خبر
آهن و فولاد   دانش فنی  

بومی سازی در فولاد هرمزگان

می متالز - فرزاد ارزانی مدیر عامل فولاد هرمزگان با اشاره به بومی سازی در فولاد هرمزگان گفت: ما حرفمان را از شعار به عمل تبدیل و حدود ١٢هزار قطعه را بومی سازی کردیم.

به گزارش می متالز، نرم افزاری در کشور در خصوص بومی سازی طراحی شده است که نیاز‌های صنایع در حوزه قطعات و مواد اولیه در آن ثبت می شود و پژوهشگران می توانند متناسب با نیاز‌های اعلام شده طرح‌های پژوهشی خود را ارائه نمایند. آماده همکاری هستیم تا با استفاده از توان علمی کشور و مراکز علمی و فناوری و مراکز دانشگاهی بتوانیم مواد اولیه و قطعات موردنیاز را بومی سازی کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ارتباط صنعت با دانشگاه را ضروری خواند و گفت: در حوزه ارتباط با دانشگاه و مراکز علمی ٤٩ پروژه پژوهشی با مراکز علمی هرمزگان و کشور در دست اقدام داریم. پژوهشگران می توانند از طریق مراکز علمی و پژوهشی با فولاد هرمزگان همکاری کنند و آمادگی لازم برای همکاری با این مراکز وجود دارد.

ارزانی با اشاره به تامین مواد اولیه مورد نیاز فولاد سازان گفت: تلاش مسوولین استانی در خصوص رفع مشکلات صنایع قابل تقدیر است، ولی این موضوع باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

ارزانی تاکید کرد: ما مشکل تامین مواد اولیه داریم و انتظار می‌رود مسؤولین در این حوزه اقدام موثری انجام دهند و نیاز‌های مواداولیه صنایع استان حل شود.

مدیر عامل فولاد هرمزگان با اشاره به فعالیت‌های علمی این شرکت در عرصه‌های مختلف گفت: با توجه به رسالت و مسوولیت اجتماعی در حوزه پژوهش و صنعت فولاد یک نیاز سنجی در فولاد هرمزگان انجام شد و فرآیند ریخته گری که در صنعت فولاد یک ضرورت است و بسیار حائز اهمیت، به عنوان یک موضوع شناسایی شد و به همین دلیل اولین کنفرانس ملی ریخته گری کشور را با همکاری مراکز دانشگاهی برنامه ریزی کردیم که این کنفرانس در اواخر آذرماه در بندرعباس برگزار خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 [گزارش تصویری]

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان در روز صنعت و معدن

می متالز - کارخانه فولاد مبارکه اصفهان بزرگترین تولید کننده فولاد کشور در روز صنعت و معدن حال و هوای دیگری دارد.
 

فولاد ایران در جایگاه نخست خاورمیانه و دهم جهان

می متالز - صنعت مادر فولاد، امروز نقطه اتکای صنایع پایین‌دستی است و در دولت‌های یازدهم و دوازدهم آنچنان ارتقای جایگاه یافته که علاوه بر اینکه در خاورمیانه حرف اول را می‌زند، در جمع ۱۰ کشور برتر تولیدکننده نیز قرار گرفته است.
 [ویدئو]

قدردانی رئیس جمهور از تلاش کارکنان شرکت فولاد مبارکه

می متالز - قدردانی رئیس جمهور از تلاش کارکنان شرکت فولاد مبارکه.
 مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان خبر داد؛

رشد 64 درصدی درآمد فولاد هرمزگان در سال 98/ کسب رکوردهای جدید در سال 99

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تاثیر آن روی روند تولید فولاد در دنیا گفت: بیماری کرونا بر اقتصاد دنیا تاثیر منفی گذاشته و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. خوشبختانه فولاد هرمزگان در ابتدای شیوع بیماری کرونا با توجه به برنامه‌ریزی های صورت گرفته مانند شیفت بندی،‌ رعایت اصول و پروتکل بهداشتی و... باعث شد تا تولید این شرکت کاهش پیدا نکند.
 

نصب مخزن اکسیژن جدید برای بیماران کرونایی با همت صنایع فولاد هرمزگان

می متالز - به منظور تامین اکسیژن بخش‌های مراقبت‌های ویژه کووید۱۹ در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس، یک مخزن اکسیژن با ظرفیت 10 تن در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس راه اندازی شد.
 

گام‌های فارس در مسیر تکمیل زنجیره صنعت فولاد

می متالز - بهره‌برداری از دو گام از مراحل توسعه مجتمع ذوب‌ آهن پاسارگاد شهرستان کوار در ارتباط ویدیوکنفرانس توسط رئیس‌جمهوری، نویدبخش گام‌های پایانی فارس در مسیر تکمیل زنجیره صنعت فولاد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما