خبر
نفت   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  
صرفه‎جویی ۸۰۰ میلیون تومانی با بازسازی تجهیزی کاربردی

یک دستگاه کمپرسور هوا در لاوان پس از ۲۰ سال راه‎اندازی شد

می متالز - نصب و راه‌اندازی یک دستگاه کمپرسور هوا در منطقه لاوان شرکت نفت فلات قاره ایران پس از ۲۰ سال، ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان صرفه‌جویی به همراه داشته است.

به گزارش می متالز، در این عملیات با انجام حدود ۲ هزار نفرساعت کار مفید، یک دستگاه کمپرسور هوای broomwade با موفقیت تعمیر و نوسازی شد و به بهره‌برداری رسید.

این مجموعه کمپرسور هوا  حدود ۲۰ سال در انبار منطقه لاوان نگهداری می‌شد و به منظور بهبود فرایند تامین هوای فشرده مورد نیاز کارخانه سلمان، پروژه راه‌اندازی آن در دستور کار قرار گرفت. با توجه به اینکه مدت زیادی از نگهداری آن در انبار منطقه می‌گذشت، ابتدا همه قطعات کمپرسور تست و بررسی شد که برخی از قطعات موجود نبود و حتی خود کمپرسور به دلیل فرسوده بودن به تعمیرات اساسی نیاز داشت.

بنابراین پروژه disassemble کردن قطعات آغاز و قطعاتی مثل رینگ پیستون‌ها همگی تعویض و نوسازی شد، همچنین safety valveها و RTD مجموعه با همکاری واحد ابزار دقیق جایگزین شدند.

کابل‌کشی‌های برقی بین کمپرسور و تابلو برق نیز برقرار شد و اشکالی که در سیستم حفاظت کمپرسور هوا وجود داشت برطرف و سرانجام کمپرسور برای تامین هوای مورد نیاز کارخانه خشکی سلمان وارد مدار شد. سرانجام همه تجهیزات این کمپرسور روی شاسی قرار گرفت و مجموعه به‌راحتی قابل جابه‌جایی و استفاده در هر مکانی برای تامین هوای فشرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با حکم معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی

سرپرست روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شد

می متالز - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی طی حکمی ایوب بنوی را به‌عنوان سرپرست روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب کرد.
 

تعمیر و راه‌اندازی یک توربین با توان متخصصان منطقه بهرگان

می متالز - یک دستگاه توربین ژنراتور در منطقه عملیاتی بهرگان شرکت نفت فلات قاره ایران، با سود و صرفه جویی ارزی قابل توجه و با استفاده از توان متخصصان این منطقه تعمیر و راه‌اندازی شد.
 به همت متخصصان تعمیرات منطقه سیری

ضربه‌گیرهای سکوی دریایی ایلام طراحی و نصب شد

می متالز - ضربه‌گیرهای سکوهای ایلام یک و دو شرکت نفت فلات قاره ایران به همت متخصصان تعمیرات و بازسازی تاسیسات دریایی این شرکت ساخته و نصب شد.
 

آلودگی نفتی در سواحل خلیج‌فارس جمع‌آوری شده است

می متالز - در حال حاضر هیچ‌گونه نشت نفتی در دریا و به‌ویژه جزیره خارگ وجود ندارد.
 مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران:

استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بخش دریایی ضروری است

می متالز - مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های کشور در بخش دریایی با همیاری همه ارگان‌های دریایی تاکید کرد.
 

ساخت برج جداسازی پروپان از گازهای شیرین‌شده برای تجهیز NGL خارک

می متالز - برج‌ جداسازی پروپان از گازهای شیرین‌شده به عنوان یکی از مهم‌ترین تجهیزات پروژه NGL خارک، از سوی شرکت رآکتورسازی اهواز ساخته و به منطقه عملیاتی خارک منتقل شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما