خبر
صنعت   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم:

نهضت داخلی سازی قطعات صنعتی درقم دنبال می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به روند روبه رو رشد داخلی سازی قطعات استراتژیک صنعتی در استان گفت: نهضت داخلی سازی قطعات مورد نیاز و اساسی صنعت درقم روند مطلوبی به خود گرفته است.

به  گزارش می متالز، محمود سیجانی سه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات یکی از واحدهای تولیدی استان قم افزود:‌ نهضت داخلی سازی قطعات صنعتی یکی از سیاست های اصلی وزارت صمت در سال جاری است. وی بیان داشت: برخی از واحدهای تولیدی قم در مسیر داخلی سازی قطعات استراتژیک گام برداشته و در این عرصه توفیقات زیادی به دست آورده اند. وی همچنین با اشاره به اهمیت حمایت از کارگاه های کوچک صنعتی گفت: صنایع کوچک قم نوعا صنایع آلاینده ای نبوده و باید از مسیر احیا و توسعه آنها به ویژه درمحور جاده قدیم اراک و تهران حمایت شود. سیجانی خاطرنشان کرد: با ملاحظات زیست محیطی امکان توسعه واحدهای کوچک و انتقال به شهرک صنعتی شکوهیه نیز در آینده وجود دارد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: برای منع واردات کالاهای مشابه داخلی درحوزه صنایع وابسته به پلاستیک به ویژه تولید کیسه‌های خون به دلیل ظرفیت بزرگ استان در تولید این حصول، رونوشتی به وزارت بهداشت و صمت ارسال خواهد شد.
وی در پایان گفت: اولین واحد تولید کفش و دمپایی ماشینی قم با تامین زیرساخت های مورد نظر تا دهه فجر امسال راه اندازی می‌شود.
این شهرک تخصصی در زمینی به مساحت ۶۳ هکتار در قالب فاز توسعه ۹۶ هکتاری شهرک صنعتی شکوهیه احداث خواهد شد.
۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمکعب عملیات خاکی و زیرسازی و ۸ کیلومتر فاضلاب برای احداث این شهرک صنعتی انجام خواهد گرفت.
شهرک صنعتی شکوهیه به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی قم با بیش از یک هزار هکتار مساحت در کیلومتر ۱۲ جاده قدیم قم - تهران واقع شده است
استاندار قم روز سه شنبه از دو واحد تولیدی ایران انشعاب تولیدکننده کنترل آب و واحد صنعتی ایران پلاستیک در محور جاده قدیم قم _ تهران بازدید و بعد از آن در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شرکت کرد.
قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خور آباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که بیش از ۹۰ درصد آن مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات 170 میلیون دلار کالا در 9 ماهه سال جاری در استان قم

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: میزان صادرات استان قم در 9 ماه سال جاری را به ارزش 170میلیون دلار و وزن 201هزار تن دانست.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم:

استخراج منابع فلزی اولویت قم در بهره‌برداری از ظرفیت‌های معدنی است

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: سیاست استان در استخراج منابع معدنی به استخراج منابع فلزی به دلیل ارزش افزوده بیشتر و تخریب اراضی کمتر می باشد.
 

ایجاد اشتغال برای 4164 نفر در استان قم

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در هشت ماه نخست سال جاری با سرمایه گذاری 972 میلیارد تومان برای چهار هزار و 164 نفر در قم اشتغال ایجاد شد.
 

اجرای 1350 طرح تولیدی در استان قم

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: هزار و 350 طرح صنعتی و صنایع معدنی با سرمایه گذاری 11 هزار و 953 میلیارد تومان در استان در دست اجرا است.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم:

۱۴ واحد راکد صنعتی قم به مدار تولید بازگشت

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای فصل تابستان تاکنون ۱۴ واحد صنعتی راکد و تعطیل قم احیا و به مدار تولید بازگردانده شده‌است.
 

اکتشاف معادن دو منطقه زواریون و سلفچگان قم با موانع قانونی روبه‌رو است

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با تأکید بر تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر وضعیت معادن دو منطقه سلفچگان و زواریون گفت: به دلیل موانع قانونی، هنوز پروانه اکتشاف طلا، مس و آهن در این مناطق صادر نشده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما