خبر
آهن و فولاد   دانش فنی  
مدیرعامل فولاد هرمزگان در پنل علمی نیازمندی های فناوری صنایع؛

آماده همکاری با مراکز علمی و فناوری و دانشگاهی برای بومی سازی هستیم/ فولاد هرمزگان ٤٩ پروژه پژوهشی با مراکز علمی هرمزگان و کشور در دست اقدام دارد

می متالز - فرزاد ارزانی مدیرعامل ولات هرمزگان در پنل علمی نیازمندی های فناوری صنایع که در حاشیه نمایشگاه فرصت های ساخت و رونق تولید استان هرمزگان برگزار شد بر لزوم استفاده از توان مراكز علمی و دانشگاهی در جهت بومی سازی و رونق تولید تاکید کرد.

به گزارش می متالز، ارزانی با اشاره به بومی سازی در فولاد هرمزگان گفت: ما حرفمان را از شعار  به عمل تبدیل و حدود ١٢ هزار قطعه را بومی سازی کردیم. نرم افزاری در کشور در خصوص بومی سازی طراحی شده است که  نیازهای صنایع در حوزه قطعات و مواد اولیه  در آن ثبت می شود و پژوهشگران می توانند متناسب با نیازهای اعلام شده طرح های پژوهشی خود را ارائه نمایند. آماده همکاری هستیم تا با استفاده از توان علمی کشور و مراکز علمی و فناوری و مراکز دانشگاهی بتوانیم مواد اولیه و قطعات مورد نیاز را بومی سازی کنیم.

 مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ارتباط صنعت با دانشگاه را ضروری خواند و گفت: در حوزه ارتباط با دانشگاه و مراکز علمی ٤٩ پروژه پژوهشی با مراکز علمی هرمزگان و کشور در دست اقدام داریم. پژوهشگران می‌توانند از طریق مراکز علمی و پژوهشی با فولاد هرمزگان همکاری کنند و آمادگی لازم برای همکاری با این مراکز وجود دارد.

ارزانی با اشاره به تامین مواد اولیه مورد نیاز فولاد سازان  گفت: تلاش مسولین استانی در خصوص رفع مشکلات صنایع قابل تقدیر است، ولی این موضوع باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

ارزانی تاکید کرد: ما مشکل تامین مواد اولیه داریم و انتظار می رود مسؤلین در این حوزه اقدام موثری انجام دهند و نیازهای مواداولیه صنایع استان حل شود.

 مدیر عامل فولاد هرمزگان با اشاره به فعالیت های علمی این شرکت در عرصه های مختلف گفت: با توجه به رسالت و مسوولیت اجتماعی در حوزه پژوهش و صنعت فولاد یک نیاز سنجی در فولاد هرمزگان  انجام شد و فرایند ریخته گری که در صنعت فولاد یک ضرورت است و بسیار حائز اهمیت، به عنوان یک موضوع شناسایی شد و به همین دلیل  اولین کنفرانس ملی ریخته گری کشور  را با همکاری مراکز دانشگاهی برنامه ریزی کردیم که  این کنفرانس در اواخر آذرماه در بندرعباس برگزار خواهد شد.

کد خبر: 68995
تاریخ: 1398/08/22 - 20:14
منبع: معدن نیوز

صنعت فولاد  فولاد هرمزگان  فرزاد ارزانی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

وابستگی جزئی صنعت فولاد در حوزه های ابزار دقیق/ لزوم حرکت به سمت استفاده از معادن زیرزمینی

می متالز - مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر گفت: صنعت فولاد جزو صنایعی است که درصد عمده ای از آن در کشور داخلی سازی و بومی سازی شده و در تولید اکثر فرآیندهای تولید زنجیره فولاد خودکفا هستیم.
 روزشمار دهمین همایش فولاد

آسیب‌ شناسی زیرساخت‌های صنعت فولاد

می متالز - ارزیابی‌ها نشان می‌دهد چالش‌هایی در مسیر تولید ۵۵ میلیون تن فولاد وجود دارد که مهم‌ترین آن ها اکتشافات سنگ‌آهن، زیرساخت آب و زیرساخت حمل‌ونقل ریلی است.
 خداداد غریب پور سیاست های ایمیدرو برای زنجیره فولاد را برشمرد:

توسعه اکتشاف و استخراج توسط شرکت های معدنی/ افزایش سرمایه و‌ ارزش افزوده در شرکت های فولادی/ منطقه خلیج فارس 18 پروژه و 11 تقاضای سرمایه گذاری دارد

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: سیاست این سازمان در زنجیره فولاد این است که شرکت های معدنی به دنبال رشد اکتشاف، افزایش ذخایر ماده معدنی و استخراج باشند و‌ شرکت های فولادی، افزایش سرمایه و رشد ارزش افزوده را پیگیری کنند.
 

هند تا سال آینده با کمبود 50 میلیون تنی سنگ آهن مواجه خواهد بود

می متالز - اکثر اجاره نامه های معادن سنگ آهن هند در تاریخ 31 مارس سال آینده منقضی می شود و صنعت فولاد این کشور نگران موضوع تامین مواد اولیه است که این صنعت را تهدید می کند.
 

دغدغه‌های یک دهه صنعت فولاد ایران

می متالز - گروه رسانه‌ای «دنیای اقتصاد» برای دهمین دوره متوالی قرار است در همایشی چشم‌انداز صنعت فولاد را با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران داخلی و خارجی بررسی کند.
 

پیش بینی موسسه مودی درباره وضعیت صنعت فولاد هند

می متالز - موسسه بین المللی مودی پیش بینی خود درباره وضعیت صنعت فولاد هند برای سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما