خبر
جاده ای و پایانه ها  

بزرگراه گچساران به بهبهان امسال بهره برداری می شود

می متالز - نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگراه و جاده چهارخطه شهرستان گچساران به بهبهان تا پایان سال جاری بهره برداری می شود.

به گزارش می متالز، غلامرضا تاجگردون اظهار داشت: این بزرگراه که از شهر دوگنبدان تا پل خیرآباد در مرز شهرستان گچساران با بهبهان طراحی شده است بخشی از آن در سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ بهره برداری شد.

وی بیان کرد: بخشی از ساخت چهارخطه گچساران به بهبهان نیز به طول ۱۳ کیلومتر در حال اجراست که ۹ کیلومتر آن احداث و چهار کیلومتر دیگر در دست ساخت است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: عملیات اجرایی بزرگراه بابامیدان، گچساران به بهبهان در سال ۱۳۹۳  با یکهزار و ۶۰۰ میلیارد ریال  اعتبار آغاز شد.

تاجگردون اظهار داشت:این جاده مهم بخشی از کریدور ارتباطی خوزستان به فارس است، جنوب غرب را به شرق کشور متصل می کند و یکی از مسیرهای پرترافیک جنوب ایران محسوب می شود.

وی اضافه کرد:  اجرای۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری، یک میلیون و۴۰۰ متر مکعب خاکریزی، ۲۰۰ هزار تن آسفالت و احداث۲۰۰ دستگاه پل سبک و سنگین از بخش های مهم این طرح بوده است.

 تاجگردون تاکید کرد: تا پایان امسال این بزرگراه از منطقه بوستان در شهرستان باشت تا پل خیرآباد  به طول ۷۱ کیلومتر تکمیل می شود و به زیر ترافیک می رود.

نماینده مردم شهرستان‌های باشت و گچساران در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح چهار خطه بابا میدان، گچساران به بهبهان بیش از ۱۵۰ کیلومتر طول دارد.

تاجگردون ابراز داشت: ۱۰۸ کیلومتر از این جاده در استان کهگیلویه و بویراحمد، ۲۵ کیلومتر در استان فارس و ۱۷ کیلومتر آن نیز در استان خوزستان قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت تصریح کرد:طرح ساخت چهار خطه بابا میدان، گچساران به بهبهان  بر اساس برنامه زمان‌بندی باید تا سال ۹۹ بهره برداری شود.

تاجگردون همچنین از رفع مشکل احداث تونل دیل در گچساران خبر داد و افزود: کوتاه شدن مسیر جاده بنادر جنوبی به اصفهان، اتصال شهرستان گچساران به بنادر جنوبی و خارج شدن روستاهای دهستان بویراحمد گرمسیری از بن بست ارتباطی از مزایای ساخت این تونل است.

وی ابراز داشت: در این طرح باید یکهزار و ۲۴۹متر حفاری و تحکیم دهانه ورودی تونل انجام گیرد که تاکنون ۶۰۴متر ان حفر شده است.

تاجگردون تصریح کرد: ۶۸۰متر حفاری و تحکیم دهانه خروجی تونل، ۳۳۰هزارو ۳۰۰متر مکعب خاکبرداری و ۵۸متر مکعب خاکریزی در این طرح تاکنون انجام گرفته است.

وی گفت: برای ساخت این طرح عمرانی یک هزار و ۵۷۵ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از این میزان اعتبار در نظر گرفته شده بیش از یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال برای ساخت یک دهنه تونل به طول ۲ هزار و ۶۰۰ متر هزینه خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در ادامه گفت: آسفالت ۱۰۰درصدی روستاهای گچساران از دیگر خدمات انجام شده حوزه راهسازی این شهرستان در سال های اخیر است.

تاجگردون آسفالت بخش عمده ای از روستاهای باشت، تعریض و احداث راه های دور دست این شهرستان از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید در شهرستان باشت است. 

شهرستان های گچساران و باشت با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کهگیلویه و بویراحمد قرار دارند.

کهگیلویه و بویراحمد حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حذف سود مرکب در پیچ و خم تبدیل به قانون/ تلاش دو ساله مجلس به سرانجام می رسد؟

می متالز - مصوبه حذف سود مرکب مسیر طولانی و پر پیچ و خمی را در نهادهای قانونگذاری، نظارتی و مصلحتی کشور طی کرده و سرنوشت تایید یا رد آن مشخص نبوده و در هاله ای از ابهام قرار دارد، باید دید تلاش دو ساله مجلس برای حذف این سود به سرانجام می‌رسد.
 رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

ناگزیر به کاهش درآمد‌های نفتی در بودجه سنواتی هستیم

می متالز - رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ما ناگزیر به کاهش درآمد‌های نفتی در بودجه سنواتی هستیم. مستقل شدن بودجه از درآمد‌های نفتی الزام بودجه سال آینده است، اگرچه این امر مشکل بوده و حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان به دولت فشار می‌آورد، اما این تصمیم باید اجرایی شود.
 لایحه بودجه ۹۹ از نگاه بهارستان نشین‌ها

تاجگردون:پایه‌های مالیاتی جدید جایگزین درآمدهای نفتی در بودجه ۹۹

می متالز - رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی الزام بودجه سال آینده است و این امر با تعریف پایه‌های مالیاتی جدید محقق می‌شود.
 رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:

روند، کند و آزاردهنده تحقق نظام جامع مالیاتی

می متالز - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: سازمان امور مالیاتی با تحقق نظام جامع مالیاتی فاصله دارد و روند، کند و آزاردهنده شده است.
 رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد:

دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی منتفی شد

می متالز - تاجگردون از منتفی شدن دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی خبر داد و گفت: اگر بخواهیم از سود سپرده‌ها مالیات بگیریم پول‌ها از سیستم بانکی خارج می‌شود.
 

ریل گذاری در صنایع پایه به سمت صنایع پایین دست هدایت شود

می متالز - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ریل گذاری در بخش صنایع پایه باید به سمت صنایع پایین دست هدایت شود و امتیازهایی که تاکنون بیشتر متوجه واحدهای پایه پتروشیمی شده، به سرمایه گذاران پایین دستی اختصاص یابد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما