خبر
سیمان و بتن  

صادرات سیمان از پارس جنوبی ممنوع شد/ پاسخ اولیه دبیر انجمن

می متالز - منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی با صدور ابلاغیه ایی، صادرات غیر نفتی از جمله سیمان و کلینکر ۴ تا ۵ شرکت بزرگ را از این منطقه ممنوع کرد.

به گزارش می متالز، منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی با صدور ابلاغیه ایی جدید، صادرات غیر نفتی از جمله سیمان و کلینکر را از این منطقه ممنوع کرد.

براساس این گزارش، در حالی بنابر اعلام برخی، 4 تا 5 شرکت بزرگ تولیدکننده سیمان از جمله سیمان دشتستان، سیمان لامرد، مانده دشتی، سیمان سپهر و فارس نو حدود 30 تا 50 درصد محصولات را از این منطقه صادر می کردند که در این رابطه عبدالرضا شیخان گفت: از چند و چون این تصمیم اطلاعی ندارم و در اولین فرصت، پیگیری ها انجام خواهد شد.

وی افزود: این درحالی است که در آن منطقه فقط شرکت بین المللی ساروج بوشهر حضور دارد که از طریق اسکه اختصاصی اقدام به صادرات می کند. با این حال بعد از اتمام جلسه فعلی، این موضوع بررسی خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در کدال منتشر شد؛

مروری بر خلاصه مجمع "سدشت"

می متالز - مجمع عمومی شرکت سیمان دشتستان تقسیم مبلغ ۱۶۰ ریال سود نقدی و ۲۴۸ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
 دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان؛

برای تامین سیمان مناطق زلزله زده مشکلی نداریم/ رشد ۷ درصدی تولید سیمان نسبت به سال گذشته

می متالز - شیخان گفت: خوشبختانه برای تامین سیمان مناطق زلزله زده (آذربایجان شرقی) مشکلی نداریم.
 دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان خبر داد:

تولید بیش از ۲۵ میلیون تن سیمان در کشور

می متالز - دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان گفت: طی ۵ ماهه امسال ۲۵ میلیون و ۱۷۵ هزار تن سیمان تولید شده که ۴.۸ درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.
 دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان عنوان کرد:

برای مازاد تولید سیمان چاره‌ای بیندیشید

می متالز - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان معتقد است: مازاد تولید سیمان امروز به عنوان یک پدیده در این صنعت باعث مشکلات زیادی شده است، از این رو برای تنظیم بازار راهی به جز شفاف‌سازی نرخ این محصول از طریق بورس کالا نیست و با ورود سیمان به رینگ صادراتی می‌توانیم قیمت‌ها را به مرز رقابتی برسانیم تا دست سودجویان از این بازار کوتاه شود.
 

۴۸ هزار تُن سیمان از قشم صادر شد

می متالز - ۴۸ هزار تُن سیمان در اسکله کاوه قشم بارگیری و به کشور امارات متحده عربی صادر شد.
 

چالش های صادرات سیمان/ از کاهش صادرات تا افزایش هزینه حمل و نقل صادراتی

می متالز - برخی سیاست های حمایتی دولت منجر به رکود صادرات و از دست دادن بازار های هدف محصولاتی، چون سیمان شده و این صنعت را محکوم به کاهش تولید کرده است. فعالان این صنعت سیمان معتقدند با توجه به تقاضای محدود بازار داخل، بسیاری از شرکت هایی که نزدیک به مبادی صادراتی بودند، رو به توسعه فعالیت در حوزه صادرات آورده اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما