خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  

واحد مگا مدول احیای مستقیم چادرملو امروز با حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران رسماً افتتاح شد

می متالز - رئیس جمهور هنگام حضور در محل بهره برداری از این واحد فولادی گفت: خوشحالیم که امروز این طرح عظیم ملی را در منطقه اردکان و مجتمع صنعتی چادرملو افتتاح می کنیم.

به گزارش می متالز، وی همچنین از تمامی مدیران، مهندسان، طراحان، سرمایه گذاران و کارگران این واحد صنعتی تقدیر و تشکر کرد. محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو همچنین در این بازدید و در مراسم افتتاح واحد مگا مدول احیای مستقیم چادرملو گفت: مجتمع صنعتی چادرملو در زمینی به وسعت 700 هکتار احداث شده و تاکنون بالغ بر 22 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای ایجاد واحدهای فولادی در این مجتمع سرمایه گذاری شده است.

بر اساس همین گزارش روحانی سپس در جمع کارگران و مهندسان کارخانه احیا و فولاد چادرملو حضور یافت و از این واحدهای صنعتی بازدید کرد.
گفتنی است این واحد فولادی که بهره برداری از آن آغاز شده قادر است سالانه 1 میلیون و 550 هزارتن آهن اسفنجی تولید کند.

با بهره برداری از این واحد فولادی زنجیره تولید فولاد شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در استان یزد تکمیل شد. از ویژگی های این واحد صنعتی که در مجاورت کارخانه شمش فولادی در مجتمع صنعتی چادرملو در اردکان یزد احداث شده است برخورداری از روش هات شارژ است. در این روش آهن اسفنجی پیش از سرد شدن با دمای حداقل 600 درجه سانتیگراد وارد کوره های ذوب می شود. همچنین یکی دیگر از ویژگی های این واحد، استفاده از ایر کولر های خنک کننده و گردش بسته آب در سیستم هاست که در نتیجه موجب صرفه جویی قابل توجه 43 درصدی در مصرف برق و 30 درصد در مصرف آب می گردد.
بر اساس همین گزارش برای ساخت و راه اندازی این طرح نمونه فولادی بالغ بر 11 هزارو 628 هزار میلیارد ریال هزینه شده است و توانسته بیش از 250 شغل بطور مستقیم و 1500 شغل بطور غیر مستقیم ایجاد کند.
تولیدات شرکت معدنی و صنعتی چادرملو سالانه بصورت زیر است:

  • 10.5 میلیون کنسانتره سنگ آهن
  • 1.5 میلیون تن سنگ آهن دانه بندی شده
  • 4 میلیون تن گندله آهن
  • 1 میلیون و 550 هزار تن آهن اسفنجی
  • 1 میلیون و 300 هزارتن شمش فولادی
  •  500 هزارتن مقاطع فولادی

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو یکی از شرکت های معدنی پیشرودر تکمیل زنجیره تولید فولاد می باشد.
اضافه می شود در مراسم افتتاح این واحد صنعتی عظیم، رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو، استاندار یزد، فرماندار و امام جمعه و نماینده مردم اردکان در این بازدید رئیس جمهور را همراهی کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش بهره مالکانه معادن در بودجه ۹۹، به نفع معادن یا به ضرر آن‌ها؟

می متالز - در حالیکه دبیر انجمن سنگ‌آهن ایران معتقد است که افزایش بهره مالکانه معادن در لایحه بودجه سال ۹۹، می‌تواند شرکت‌های معدنی از جمله گل‌گهر و چادرملو را تحت تاثیر قرار دهد؛ مدیرعامل شرکت معدنی چادرملو اعلام کرد: این افزایش بر چادرملو تاثیر چندانی ندارد اما افزایش بهره دریافتی باید از ناحیه افزایش تولید یا قیمت محصول باشد.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

مذاکره خودرویی ایران با 3 شریک خارجی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت می گوید: با سه شریک خارجی در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم پلت فرم مشترک خودرویی را ارائه دهیم. این ها اقدامات زیر بنایی در صنعت خودرو است و از آن حمایت می کنیم.
 

سفر روحانی به ژاپن برای چیست؟

می متالز - نخست‌ وزیر ژاپن گفت که کشورش در حال برنامه‌ ریزی سفر روحانی به توکیو است؛ چون می‌خواهد در حل بن‌ بست هسته‌ای و کاهش تنش در خاورمیانه که منبع ۸۰ درصد نفت مورد نیاز ژاپن است، نقش فعال‌ تری ایفا کند.
 حسن روحانی، رئیس جمهور:

دشواری زندگی مردم به دلیل فشارهای دشمنان است

می متالز - روحانی رسانه ملی و روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی را به انعکاس واقعیت‌ها توصیه کرد و گفت: البته زندگی مردم با دشواری مواجه است و این به دلیل فشارهای فوق‌ العاده‌ای است که دشمنان اعمال می‌کنند و در این ایام بدترین فشارها و تحریم را بر ملت ایران تحمیل کردند.
 

روایت بلومبرگ از لایحه بودجه ۹۹ / جبران درآمدهای نفتی افسانه‌ای بیش نیست!

می متالز - بلومبرگ در گزارشی با تشریح وضعیت اقتصادی ایران نوشته است: لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با واقعیت‌های اقتصادی این کشور مطابقت ندارد.
 

افزایش بهره مالکانه معادن در بودجه ۹۹، به نفع معادن یا به ضرر آن‌ها؟

می متالز - در حالی که دبیر انجمن سنگ‌آهن ایران معتقد است که افزایش بهره مالکانه معادن در لایحه بودجه سال ۹۹، می‌تواند شرکت‌های معدنی از جمله گل‌گهر و چادرملو را تحت تاثیر قرار دهد؛ مدیرعامل شرکت معدنی چادرملو اعلام کرد: این افزایش بر چادرملو تاثیر چندانی ندارد اما افزایش بهره دریافتی باید از ناحیه افزایش تولید یا قیمت محصول باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما