خبر
اقتصاد  
سفیر جمهوری عربی سوریه در ایران اعلام کرد:

استقبال سوریه از سرمایه گذاران خارجی برای بازسازی واحدهای مسکونی و کارخانه ها

می متالز - در کشور سوریه فرصت های زیادی برای سرمایه گذاران جهت بازسازی واحدهای مسکونی، کارخانه ها و تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی وجود دارد و فراهم کردن شرایط مناسب برای حضور بخش خصوصی در بازار سوریه در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش می متالز، عدنان محمود، سفیر جمهوری عربی سوریه با حضور در همایش فرصت های تجاری سوریه که امروز در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد با اعلام این خبر گفت: سال گذشته موافقتنامه ای بین ایران و سوریه در خصوص همکاری های مشترک اقتصادی و تجاری به امضا رسید و در همین راستا نیز دولت سوریه آماده ارائه تسهیلات به بخش خصوصی است.

وی با قدردانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به دلیل فراهم کردن فرصت لازم برای حضور شرکت های خصوصی و فعالان اقتصادی در کشور سوریه افزود: هر دو کشور ایران و سوریه تلاش دارند تا مشکلات پیش روی فعالان و سرمایه گذاران اقتصادی دو کشور را حل کنند و به همین منظور نیز تواقنامه ای برای تاسیس بانک های مشترک جهت حل مشکلات بانکی امضا شده است.

سفیر جمهوری عربی سوریه با اشاره به اینکه در حال حاضر جنگ اقتصادی ناعادلانه ای علیه ایران و سوریه وجود دارد، اظهار داشت: فعال شدن بخش خصوصی به منظور مقابله با این جنگ اقتصادی امری ضروری است.

وی بیان کرد: علاوه بر تلاش برای راه اندازی بانک های مشترک، تسهیل امور حمل و نقل کالاها به منظور تبادل راحت تر میان دو کشور از دیگر اقدامات محسوب می شود.

عدنان محمود اظهار داشت: در هر حال حاضر تلاش وزارتخانه ها و سازمان های اقتصادی دو کشور برای توسعه مبادلات اقتصادی جزو اولولیت های کاری آنها محسوب می شود و به همین منظور نیز از بخش خصوصی دعوت می کنیم تا از تسهیلاتی که دولت سوریه در اختیار آنها قرار می دهد استفاده کنند.

وی تاسیس اتاق بازارگانی مشترک میان ایران و سوریه در راستای توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری را مفید و لازم دانست و یادآور شد: دولت سوریه برای تسهیل در امر سرمایه گذاری بخش خصوصی و فعالان اقتصادی، اطلاعات مفید را برای آنها گردآوری کرده است تا کار آنها در انجام امور اقتصادی را تسهیل کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تکمیل طرح های نیمه تمام در اولویت‌ وزارت صمت

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صمت با بیان اینکه تکمیل طرح‌های نیمه تمام از اولویت‌های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت است، گفت: امسال تلاش داریم شرکت‌های تولیدی بیشتری را وارد بازار سرمایه کنیم.
 معاون وزارت صمت:

۲۰۰ طرح بزرگ تا پایان امسال افتتاح می‌شود

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تعهد کردیم که ۲۰۰ طرح بزرگ با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۷۰ هزار میلیارد تومان را تا پایان امسال به بهره‌برداری برسانیم.
 سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت:

دولت برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه محور شرق دارد

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت تدبیر و امید برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه محور شرق بویژه سیستان وبلوچستان در دستور کار دارد که توسعه سواحل مکران با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب یکی از این طرح‌های بزرگ است.
 

ظرفیت اکتشاف و استخراج در خدمت زنجیره فولاد قرار می‌گیرد

می متالز - در شرایط کنونی جهت رهایی از تحریم‌ها و کم کردن وابستگی به درآمدهای نفتی و همچنین محقق کردن منویات مقام معظم رهبری (جهش تولید) توجه ویژه به کشف ذخایر معدنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که می‌توان در چارچوب برنامه‌ای هماهنگ و قابل حصول به اهداف آرمانی برسیم که همانا حصول حداکثری ارزش‌افزوده و بهره‌برداری بهینه از ذخایر معدنی، رونق تولید و کاهش وابستگی به نفت است.
 

روایت پزشکیان از برکناری وزیر صمت

می متالز - مسعود پزشکیان نماینده اصلاح‌طلب مجلس با انتقاد از عملکرد حسن روحانی رئیس‌جمهور در قبال وزارت صمت گفت: رفتار رئیس‌جمهور با وزیر و وزارت صمت منطقی نبود و نیست.
 

بررسی مسائل بازار در کمیسیون صنایع

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از بررسی وضعیت بازار و گرانی کالاها با حضور سرپرست وزارت صمت در این کمیسیون خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما