خبر
مواد معدنی   زیرساخت ها  

نشست هم اندیشی وزرای صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی

می متالز - نشست هم اندیشی رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با حضور خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو برگزار شد.

به گزارش می متالز، نشست هم اندیشی رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با حضور خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو برگزار شد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این نشست با تاکید بر اجرای زیرساخت های توسعه و تجهیز معادن گفت: وزارت راه و شهرسازی با هدف حمایت از حوزه معادن، آماده تامین زیرساخت های منتهی به معادن است.

اسلامی در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به امضا تفاهم نامه های متعدد با وزارت صنعت تصریح کرد: در این زمینه امضا تفاهم نامه های متعدد با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گواه این مدعا است.

وزیر راه و شهرسازی تعداد تفاهم نامه های بین این وزارتخانه و ایمیدرو را طی سال جاری بی سابقه خواند و گفت: طی سال جاری، برابر با کل سال های گذشته با ایمیدرو تفاهم نامه همکاری امضا کردیم و روند همکاری ها ادامه دارد.

در ادامه این نشست رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ظرفیت های همکاری بین وزارت صمت و وزارت راه بسیار گسترده است گفت: در بخش معادن و توسعه زیر ساخت های مرتبط، ظرفیت های همکاری بسیاری بین دو طرف وجود دارد که باید بیش از پیش فعال شود.

رحمانی ادامه داد: تحقق اهداف انقلاب معدنی منوط به تامین زیر ساخت های اولیه از جمله راه های مواصلاتی، خطوط ریلی، بنادر مجهز و ... است.

وی در پایان با اعلام این خبر که برنامه های مشترکی با وزارت راه در آینده عملیاتی خواهد شد گفت: در این راستا برنامه های مشترک و جامعی برای توسعه همکاری ها با وزارت راه و شهر سازی داریم که در حال عملیاتی شدن است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

واگذاری خودروسازان، شاید وقتی دیگر

می متالز - پرونده واگذاری اندک سهام باقی مانده دو خودروساز بزرگ کشور به بخش خصوصی که در ماه های گذشته به نُقل محافل تبدیل شده بود و «رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت به دفعات بر واگذاری باقی مانده سهام دولت در این شرکت ها تأکید می‌کرد، با رأی منفی شورای نگهبان بسته شد.
 رحمانی:

خودرو سازان مجوز گران کردن ندارند

می متالز - وزیر صمت با بیان اینکه افزایش نرخ خودرو به دلیل تلاطم‌های بازار است، گفت: قیمت خودرو از سوی خودرو سازان به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است ضمن اینکه خودرو سازان نمی‌توانند نرخ خودرو را افزایش دهند چرا که مجوز این کار را ندارند.
 اسلامی مطرح کرد:

نذر نداریم زمین بدهیم / دعوت از قرارگاه خاتم برای مشارکت در طرح مسکن ملی

می متالز - وزیر راه و شهرسازی با دعوت از هلدینگ ساختمانی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا برای شرکت در طرح اقدام ملی مسکن گفت: ما نذر نداریم که زمین بدهیم تا عده‌ای کسب و کار کنند.
 

ایمیدرو به دنبال دوری از خام فروشی

می متالز - وقتی بر اساس آمارها به رشد ظرفیت فولاد، آهن اسفنجی و گندله پی‌ می‌بریم متوجه می‌شویم که ظرفیت این مواد معدنی در کشور به‌شدت افزایش پیداکرده است.
 در دیدار وزیر صمت با مقامات ازبکستانی پیشنهاد شد

طرح ایرانی برای کریدور آسیایی

می متالز - نقشه جدید جغرافیایی برای توسعه مناسبات تجاری ایران تعریف شد. براساس همکاری‌های تعریف شده، کشورهای آسیای‌میانه و همسایگان شمالی هدف تازه ایران برای افزایش و بهبود مبادلات و مناسبات تجاری - اقتصادی هستند. در این مسیر، پیگیری طرح کریدور پنج جانبه با محوریت «ایران»، «قزاقستان»، «ازبکستان»، «ترکمنستان» و «عمان» در دستور کار مقامات تجاری کشور قرار گرفته است.
 آخرین وضعیت مسکن ملی:

آغاز ثبت نام ۶ استان تا کمتر از یک ساعت دیگر / تغییر موضع وزیر راه درباره متقاضیان مسکن ملی

می متالز - در ادامه ثبت نام مسکن ملی، از ساعت ۱۰ امروز متقاضیان از شش استان اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان می‌توانند ثبت نام کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما