خبر
نفت   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  
صرفه‎جویی ۸۰۰ میلیون تومانی با بازسازی تجهیزی کاربردی

یک دستگاه کمپرسور هوا در لاوان پس از ۲۰ سال راه‎اندازی شد

می متالز - نصب و راه‌اندازی یک دستگاه کمپرسور هوا در منطقه لاوان شرکت نفت فلات قاره ایران پس از ۲۰ سال، ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان صرفه‌جویی به همراه داشته است.

به گزارش می متالز، در این عملیات با انجام حدود ۲ هزار نفرساعت کار مفید، یک دستگاه کمپرسور هوای broomwade با موفقیت تعمیر و نوسازی شد و به بهره‌برداری رسید.

این مجموعه کمپرسور هوا  حدود ۲۰ سال در انبار منطقه لاوان نگهداری می‌شد و به منظور بهبود فرایند تامین هوای فشرده مورد نیاز کارخانه سلمان، پروژه راه‌اندازی آن در دستور کار قرار گرفت. با توجه به اینکه مدت زیادی از نگهداری آن در انبار منطقه می‌گذشت، ابتدا همه قطعات کمپرسور تست و بررسی شد که برخی از قطعات موجود نبود و حتی خود کمپرسور به دلیل فرسوده بودن به تعمیرات اساسی نیاز داشت.

بنابراین پروژه disassemble کردن قطعات آغاز و قطعاتی مثل رینگ پیستون‌ها همگی تعویض و نوسازی شد، همچنین safety valveها و RTD مجموعه با همکاری واحد ابزار دقیق جایگزین شدند.

کابل‌کشی‌های برقی بین کمپرسور و تابلو برق نیز برقرار شد و اشکالی که در سیستم حفاظت کمپرسور هوا وجود داشت برطرف و سرانجام کمپرسور برای تامین هوای مورد نیاز کارخانه خشکی سلمان وارد مدار شد. سرانجام همه تجهیزات این کمپرسور روی شاسی قرار گرفت و مجموعه به‌راحتی قابل جابه‌جایی و استفاده در هر مکانی برای تامین هوای فشرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تعویض توپکران قدیمی سکوی بهرگانسر

می متالز - توپکران قدیمی سکوی بهرگانسر شرکت نفت فلات قاره ایران به همت کارکنان این سکو با موفقیت تعویض شد.
 

اقدام‌های فلات قاره برای مقابله با کرونا روزانه رصد می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران با بیان اینکه خوشبختانه‌ تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در مناطق عملیاتی این شرکت مشاهده نشده است، گفت: اقدام‌های شرکت نفت فلات قاره برای مقابله با کرونا به صورت روزانه رصد می‌شود.
 

ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام در سیری افزایش می‌یابد

می متالز - ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام شرکت نفت فلات قاره ایران با بهره‌برداری از مخزن شماره ۲ منطقه سیری، یک میلیون بشکه افزایش می‌یابد.
 

تشریح اقدام‌های ۶ منطقه عملیاتی فلات قاره برای مقابله با کرونا

می متالز - اقدام‌های انجام شده در ۶ منطقه عملیاتی شرکت نفت فلات قاره ایران برای مقابله با کرونا در نشست اخیر کمیته مدیریت شرایط اضطراری سطح ۳ تشریح شد.
 

تربیت فرماندهان ارشد کنترل فوران چاه در نفت فلات قاره

می متالز - مدیر امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران از برگزاری دوره‌های آموزشی تربیت فرماندهان ارشد کنترل فوران چاه در دریا خبر داد.
 

پلی‌کلینیک فناوری در نفت فلات قاره راه‌اندازی می‌شود

می متالز - سرپرست پژوهش و فناوری شرکت نفت فلات قاره گفت: به‌زودی با همکاری مدیریت‌های مختلف ستادی و مناطق عملیاتی، پلی‌کلینیک فناوری در واحد پژوهش و فناوری این شرکت راه‌اندازی می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما