خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  

واحد مگا مدول احیای مستقیم چادرملو امروز با حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران رسماً افتتاح شد

می متالز - رئیس جمهور هنگام حضور در محل بهره برداری از این واحد فولادی گفت: خوشحالیم که امروز این طرح عظیم ملی را در منطقه اردکان و مجتمع صنعتی چادرملو افتتاح می کنیم.

به گزارش می متالز، وی همچنین از تمامی مدیران، مهندسان، طراحان، سرمایه گذاران و کارگران این واحد صنعتی تقدیر و تشکر کرد. محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو همچنین در این بازدید و در مراسم افتتاح واحد مگا مدول احیای مستقیم چادرملو گفت: مجتمع صنعتی چادرملو در زمینی به وسعت 700 هکتار احداث شده و تاکنون بالغ بر 22 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای ایجاد واحدهای فولادی در این مجتمع سرمایه گذاری شده است.

بر اساس همین گزارش روحانی سپس در جمع کارگران و مهندسان کارخانه احیا و فولاد چادرملو حضور یافت و از این واحدهای صنعتی بازدید کرد.
گفتنی است این واحد فولادی که بهره برداری از آن آغاز شده قادر است سالانه 1 میلیون و 550 هزارتن آهن اسفنجی تولید کند.

با بهره برداری از این واحد فولادی زنجیره تولید فولاد شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در استان یزد تکمیل شد. از ویژگی های این واحد صنعتی که در مجاورت کارخانه شمش فولادی در مجتمع صنعتی چادرملو در اردکان یزد احداث شده است برخورداری از روش هات شارژ است. در این روش آهن اسفنجی پیش از سرد شدن با دمای حداقل 600 درجه سانتیگراد وارد کوره های ذوب می شود. همچنین یکی دیگر از ویژگی های این واحد، استفاده از ایر کولر های خنک کننده و گردش بسته آب در سیستم هاست که در نتیجه موجب صرفه جویی قابل توجه 43 درصدی در مصرف برق و 30 درصد در مصرف آب می گردد.
بر اساس همین گزارش برای ساخت و راه اندازی این طرح نمونه فولادی بالغ بر 11 هزارو 628 هزار میلیارد ریال هزینه شده است و توانسته بیش از 250 شغل بطور مستقیم و 1500 شغل بطور غیر مستقیم ایجاد کند.
تولیدات شرکت معدنی و صنعتی چادرملو سالانه بصورت زیر است:

  • 10.5 میلیون کنسانتره سنگ آهن
  • 1.5 میلیون تن سنگ آهن دانه بندی شده
  • 4 میلیون تن گندله آهن
  • 1 میلیون و 550 هزار تن آهن اسفنجی
  • 1 میلیون و 300 هزارتن شمش فولادی
  •  500 هزارتن مقاطع فولادی

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو یکی از شرکت های معدنی پیشرودر تکمیل زنجیره تولید فولاد می باشد.
اضافه می شود در مراسم افتتاح این واحد صنعتی عظیم، رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو، استاندار یزد، فرماندار و امام جمعه و نماینده مردم اردکان در این بازدید رئیس جمهور را همراهی کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 [ویدئو]

قدردانی رئیس جمهور از تلاش کارکنان شرکت فولاد مبارکه

می متالز - قدردانی رئیس جمهور از تلاش کارکنان شرکت فولاد مبارکه.
 

توان تولید فولاد دو برابر شده است

می متالز - رئیس جمهور: زنجیره فولاد ما از سنگ آهن تا کنسانتره تا گندله و آهن اسفنجی و فولاد به طور متوسط هر یک از این‌ها دو برابر شده است.
 روحانی در مراسم افتتاح طرح‌های صنعتی و معدنی:

۲۰ میلیارد یورو کالا صادر شده، اما ارز آن بازنگشته است/ ناچاریم تصمیم‌های حادی بگیریم

می متالز - رئیس‌جمهور گفت: در سال ۹۸، بیست میلیارد یورو کالا صادر شده است، اما ارز آن هنوز به کشور بازنگشته است.
 رییس جمهوری:

توان تولید فولاد در ۷ سال دو برابر شده است

می متالز - رییس جمهوری پس از افتتاح پروژه‌های ملی و صنعتی استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس و اصفهان گفت: توان تولید فولاد کشور از آهن اسفنجی تا فولاد، گندله و کنسانتره در طول ۷ سال دو برابر شده است.
 

بهره‌برداری از طرح‌های توسعه ذوب‌ آهن کوار فارس با دستور رئیس‌جمهوری

می متالز - طرح‌های توسعه مجتمع صنعتی ذوب‌آهن پاسارگاد واقع در شهرستان کوار استان فارس، شامل تولید آهن اسفنجی و گندله‌سازی روز پنجشنبه به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.
 با حکم رئیس جمهور؛

«امانی تهرانی» به عنوان «دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش» منصوب شد

می متالز - رئیس جمهور در حکمی دکتر محمود امانی تهرانی را برای مدت 4 سال به عنوان دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، منصوب کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما