خبر
اقتصاد   گمرک  
گفتگو با نایب رئیس اتحادیه طلای تهران:

وضعیت ذخایر طلا در بانک مرکزی چگونه است؟/ صادرات طلا در هاله‌ای ابهام

می متالز - نایب رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: در حال حاضر ذخایر طلا در بانک مرکزی وضعیت مناسبی دارد. متاسفانه برای رونق تولید بانک مرکزی ذخایر طلا را در اختیار طلاسازان قرار نمی‌دهد.

به گزارش می متالز، نایب رئیس اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آیا همچنان طلاها در انبار گمرکات دپو شده است؟ امروز صادرات قانونی طلا به نوعی ممنوع است. عموما صادرات از طریق گمرکاتی که در فرودگاه امام مستقر است، انجام می‌شود. اما به دلیل خلاهای قانونی اجازه صادرات یک کیلو طلا به ما داده نمی‌شود.

مسعود یزدانی افزود: امروز با یک جنگ نابرابر اقتصادی رو به رو هستیم. در این شرایط سخت طلاسازان می‌توانند با ساخت مصنوعات طلا با کشورهای همسایه از جمله ترکیه رقابت و برای کشور ارزآوری داشته باشند. این در حالی است که گمرک با اعمال قوانین سختگیرانه ضررهای بیشماری را برای صادرکنندگان وارد می‌کند.

او اظهار کرد: ما به دولتمردان در حوزه صادرات طلا پیشنهادی مبنی بر صادرات طلا از طریق کشور ترکیه را ارائه داده‌ایم که هنوز در اجرای این طرح تعلل‌هایی وجود دارد. با رایزنی‌های ما بیمه‌کنندگان حاضر هستند که طلا را از صادرکنندگان ایرانی خریداری کرده و بدون هیچ چالشی به کشورهای مقصد صادر کنند.

 سرمایه‌گذاری در طلا امن‌تر است یا سکه؟ / احتمال افزایش قیمت طلا در ژانویه

صادرات طلا به شیوه چمدانی

یزدانی با اشاره به نحوه صادرات طلا گفت: در حال حاضر صادرات طلا در تمام جهان به شیوه چمدانی انجام می‌شود و این شیوه صادرات در کل دنیا آزاد است. در حالی که در کشور ما تنها در حد حرف باقی مانده است. چنانچه این برنامه اجرایی شود ارز حاصل از صادرات صنعت طلا در برنامه پنج ساله جایگزین نفت خواهد شد.

این فعال صنفی با اشاره به میزان ذخایر طلا اظهار کرد: در حال حاضر ذخایر طلا در بانک مرکزی وضعیت مناسبی دارد. صنعت طلا در دنیا زودبازده‌ترین صنعت دنیاست. متاسفانه برای رونق تولید بانک مرکزی ذخایر طلا را در اختیار طلاسازان قرار نمی‌دهد. اگر این ذخایر در اختیار طلاسازان قرار بگیرد بخشی از مشکلات ما حل و فصل خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر راه و شهرسازی کشورمان در دیدار با وزیر مسکن سوریه مطرح کرد؛

تنظیم پیش‌نویس برنامه اجرایی تفاهم‌نامه منعقده بین دو کشور ایران و سوریه

می متالز - دیدار وزیر راه و شهرسازی با وزیر مسکن سوریه وزیر راه و شهرسازی کشورمان با اعلام اینکه پیش‌نویس برنامه اجرایی تفاهم‌نامه منعقده بین دو کشور ایران و سوریه در سفر هیات سوری به ایران تنظیم و با توافق در روزهای آتی به امضا می‌رسد بر رفع مسائل دو کشور در موضوعات حمل و نقل، گمرک و بانک تاکید کرد.
 

مدیر سابق گمرک امیرآباد مازندران به زندان رفت

می متالز - مدیر سابق گمرک امیر آباد مازندران دستگیر شد.
 معاون توسعه تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی:

۳ امتیاز ویژه به کارآفرینان برتر تعلق می‌گیرد

می متالز - منصوری گفت: استفاده از اعتبارات بانکی بدون وثیقه، شرکت در کنفرانس‌های جهانی و استفاده از خط سبز گمرک به کارآفرینان برتر تعلق می گیرد.
 

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان ضمن اشاره به عدم ثبت کد گمرک آستارا در سامانه مرکزی گمرک گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در راستای اشتغال‌زایی به کمک بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران بیایند.
 

منطقه ویژه اقتصادی آستارا به صورت رسمی راه‌اندازی نشده است

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی آستارا به صورت رسمی راه‌اندازی نشده است، گفت: راه‌اندازی رسمی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان آستارا منوط به فعال شدن کد گمرکی است که این مهم از سوی سازمان گمرک ایران پی‌گیری می‌شود.
 

پلیس در گمرک بوشهر مستقر شد/ گمرکات «گناوه» و «دیلم» در اولویت

می متالز - فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: پلیس در گمرک بوشهر به صورت آموزشی مستقر شده است و دو شهرستان گناوه و دیلم نیز در اولویت استقرار پلیس گمرک قرار دارند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما