خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام  
توسط استاندار مرکزی:

مصوبات 3 وزیر برای هپکو و آذرآب اعلام شد/ برکناری مالک 60 درصدی

می متالز - استاندار مرکزی از مصوبات مثبت سه وزیر صنعت، اقتصاد و کار در مورد هپکو و آذرآب از جمله استفاده سه شرکت بورسی از محصولات و خدمات و برکناری مالک 60 درصدی هپکو و... خبر داد.

به گزارش می متالز، علی آقازاده در مورد جلسه شب گذشته سه وزیر صنعت، اقتصاد و کار و مدیران عامل بانک های کشاورزی و ملی، رئیس و معاون سازمان خصوصی‌سازی و... درباره بررسی مشکلات شرکت ماشین‌سازی هپکو و آذرآب گفت: در مورد آذرآب بحث بر این بود که مشکل سرمایه در گردش حل و حقوق کارگران پرداخت شود. بنابراین مصوب شد 15 میلیارد تومان وام از طریق بانک کشاورزی ظرف 10 روز به این شرکت پرداخت شود. مدیریت شرکت هم قول داد تا پایان آبان حقوق شهریور و مهرماه را بپردازد.

وی ادامه داد: آذراب برخلاف هپکو، مشکلی برای سفارش  کار خرید ندارد بلکه از طریق صنایع پتروشیمی، پالایشی، نیروگاهی، تقاضاهایی برای ساخت دیگ‌های سنگین بخار و سایر تجهیزات دارد و حدود 60 میلیارد تومان هم از شرکت‌ها و دولت طلب دارد که قرار شد پیگیری شود.

این مقام مسئول افرود: در مورد هپکو  هم مقرر شد باقیمانده وام 50 میلیارد تومانی که تاکنون 15 میلیارد تومان پرداخت شده از طریق بانک ملی تأمین و پرداخت شود. همچنین قرارداد سفارش تولید و تحویل 400 دستگاه ماشین‌آلات سنگین برای سازمان راهداری بسته و قرار شد پیش‌پرداخت این قرارداد توسط سازمان برنامه و بودجه تأمین شود.

آقازاده ادامه داد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور هم سفارش تولید و خرید 800 دستگاه بیل‌مکانیکی متوسط و کوچک بکهو را می دهد و تعدادی غلطک راه‌سازی برای سازمان راهداری ساخته و تحویل می شود. خانه معدن ایران نیز بخشی از ماشین‌آلات تولید هپکو را پیش‌خرید می کنند و شرکت های گل گهر، ملی مس و چادرملو هم برای تعمیر دستگاه‌ها از هپکو محصولات و خدمات هپکو استفاده کنند.

وی افزود: علاوه بر این موارد، مالک عمده و 60.72 درصدی سهام هپکو یعنی شرکت هیدرواطلس از ترکیب سهامداری آن کنار گذاشته شد و این بلوک به سازمان خصوصی‌سازی منتقل و مقرر شد ظرف 6 ماه از طریق فرابورس به بخش غیر دولتی واگذار شود. مدیرعامل جدید هم روغنی گلپایگانی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شستا توانایی راه‌اندازی و توسعه هپکو را ندارد

می متالز - نایب‌رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو با بیان اینکه شستا توانایی راه‌اندازی و توسعه هپکو را ندارد گفت: با توجه به شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در حوزه‌های داروسازی، سیمان و غیره، به‌درستی می‌توان تشخیص داد که مجموعه شستا هیچ‌گونه ارتباط تخصصی با مجموعه ماشین‌آلات راهسازی ندارد.
 

انتقاد نماینده مجلس و استاندار اراک از واگذاری هپکو به شستا

می متالز - نماینده مجلس و استاندار اراک با انتقاد از بی‌برنامگی دولت در تصمیم گیری ها و واگذاری هپکو به سازمان تامین اجتماعی توضیخاتی دادند.
 

واگذاری بخشی از سهام ماشین‌سازی تبریز به شستا

می متالز - شرکت ماشین‌سازی تبریز با دستور رییس جمهور در ازای بدهی دولت به وزارت کار، به سازمان تامین اجتماعی (شستا) واگذار شد.
 نایب رئیس شورای اسلامی کار هپکو؛

تنها راه نجات «هپکو» بازگشت به وزارت صمت و «ایمیدرو» است/ نگران شرایط «هپکو» هستیم

می متالز - رنجبر نایب رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو اراک گفت: در رابطه با موضوع واگذاری سهام مالکیتی شرکت هپکو به «شستا» و قرار دادن مدیرت در اختیار «ایمیدرو» ما نگران شرایط هپکو هستیم چراکه با دوگانگی در مدیریت و مالکیت شرکت درنهایت به مشکل خواهیم خورد.
 نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب؛

واگذاری «هپکو» به «شستا» هیچ توجیهی ندارد و اشتباه است

می متالز - آصفری، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب گفت: دولت باید هپکو را در اختیار وزرات صمت و ایمیدرو قرار دهد که بتواند مشکلات نبود کار و بازار را برای این شرکت حل کند پس هیچ توجیهی برای واگذاری هپکو به شستا وجود ندارد و این اتفاق شرایط را بدتر خواهد کرد.
 

واگذاری هپکو به شستا مرگ این شرکت را رقم می‌زند

می متالز - کارشناس تولید و اقتصاد استان مرکزی گفت: واگذاری هپکو به شستا این شرکت را یک قدم به مرگ نزدیکتر خواهد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما