خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام  
توسط استاندار مرکزی:

مصوبات 3 وزیر برای هپکو و آذرآب اعلام شد/ برکناری مالک 60 درصدی

می متالز - استاندار مرکزی از مصوبات مثبت سه وزیر صنعت، اقتصاد و کار در مورد هپکو و آذرآب از جمله استفاده سه شرکت بورسی از محصولات و خدمات و برکناری مالک 60 درصدی هپکو و... خبر داد.

به گزارش می متالز، علی آقازاده در مورد جلسه شب گذشته سه وزیر صنعت، اقتصاد و کار و مدیران عامل بانک های کشاورزی و ملی، رئیس و معاون سازمان خصوصی‌سازی و... درباره بررسی مشکلات شرکت ماشین‌سازی هپکو و آذرآب گفت: در مورد آذرآب بحث بر این بود که مشکل سرمایه در گردش حل و حقوق کارگران پرداخت شود. بنابراین مصوب شد 15 میلیارد تومان وام از طریق بانک کشاورزی ظرف 10 روز به این شرکت پرداخت شود. مدیریت شرکت هم قول داد تا پایان آبان حقوق شهریور و مهرماه را بپردازد.

وی ادامه داد: آذراب برخلاف هپکو، مشکلی برای سفارش  کار خرید ندارد بلکه از طریق صنایع پتروشیمی، پالایشی، نیروگاهی، تقاضاهایی برای ساخت دیگ‌های سنگین بخار و سایر تجهیزات دارد و حدود 60 میلیارد تومان هم از شرکت‌ها و دولت طلب دارد که قرار شد پیگیری شود.

این مقام مسئول افرود: در مورد هپکو  هم مقرر شد باقیمانده وام 50 میلیارد تومانی که تاکنون 15 میلیارد تومان پرداخت شده از طریق بانک ملی تأمین و پرداخت شود. همچنین قرارداد سفارش تولید و تحویل 400 دستگاه ماشین‌آلات سنگین برای سازمان راهداری بسته و قرار شد پیش‌پرداخت این قرارداد توسط سازمان برنامه و بودجه تأمین شود.

آقازاده ادامه داد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور هم سفارش تولید و خرید 800 دستگاه بیل‌مکانیکی متوسط و کوچک بکهو را می دهد و تعدادی غلطک راه‌سازی برای سازمان راهداری ساخته و تحویل می شود. خانه معدن ایران نیز بخشی از ماشین‌آلات تولید هپکو را پیش‌خرید می کنند و شرکت های گل گهر، ملی مس و چادرملو هم برای تعمیر دستگاه‌ها از هپکو محصولات و خدمات هپکو استفاده کنند.

وی افزود: علاوه بر این موارد، مالک عمده و 60.72 درصدی سهام هپکو یعنی شرکت هیدرواطلس از ترکیب سهامداری آن کنار گذاشته شد و این بلوک به سازمان خصوصی‌سازی منتقل و مقرر شد ظرف 6 ماه از طریق فرابورس به بخش غیر دولتی واگذار شود. مدیرعامل جدید هم روغنی گلپایگانی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کریمی خبر داد:

اتخاذ تصمیماتی برای پرداخت معوقات کارگران هپکو و آذرآب/ واگذاری هپکو به تعویق افتاد

می متالز - نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «برای پرداخت معوقات حقوق کارگران هپکو و آذرآب تصمیماتی گرفته شده است»، گفت: پیشنهاد واگذاری شرکت هپکو به تعویق افتاده است.
 معاون اول رئیس‌جمهور:

ظرف ۲ هفته مسائل شرکت هپکو حل شود

می متالز - معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی استان مرکزی گفت: ظرف ۲ هفته مسائل شرکت هپکو حل شود.
 

جزئیات جلسه بررسی مشکلات هپکو، آذرآب و واگن پارس در دفتر معاون اول رئیس جمهور

می متالز - استاندار مرکزی جزییات تصمیمات جلسه وزرا و مسئولان کشوری را درباره بررسی مشکلات هپکو آذرآب و واگن پارس را تشریح کرد.
 

استاندار مرکزی مصوبات نشست مقامات کشور برای بررسی مشکلات صنایع اراک را تشریح کرد

می متالز - استاندار مرکزی مصوبات نشست با معاون اول رییس جمهور، وزاری صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی در خصوص رفع مشکلات صنایع بزرگ اراک را تشریح کرد.
 

جزئیات نشست مسوولان استان مرکزی با جهانگیری/ تعیین تکلیف سهامدار هپکو تا دو هفته آینده

می متالز - نائب رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکوی اراک گفت: در نشست امروز مسوولان استان با معاون اول رئیس جمهور، تعیین تکلیف نهایی وضعیت سهامداری شرکت تا دو هفته آینده در دستور کار قرار گرفت.
 

جزئیات جلسه بررسی مشکلات هپکو، آذرآب و واگن پارس در دفتر معاون اول رئیس جمهور

می متالز - استاندار مرکزی جزییات تصمیمات جلسه وزرا و مسوولان کشوری را درباره بررسی مشکلات هپکو آذرآب و واگن پارس را تشریح کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما