خبر
پالایشگاه  
شرکت پالایش نفت تهران در مدار تولید

تعمیرات اساسی پالایشگاه نفت تهران پایان یافت

می متالز - مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران از اتمام موفقیت‌آمیز تعمیرات اساسی در این شرکت خبر داد.

به گزارش می متالز، محمدعلی هاشمی در این باره گفت: پس از ۳۰ روز کار مداوم و شبانه‌روزی کارکنان پالایشگاه نفت تهران، تعمیرات اساسی واحدهای تقطیر شمالی، تهیه روغن و گاز مایع شمالی این پالایشگاه با موفقیت و بدون حادثه جدی پایان یافت.

وی افزود: در این دوره از تعمیرات اساسی با توجه به لزوم تعویض ظرف فلر پالایشگاه شمالی و برخی اصلاحات ضروری در واحدهای عملیاتی آیزوماکس شمالی، آمین، سولفورزدایی از نفت گاز، سولفورزدایی از نفت سفید، ایزومریزاسیون، نیروگاه شماره ۳ (توربین گازی GTG) و آب و برق و بخار شمالی، واحدهای موردنظر مطابق برنامه و با رعایت استانداردهای عملیاتی، مهندسی و ایمنی از سرویس خارج شده و پس از اجرای موفق دستور کارهای اضطراری در مدار تولید قرار گرفتند. این فرآیند با هماهنگی قابل تقدیر تیم‌های کاری از ادارات تعمیرات، بهره‌برداری، مهندسی، بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، بازرگانی، اداری و دیگر اداره‌های درگیر انجام گرفت و همه اهداف کلیدی برنامه‌ریزی‌شده محقق شده است.

مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران با اشاره به برنامه‌های بهبود مهم در این تعمیرات اساسی تصریح کرد: اقدام‌هایی که از سال‌ها پیش شناسایی، ارزیابی و برنامه‌ریزی‌شده بودند، با تمهیدات در نظر گرفته‌شده و ایجاد آمادگی‌های لازم اجرا شد.

وی افزود: فرآیند تعمیرات اساسی با توجه به حجم زیاد دستور کارها، پراکندگی فعالیت‌ها و حضور حدود ۱۱۰۰ نفر نیروی کاری که در شرایط سخت محیطی فعالیت می‌کنند و در مواردی از تجربه و توانمندی کافی نیز برخوردار نیستند، فرآیندی پرریسک محسوب می‌شود و به همین لحاظ نظارت و هماهنگی واحدهای درگیر برای کاهش سطح ریسک، مدیریت منابع و کنترل فعالیت‌ها در چارچوب برنامه زمان‌بندی طرح ریزی‌شده بسیار ضروری است.

مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران تاکید کرد: در هر تعمیرات اساسی نواقص و کمبودهایی نیز شناسایی می‌شوند که پس از بررسی و تحلیل ازسوی مدیران، مسئولان و کارشناسان، از آنها برای بهبود فعالیت‌ها در آینده و انتقال دانش و تجربه به شرکت استفاده می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 "سهام عدالتی‌ها" بخوانند:

۵ سهم با بیشترین وزن در سبد سهام عدالت

می متالز - ۵ شرکت با بیشترین وزن در سبد سهام عدالت که نزدیک به ۵۰ درصد از کل سبد سهام عدالت مشمولان را به خود اختصاص داده­ اند.
 

پالایشگاه نفت تهران بر مدار تولید

می متالز - مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران از پایان تعمیرات اساسی این شرکت خبر داد.
 از ۲۰ مهرماه شروع شد؛

آغاز تعمیرات پالایشگاه نفت تهران

می متالز - مدت زمان لازم برای انجام این دوره از تعمیرات اساسی که از روز شنبه (۲۰ مهرماه) آغاز شد، ۳۱ روز کاری تعیین شده است.
 مدیر عامل "شتران" اعلام کرد:

پیش بینی بهبود عملکرد صنعت پتروپالایشی ها در نیمه دوم سال

می متالز - مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران با اشاره به افزایش میزان مصرف سوخت کشور در ۶ ماهه دوم، وضعیت فروش فرآورده های پتروشیمی و پالایشی را در نیمه دوم سال افزایشی ارزیابی کرد.
 

پیشرفت خط انتقال پساب به پالایشگاه نفت تهران

می متالز - با توجه به قرارگرفتن در دوره خشکسالی و کمبود منابع آبی، اهمیت استفاده درست از منابع و به‌کـارگیری آب‌های نامتعارف همچون فاضلاب شهری دوچندان شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما