خبر
اقتصاد  
سفیر جمهوری عربی سوریه در ایران اعلام کرد:

استقبال سوریه از سرمایه گذاران خارجی برای بازسازی واحدهای مسکونی و کارخانه ها

می متالز - در کشور سوریه فرصت های زیادی برای سرمایه گذاران جهت بازسازی واحدهای مسکونی، کارخانه ها و تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی وجود دارد و فراهم کردن شرایط مناسب برای حضور بخش خصوصی در بازار سوریه در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش می متالز، عدنان محمود، سفیر جمهوری عربی سوریه با حضور در همایش فرصت های تجاری سوریه که امروز در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد با اعلام این خبر گفت: سال گذشته موافقتنامه ای بین ایران و سوریه در خصوص همکاری های مشترک اقتصادی و تجاری به امضا رسید و در همین راستا نیز دولت سوریه آماده ارائه تسهیلات به بخش خصوصی است.

وی با قدردانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به دلیل فراهم کردن فرصت لازم برای حضور شرکت های خصوصی و فعالان اقتصادی در کشور سوریه افزود: هر دو کشور ایران و سوریه تلاش دارند تا مشکلات پیش روی فعالان و سرمایه گذاران اقتصادی دو کشور را حل کنند و به همین منظور نیز تواقنامه ای برای تاسیس بانک های مشترک جهت حل مشکلات بانکی امضا شده است.

سفیر جمهوری عربی سوریه با اشاره به اینکه در حال حاضر جنگ اقتصادی ناعادلانه ای علیه ایران و سوریه وجود دارد، اظهار داشت: فعال شدن بخش خصوصی به منظور مقابله با این جنگ اقتصادی امری ضروری است.

وی بیان کرد: علاوه بر تلاش برای راه اندازی بانک های مشترک، تسهیل امور حمل و نقل کالاها به منظور تبادل راحت تر میان دو کشور از دیگر اقدامات محسوب می شود.

عدنان محمود اظهار داشت: در هر حال حاضر تلاش وزارتخانه ها و سازمان های اقتصادی دو کشور برای توسعه مبادلات اقتصادی جزو اولولیت های کاری آنها محسوب می شود و به همین منظور نیز از بخش خصوصی دعوت می کنیم تا از تسهیلاتی که دولت سوریه در اختیار آنها قرار می دهد استفاده کنند.

وی تاسیس اتاق بازارگانی مشترک میان ایران و سوریه در راستای توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری را مفید و لازم دانست و یادآور شد: دولت سوریه برای تسهیل در امر سرمایه گذاری بخش خصوصی و فعالان اقتصادی، اطلاعات مفید را برای آنها گردآوری کرده است تا کار آنها در انجام امور اقتصادی را تسهیل کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کریمی خبر داد:

اتخاذ تصمیماتی برای پرداخت معوقات کارگران هپکو و آذرآب/ واگذاری هپکو به تعویق افتاد

می متالز - نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «برای پرداخت معوقات حقوق کارگران هپکو و آذرآب تصمیماتی گرفته شده است»، گفت: پیشنهاد واگذاری شرکت هپکو به تعویق افتاده است.
 

هیات حل اختلاف معدنی در خراسان رضوی تشکیل شد

می متالز - طبق ماده ۲۴ قانون معادن "هیات اختلاف معدنی" به منظور رفع مشکلات متقاضیان اکتشاف و بهره‌برداری از معادن با دستگاه های اجرایی بنا به دستور استاندار خراسان رضوی به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تشکیل شد.
 بر اساس آمار منتشره از سوی وزارت صمت محاسبه شد:

ارز ذخیره شده از محل داخلی سازی قطعات

می متالز - آمار‌های منتشره از داخلی‌سازی قطعات خودرو نشان می‌دهد تا پایان میز دوم ساخت داخل، حدود ۱۸۵ میلیون یورو کاهش ارزبری در قطعه‌سازی کشور حاصل شده است. از آغاز تحریم‌های آمریکا علیه خودروسازی ایران تا امروز، سه میز تخصصی داخلی‌سازی قطعات در کشور برگزار شده است، میزهایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای کاهش ارزبری و وابستگی به قطعات خارجی، متولی آنها بوده است. هنوز گزارشی رسمی مربوط به میز سوم منتشر نشده، اما آن طور که آمار رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد، تا پایان میز دوم داخلی‌سازی چیزی حدود ۱۸۵ میلیون یورو کاهش ارزبری محقق شده است.
 معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت:

۲۷ محصول صنعتی و معدنی در هفت ماهه امسال رشد تولید داشتند

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، از بین ۴۳ محصول منتخب صنعتی و معدنی، ۲۷ محصول با رشد تولید مواجه شدند و ۱۶ محصول کاهش تولید داشتند.
 رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران مطرح کرد:

ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر

می متالز - فراهانی گفت: وزارت کشور وظیفه دارد با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و شهری را با اولویت شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر طی پنج سال آینده انجام دهد.
 

سهم صنعت از بانک‌ها بیشتر شد

می متالز - سهم صنعت، معدن و بازرگانی از کل تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های مختلف اقتصادی در هفت ماهه اول امسال به ترتیب ۳۰.۷ و ۱۸.۷ درصد بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما