگ آهن مواجه هستند، برطرف خواهد شد.
 

پیشنهاد ایمیدرو اختصاص بودجه ۱۸۰۰ میلیارد تومانی در سال ۹۹

می متالز - رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: بودجه پیشنهادی این سازمان برای سال آینده تخصیص رقم ۱۸۰۰ میلیارد تومانی است که نسبت به بودجه امسال رشد ۲.۴ برابر خواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما