خبر
آهن و فولاد   دانش فنی  

بومی سازی در فولاد هرمزگان

می متالز - فرزاد ارزانی مدیر عامل فولاد هرمزگان با اشاره به بومی سازی در فولاد هرمزگان گفت: ما حرفمان را از شعار به عمل تبدیل و حدود ١٢هزار قطعه را بومی سازی کردیم.

به گزارش می متالز، نرم افزاری در کشور در خصوص بومی سازی طراحی شده است که نیاز‌های صنایع در حوزه قطعات و مواد اولیه در آن ثبت می شود و پژوهشگران می توانند متناسب با نیاز‌های اعلام شده طرح‌های پژوهشی خود را ارائه نمایند. آماده همکاری هستیم تا با استفاده از توان علمی کشور و مراکز علمی و فناوری و مراکز دانشگاهی بتوانیم مواد اولیه و قطعات موردنیاز را بومی سازی کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ارتباط صنعت با دانشگاه را ضروری خواند و گفت: در حوزه ارتباط با دانشگاه و مراکز علمی ٤٩ پروژه پژوهشی با مراکز علمی هرمزگان و کشور در دست اقدام داریم. پژوهشگران می توانند از طریق مراکز علمی و پژوهشی با فولاد هرمزگان همکاری کنند و آمادگی لازم برای همکاری با این مراکز وجود دارد.

ارزانی با اشاره به تامین مواد اولیه مورد نیاز فولاد سازان گفت: تلاش مسوولین استانی در خصوص رفع مشکلات صنایع قابل تقدیر است، ولی این موضوع باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

ارزانی تاکید کرد: ما مشکل تامین مواد اولیه داریم و انتظار می‌رود مسؤولین در این حوزه اقدام موثری انجام دهند و نیاز‌های مواداولیه صنایع استان حل شود.

مدیر عامل فولاد هرمزگان با اشاره به فعالیت‌های علمی این شرکت در عرصه‌های مختلف گفت: با توجه به رسالت و مسوولیت اجتماعی در حوزه پژوهش و صنعت فولاد یک نیاز سنجی در فولاد هرمزگان انجام شد و فرآیند ریخته گری که در صنعت فولاد یک ضرورت است و بسیار حائز اهمیت، به عنوان یک موضوع شناسایی شد و به همین دلیل اولین کنفرانس ملی ریخته گری کشور را با همکاری مراکز دانشگاهی برنامه ریزی کردیم که این کنفرانس در اواخر آذرماه در بندرعباس برگزار خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور خبر داد:

جذب جوشکاران در فولاد کشور

می متالز - رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به نیاز ده درصدی فولاد کشور در جذب جوشکار گفت: این مهارت با توجه به معادن کشور آینده مطلوبی خواهد داشت.
 روزشمار دهمین همایش فولاد

نگاهی به طرح جامع فولاد کشور

می متالز - براساس داده‌های منتشر شده در آخرین جدول داده – ستاده کشور و محاسبات انجام شده، ایجاد تقاضای نهایی در بخش فلزات اساسی به‌ ویژه فولاد، در مقایسه با سایر صنایع، تاثیر بسیار قابل‌توجهی بر ایجاد ارزش افزوده در صنایع پایین‌دستی خود بر جای می‌گذارد و این بخش از انگیزانندگی بالایی بر فعالیت‌های پایین‌دست خود برخوردار است.
 

تشکیل ستاد زنجیره فولاد برای انسجام دو صنعت بزرگ بورسی/ برنامه های "فولاد"

می متالز - رئیس ایمیدرو از تشکیل ستاد زنجیره فولاد با هدف انسجام بین شرکت‌های سنگ‌آهنی و فولادی خبر داد و مدیرعامل فولاد مبارکه نیز برنامه های کوتاه و بلند مدت را اعلام کرد.
 در ۸ ماهه منتهی به آبان در فولاد هرمزگان رقم خورد؛

تحویل یک میلیون تن اسلب در بازار داخل و خارج

می متالز - یکی از شاخص‌های بسیار مهم هر سازمان موفقی، کسب رضایت مشتری، شناسایی دقیق نیاز‌ها و انتظارات خریداران در جهت تأمین به موقع آن‌ها می‌باشد. شرکت فولاد هرمزگان در حوزه فروش محصولات با به کارگیری رویکرد بهبود مستمر در فعالیت‌های جاری و نیز اتخاذ استراتژی توسعه بازار همراه با بهره گیری از مطالعات و تحقیقات بازاریابی همواره سعی نموده است از فرصت‌های بدست آمده بازار استفاده حداکثری را ببرد.
 

فولاد آلیاژی مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات دنیا است/ فولاد آلیاژی ۴ نوبت صاحب تندیس صنعت سبز کشور شد

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی گفت: خوشبختانه شرکت فولاد آلیاژی طی ۴ نوبت صاحب تندیس صنعت سبز کشور شده و سالیانه ۷ میلیارد تومان برای حفظ محیط زیست در این شرکت هزینه می شود. فولاد آلیاژی یکی از کارخانه ها کم آب بر بوده و ۸ تا ۹ بار آب بازچرخانی می شود.
 مدیر HSE شرکت فولاد آلیاژی ایران:

دنبال ارائه ایمنی تخصصی در صنعت فولاد هستیم

می متالز - مدیر واحد بهداشت، ایمنی و محیط ‌زیست شرکت فولاد آلیاژی ایران گفت: به دنبال طراحی و پیاده سازی فرآیندی هستیم تا به وسیله آن بتوان ایمنی تخصصی را در فولادسازی به کارگران آموزش داده و ان را در سطح کارخانه پیاده سازی نماییم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما