خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام  

9 خواسته مهم کارگران هپکو از جهانگیری

می متالز - نائب رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو 9 خواسته مهم کارگران شرکت هپکو از دولت و معاون اول رئیس جمهوری را مطرح کرد.

به گزارش می متالز، ابوالفضل رنجبر در اراک با اشاره به درخواست کارگران شرکت هپکو از معاون اول رئیس جمهور و ارسال این درخواست‌ها به صورت مکتوب به دفتر آقای جهانگیری اظهار کرد: یکی از درخواست‌های کارگران هپکو اختصاص اعتبار تولید ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات راه سازی و کشاورزی از محل ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت است که تامین اعتبار آن به تایید رئیس سازمان برنامه بودجه رسیده است.

وی تصریح کرد: پیگیری تمام عیار هیات وزیران به منظور تولید ۳ هزار دستگاه ماشین آلات راهسازی مورد نیاز ادارات که در قالب قرارداد به منظور بهبود شرایط هپکو در سال‌های گذشته منعقد شده و هنوز  عملیاتی نشده است.

نائب رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات فعلی شرکت هپکو بدهی سنگین بانکی و عدم وجود سرمایه در گردش تولید است که در خصوص فریز بدهی‌های بانکی و اختصاص سرمایه در گردش  به منظور تولید محصولات انتظار کمک و حمایت ویژه داریم.

رنجبر گفت: شرکت در حال حاضر دارای تعدادی نیروی انسانی بازنشسته است که به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌های اولیه بازنشستگی و بدهی به سازمان تامین اجتماعی بیش از یک سال است که امکان بازنشستگی و ترک کار این پرسنل با مشکل مواجه شده که باید در این خصوص چاره‌اندیشی کرد.

وی بیان کرد: بنابر آخرین اقدامات سازمان خصوصی‌سازی با توجه به برگشت ۵۹ درصد سهام کنترلی هپکو از سهامدار فاقد اهلیت قبلی هنوز یک و هفت دهم درصد سهام به دلایل غیرقانونی در اختیار احمدپور است که باید باقیمانده سهام در اسرع وقت به خصوصی‌سازی بازگردد.

نائب رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو گفت: با توجه به ضرر و زیانی که سهامداران عمده‌ای که در طی دو واگذاری غلط به اموال بیت المال و شرکت مادر تخصصی هپکو رساند‌ه‌اند انتظار داریم حسابرس ویژه و دارای اهلیت به این مورد رسیدگی کنند.

رنجبر افزود: با توجه به روند کاهش شدید نیروی انسانی هپکو به دلایلی بازنشستگی، راه اندازی مجدد و رونق تولید در حال حاضر نیازمند به کارگیری تعدادی نیروی انسانی ماهر و با انگیزه در برخی بخش‌ها است که باید بررسی لازم در این زمینه صورت گیرد.

وی بیان داشت: با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور به دلیل تحریم‌های ظالمانه و با عنایت به سطح حقوقی پایین اغلب کارگران هپکو، پرداخت به موقع حقوق به شکل قابل توجهی به کاهش فشارهای اقتصادی در خانواده‌های آنها و به تبع آن کاهش تنش در شرکت کمک می‌کند که باید تدابیر لازم در این خصوص صورت گیرد.

نائب رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو افزود: با توجه به اینکه امکان تولید انواع ماشین آلات راه سازی در شرکت هپکو وجود دارد و تاکید مقام معظم رهبری رهبری در خصوص حمایت از تولید داخلی باید اقدامات برای جلوگیری از واردات ماشین آلات راه سازی موردنیاز کشور صورت گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بررسی موانع توسعه صنعت فولاد در برنامه "پایش"

می متالز - برنامه "پایش" امشب 5 آذر، به بررسی موضوع "موانع توسعه صنعت فولاد" با حضور کارشناسان می پردازد.
 

صدای کارگران «هپکو» را بشنویم/ هزینه‌سازی قانون‌دان‌های قانون‌شکن

می متالز - مراسم رونمایی از مستند «نان گزیده‌ها» بعنوان محصول تازه خانه مستندسازان انقلاب اسلامی، به محفلی برای طرح بی‌واسطه دغدغه‌های کارگران کارخانه ورشکسته هپکو و مصائب پیگیری مطالبات آن‌ها شد.
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

هنوز معوقات مزدی کارگران هپکو پرداخت نشده/ سازمان خصوصی‌سازی باید تکلیف سهامدار را مشخص کند/ بازداشتی‌ها را از استانداری پیگیری کنید

می متالز - آبایی هزاوه از ادامه رایزنی‌ها برای تامین مطالبات کارگران هپکو اراک خبر داد؛ مطالباتی که مدتهاست اعتراضات کارگران را به وجود آورده است.
 

پرداخت مطالبات ۶ ماه گذشته کارکنان هپکو

می متالز - استاندار مرکزی گفت: تمام مطالبات شش ماه گذشته کارکنان و کارگران هپکو پرداخت شده است.
 معاون سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران تأکیدکرد:

تامین مالی برای تقویت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی کشور

می متالز - معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور بر تامین منابع مالی برای تقویت زیر ساخت‌های شهرک‌های صنعتی تأکید کرد.
 صادقی نیارکی تاکید کرد:

پیگیری پروژه نهضت ساخت داخل

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع شامگاه چهارشنبه در آیین گشایش نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید که در شیراز برگزار شد گفت: ما در این وزارتخانه امسال پروژه‌ای به نام نهضت ساخت داخل را در جهت تعمیق و توسعه رونق تولید پیگیری می‌کنیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما