خبر
سیمان و بتن   نسوزها   کاشی و سرامیک  

آزمایشگاه مرکزی دانشگاه باهنر کرمان به واحد سرامیک و نسوز تجهیز شد

می متالز - واحد سرامیک و نسوز آزمایشگاه مرکزی دانشگاه شهید باهنر کرمان با واکاوی نمونه‌های ارسالی صنعت سیمان امروز (چهارشنبه) آغاز به کار کرد.

به گزارش می متالز، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه شهید باهنر کرمان، زنجیره بی‌نظیر خدمات آنالیز حرارتی، مواد سرامیکی و نسوز خود را در قالب سه واحد آزمایشگاهی مجزا راه‌اندازی کرده است.
این سه واحد آزمایشگاهی با برخورداری از ۹ دستگاه فناوری بالا از برند نچ آلمان شامل STA، HP-DSC،Dilatometer، DMA، RUL/CIC، PCE، HMOR و TCT با قابلیت آنالیز نمونه‌های صنعتی به انضمام چهار دستگاه برش و آماده‌سازی نمونه‌های سرامیک و نسوز، به لحاظ کفایت و کیفیت در خاورمیانه کم نظیر است.
این واحدهای آزمایشگاهی حاصل نزدیک به یک دهه سرمایه‌گذاری ارزی (خرید ارزی دهه ۸۰) و ریالی دانشگاه بوده و ارزش کنونی تجهیزات آن‌ها بالغ بر سیصد میلیارد ریال برآورد می‌شود.
پیش‌بینی می‌شود اهالی علم، صنعت و خدمات آزمایشگاهی داخلی و همچنین از کشورهای همسایه در حوزه‌های صنایع کوره‌سازی، مواد نسوز، آجر نسوز، فولاد، سیمان، سرامیک و غیره متقاضی خدمات این زنجیره دستگاهی باشند.
در حال حاضر، تعدادی از واحدهای صنعتی استان و کشور متقاضی استفاده از خدمات مواد نسوز آزمایشگاه مرکزی هستند که هماهنگی‌های لازم برای تبادل نمونه‌های آزمایشی تا عقد تفاهم‌نامه‌های همکاری در جریان است.
یکی از شرکت‌های مادر تخصصی صنعت سیمان کشور اولین متقاضی مهم این خدمات بود که مرحله تبادل نمونه و نتایج آزمایشی با این مرکز با موفقیت خاتمه یافت و ارسال نمونه‌های اصلی صنعت به آزمایشگاه آغاز شده است.
با راه‌اندازی این خدمات، ضمن ارتقای قابل توجه اهمیت و جایگاه دانشگاه شهید باهنر کرمان در حوزه فعالیت شبکه آزمایشگاه‌های علمی ایران (شاعا)، بهرمندی دانشگاه از محل ارائه خدمات علمی – آزمایشگاهی نیز افزایش بسیار مطلوبی خواهد داشت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل سیمان جوین از زیان تثبیت قیمت‌ها می‌گوید

انتظار بی‌سرانجام

می متالز - صنعت سیمان برخلاف بسیاری از صنایع، تابع عرضه و تقاضا نیست، بلکه دولت کار نرخ‌گذاری را بر عهده دارد. در سال ۹۸ بعد از کش‌وقوس‌های فراوان مقرر شد قیمت سیمان ۱۰۰ درصد افزایش یابد، چرا که بیش از دو سال قیمت سیمان افزایشی را تجربه نکرده بود. در آن زمان سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان تصمیم گرفت این افزایش در دو مرحله و به فاصله چند ماه اتفاق بیفتد.
 

گرانی ۳۰ درصدی سیمان، صرفا پیشنهاد بود نه ابلاغ

می متالز - روز گذشته در حالی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در نامه‌ای به مدیران شرکت‌های سیمانی، قیمت سیمان برای سال ۹۹ را اعلام کرد که فعالان صنعت سیمان از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده و آن را تایید نمی‌کنند.
 

۵ درصد دیگر سیتا تا ۲ ماه آینده عرضه می‌شود

می متالز - مدیرعامل هلدینگ سیمان تامین در مراسم عرضه اولیه شرکت متبوع خود گفت: درخواست ورود سیمان آبیک به بورس ارسال شده و تا ۲ تا ۳ ماه آینده وارد بورس می‌شود.
 تاثیر افزایش ۲۰ درصدی قیمت سیمان چیست؟

ترمیم چالش حاشیه سود

می متالز - موضوع افزایش قیمت سیمان طی چند وقت اخیر بار‌ها در بازار شنیده شد و برخی از فعالان این صنعت به دور از فضای شایعات خبر از اعمال نرخ جدید در بازار سیمان کشور پیش از اعلام و حتی انتشار مصوبه از سوی منابع رسمی می‌دادند.
 یک شرکت کارگزاری با بررسی آخرین داده ها بررسی کرد:

تحلیل بنیادی "سیتا" و قیمت سهام و NAV شرکت ۱.۱ هزار میلیارد تومانی

می متالز - در آستانه عرضه اولیه ۱.۶۵ میلیارد سهم سرمایه گذاری سیمان تامین در روز جاری، یک کارگزاری اقدام به تحلیل بنیادی با تکیه بر آخرین اطلاعات و اعلام نظر در مورد قیمت سهام و NAV " سیتا " کرد.
 دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تاکید کرد:

افزایش نرخ سیمان بر اساس شرایط اقتصادی کشور

می متالز - افزایش نرخ سیمان فعلا و در این مقطع، در حد همان ۲۰ تا ۳۰ درصدی است که دولت مجوز آن را داده، اعمال شده و از فردا اجرایی خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما