خبر
مواد معدنی   بورس و سهام   سرمایه گذاری  
معاون وزیر صنعت:

ایمیدرو از عرضه اولیه شرکت های سودده حمایت می کند/ ابلاغ طرح جامع مس

می متالز - معاون وزیر صنعت با اعلام ابلاغ طرح جامع مس در آینده ایی نزدیک گفت: سهام هر کدام از زیرمجموعه‌های ایمیدرو که به سود برسند در بورس و فرابورس عرضه اولیه سهام خواهد شد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب‌پور در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران کانمین با بیان اینکه برنامه‌های توسعه‌ای در بنگاه‌های بزرگ بر اساس محورهای طرح‌های جامع تدوین خواهد شد، گفت: طرح جامع مس در مرحله تدوین بوده و در آینده ایی نزدیک ابلاغ می شود. طرح جامع آلومینیوم و طلا نیز از جمله برنامه‌های ایمیدرو در بخش غیر فلزی است.

وی با اشاره به حضور اغلب زیرمجموعه‌های ایمیدرو در بورس، افزود: ۲۵ درصد ارزش روز بازار سهام معادل ۲۷۰ هزار میلیارد تومان در اختیار بخش معدن و صنایع معدنی بوده و سهم سود این بخش و سود انباشته هم ۳۶ و ۴۸ درصد است. بنابراین ظرفیت سود شرکت های حاضر در بورس و فرابورس در خدمت سرمایه‌گذاران بوده و هر کدام از بنگاه‌ها که به سود برسند و ظرفیت عرضه اولیه سهام داشته باشند از حمایت ایمیدرو برخوردار خواهند بود.

این مقام مسوول در مورد برنامه‌های دولت برای جایگزینی معدن به جای نفت هم توضیح داد: برای تحقق این امر سه برنامه اکتشاف، سرمایه‌گذاری و ایجاد زیر بنا در دستورکار وزارت صنعت قرار دارد و تاکنون ۴۰۰ هزار متر مربع کار اکتشافی صورت گرفته و با کنسرسیوم پایا متشکل از ١٢ شرکت بزرگ بخشى از اقدامات در حوزه اکتشاف به بخش خصوصى واگذار شده است.

غریب پور با اشاره به نیاز به سرمایه گذاری ١١میلیارد یورویی در بخش زیربنایی و چشم‌انداز مثبت بخش معدن و صنایع معدنی با توجه به اکتشافات و سرمایه‌گذاری‌های جدید، گفت: دو شرکت ملی مس و گل‌گهر ٨٠ میلیارد تومان سرمایه گذاری در کرمان سرمایه گذاری کرده اند و از سود انباشته سال جاری فولاد مبارکه و ملی مس، ۸ و ۴.۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شستا توانایی راه‌اندازی و توسعه هپکو را ندارد

می متالز - نایب‌رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو با بیان اینکه شستا توانایی راه‌اندازی و توسعه هپکو را ندارد گفت: با توجه به شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در حوزه‌های داروسازی، سیمان و غیره، به‌درستی می‌توان تشخیص داد که مجموعه شستا هیچ‌گونه ارتباط تخصصی با مجموعه ماشین‌آلات راهسازی ندارد.
 

انتقاد نماینده مجلس و استاندار اراک از واگذاری هپکو به شستا

می متالز - نماینده مجلس و استاندار اراک با انتقاد از بی‌برنامگی دولت در تصمیم گیری ها و واگذاری هپکو به سازمان تامین اجتماعی توضیخاتی دادند.
 

ظرفیت اکتشاف و استخراج در خدمت زنجیره فولاد قرار می‌گیرد

می متالز - در شرایط کنونی جهت رهایی از تحریم‌ها و کم کردن وابستگی به درآمدهای نفتی و همچنین محقق کردن منویات مقام معظم رهبری (جهش تولید) توجه ویژه به کشف ذخایر معدنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که می‌توان در چارچوب برنامه‌ای هماهنگ و قابل حصول به اهداف آرمانی برسیم که همانا حصول حداکثری ارزش‌افزوده و بهره‌برداری بهینه از ذخایر معدنی، رونق تولید و کاهش وابستگی به نفت است.
 

تولید شمش فولادی از سطح ۵.۷ میلیون تن گذشت

می متالز - تولید شمش فولادی از سوی شرکت‌های بزرگ و واحدهای وابسته به ایمیدرو در سه ماهه نخست امسال با رشد هشت درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به پنج میلیون و ۷۰۲ هزار و ۶۰۴ تن رسید.
 

سرمایه‌گذاری یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی در ۴ پروژه اردبیل/ ضرورت استقرار صنایع مادر در استان

می متالز - معاون سازمان ایمیدرو گفت: چهار پروژه مهم برای استان اردبیل در نظر گرفته شده است که در همین راستا یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد شد که یارانه این تسهیلات از طریق وزارت متبوع ومجوز لازم برای تامین تسهیلات آن از طریق بانک عامل و زمین را نیز از طریق شهرک صنعتی هماهنگ کردیم.
 نایب رئیس شورای اسلامی کار هپکو؛

تنها راه نجات «هپکو» بازگشت به وزارت صمت و «ایمیدرو» است/ نگران شرایط «هپکو» هستیم

می متالز - رنجبر نایب رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو اراک گفت: در رابطه با موضوع واگذاری سهام مالکیتی شرکت هپکو به «شستا» و قرار دادن مدیرت در اختیار «ایمیدرو» ما نگران شرایط هپکو هستیم چراکه با دوگانگی در مدیریت و مالکیت شرکت درنهایت به مشکل خواهیم خورد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما