خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  

قوه قضائیه به نقش وزرای دولت در مشکلات هپکو رسیدگی کند

می متالز - نماینده اراک در مجلس با بیان اینکه سوداگران لیبرال مسلک و وزرای دولت‌های اصلاحات و تدبیر، هپکو را در اختیار رفقای رانت خوار خود قرار دادند، گفت: باید قوه قضائیه به نقش این وزرا در ایجاد مشکلات فعلی این شرکت رسیدگی کند.

به گزارش می متالز، علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: حامی اصلی آقای عطاریان مدیرعامل سابق هپکو یکی از وزرای فعلی دولت تدبیر و امید است که بعد از پایان وزارتش در دولت اصلاحات منجر به فروش شرکت هپکو شد. 

و ی تصریح کرد: این وزیر که هم اکنون در دولت آقای روحانی حضور دارد قرارداد مشاوره کارگزاری با هپکو منعقد کرده و بر همین اساس بین 1.4 میلیارد دلار تا یک و نیم میلیارد تومان بابت نقشش در هپکو و خدمتی که به آقای عطاریان کرده است، از این شرکت دریافتی داشته است که اسناد مربوط به آن (سال 86) در بخش مالی شرکت هپکو وجود دارد. 

وی گفت:‌ در اوج مشکلاتی که عطاریان برای هپکو ایجاد کرده بود، از محل اعتبارات این وزارتخانه بیش از صد میلیارد تومان با شرکت واگن‌سازی کوثر که مدیرعامل آن هم آقای عطاریان بود قرارداد تولید واگن با شرکت واگن‌سازی کوثر منعقد کرده است. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: اگر چه حقوق 6 ماه نخست سال 98 کارگران هپکو پرداخت شده اما مادامی که چرخ تولید در این واحد صنعتی به حرکت در نیاید مشکل این شرکت رفع نمی‌شود. 

کریمی خاطرنشان کرد: سوداگران لیبرال مسلک، هپکو را بی سر و صدا، در اختیار رفقای رانت خوار خود قرار دادند و آنچنان این شرکت را شخم زدند که بمباران های رژیم بعثی در سالهای جنگ هم نتوانسته بود این چنین پیکر هپکو را زخمی کند.

وی تصریح کرد: شرکت هپکو در طی مدت حدود ۱۳ سال زیر ضربات سنگین تازیانه های غارتگران رانت ‌خوار تولید آن متوقف شد و حجم بدهی‌های آن از ۱۹۰۰ میلیارد تومان فراتر رفت و تعداد کارگران این شرکت نیز از۲۰۰۰ نفر در سال ۸۶ به کمتر از ۸۰۰ نفر در شرایط فعلی رسید.

کد خبر: 66473
تاریخ: 1398/08/14 - 11:25
منبع: خبرگزاری فارس

هپکو  علی‌اکبر کریمی  دولت تدبیر و امید 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صدای کارگران «هپکو» را بشنویم/ هزینه‌سازی قانون‌دان‌های قانون‌شکن

می متالز - مراسم رونمایی از مستند «نان گزیده‌ها» بعنوان محصول تازه خانه مستندسازان انقلاب اسلامی، به محفلی برای طرح بی‌واسطه دغدغه‌های کارگران کارخانه ورشکسته هپکو و مصائب پیگیری مطالبات آن‌ها شد.
 

تولید دوباره هپکو اولویت تصمیم هیات واگذاری/ حقوق کارگران بزودی پرداخت می‌شود

می متالز - رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به جلسه هیات واگذاری در مورد هپکو گفت: اولویت تصمیمات این جلسه رونق دوباره تولید در شرکت هپکو است و مدیرعامل جدیدی برای شرکت انتخاب شد.
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

هنوز معوقات مزدی کارگران هپکو پرداخت نشده/ سازمان خصوصی‌سازی باید تکلیف سهامدار را مشخص کند/ بازداشتی‌ها را از استانداری پیگیری کنید

می متالز - آبایی هزاوه از ادامه رایزنی‌ها برای تامین مطالبات کارگران هپکو اراک خبر داد؛ مطالباتی که مدتهاست اعتراضات کارگران را به وجود آورده است.
 

پرداخت مطالبات ۶ ماه گذشته کارکنان هپکو

می متالز - استاندار مرکزی گفت: تمام مطالبات شش ماه گذشته کارکنان و کارگران هپکو پرداخت شده است.
 در نامه یک نماینده به وزیر اقتصاد مطرح شد؛

جلوی تکرار حوادث کارگری در هپکو را بگیرید

می متالز - نماینده مردم تهران در نامه‌ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ابطال خصوصی سازی هپکو و واگذاری مدیریت آن به دولت، خواستار بررسی علل بروز حوادث کارگری و جلوگیری از آن شد.
 استاندار مرکزی مطرح کرد؛

ضرورت تعیین نماینده ویژه دولت برای پیگیری مشکلات آذرآب/ مشکلات واحدهای همانند هپکو، آذر آب نتیجه سوءمدیریت است

می متالز - استاندار مرکزی گفت: از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتظار داریم یک نماینده ویژه برای پیگیری امور شرکت آذرآب اراک مشخص شود تا مشکلات آن را در هیات دولت مطرح کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما