خبر
آهن و فولاد   دانش فنی  
مدیرعامل فولاد هرمزگان در پنل علمی نیازمندی های فناوری صنایع؛

آماده همکاری با مراکز علمی و فناوری و دانشگاهی برای بومی سازی هستیم/ فولاد هرمزگان ٤٩ پروژه پژوهشی با مراکز علمی هرمزگان و کشور در دست اقدام دارد

می متالز - فرزاد ارزانی مدیرعامل ولات هرمزگان در پنل علمی نیازمندی های فناوری صنایع که در حاشیه نمایشگاه فرصت های ساخت و رونق تولید استان هرمزگان برگزار شد بر لزوم استفاده از توان مراكز علمی و دانشگاهی در جهت بومی سازی و رونق تولید تاکید کرد.

به گزارش می متالز، ارزانی با اشاره به بومی سازی در فولاد هرمزگان گفت: ما حرفمان را از شعار  به عمل تبدیل و حدود ١٢ هزار قطعه را بومی سازی کردیم. نرم افزاری در کشور در خصوص بومی سازی طراحی شده است که  نیازهای صنایع در حوزه قطعات و مواد اولیه  در آن ثبت می شود و پژوهشگران می توانند متناسب با نیازهای اعلام شده طرح های پژوهشی خود را ارائه نمایند. آماده همکاری هستیم تا با استفاده از توان علمی کشور و مراکز علمی و فناوری و مراکز دانشگاهی بتوانیم مواد اولیه و قطعات مورد نیاز را بومی سازی کنیم.

 مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ارتباط صنعت با دانشگاه را ضروری خواند و گفت: در حوزه ارتباط با دانشگاه و مراکز علمی ٤٩ پروژه پژوهشی با مراکز علمی هرمزگان و کشور در دست اقدام داریم. پژوهشگران می‌توانند از طریق مراکز علمی و پژوهشی با فولاد هرمزگان همکاری کنند و آمادگی لازم برای همکاری با این مراکز وجود دارد.

ارزانی با اشاره به تامین مواد اولیه مورد نیاز فولاد سازان  گفت: تلاش مسولین استانی در خصوص رفع مشکلات صنایع قابل تقدیر است، ولی این موضوع باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

ارزانی تاکید کرد: ما مشکل تامین مواد اولیه داریم و انتظار می رود مسؤلین در این حوزه اقدام موثری انجام دهند و نیازهای مواداولیه صنایع استان حل شود.

 مدیر عامل فولاد هرمزگان با اشاره به فعالیت های علمی این شرکت در عرصه های مختلف گفت: با توجه به رسالت و مسوولیت اجتماعی در حوزه پژوهش و صنعت فولاد یک نیاز سنجی در فولاد هرمزگان  انجام شد و فرایند ریخته گری که در صنعت فولاد یک ضرورت است و بسیار حائز اهمیت، به عنوان یک موضوع شناسایی شد و به همین دلیل  اولین کنفرانس ملی ریخته گری کشور  را با همکاری مراکز دانشگاهی برنامه ریزی کردیم که  این کنفرانس در اواخر آذرماه در بندرعباس برگزار خواهد شد.

کد خبر: 68995
تاریخ: 1398/08/22 - 20:14
منبع: معدن نیوز

صنعت فولاد  فولاد هرمزگان  فرزاد ارزانی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چین واردات آهن قراضه را ممنوع می کند

می متالز - چین از ابتدای سال 2021 واردات هر نوع زباله جامد از جمله آهن قراضه را ممنوع می کند.
 

جلسه بی‌حاصل تعیین و تکلیف قیمت گندله و کنسانتره/ فولادی‌ها معترض از عدم حضور بزرگان این صنعت جلسه بی‌حاصل تعیین و تکلیف قیمت گندله و کنسانتره/ فولادی‌ها معترض از عدم حضور بزرگان این صنعت

می متالز - پس از کشمش‌های طولانی برای برگزاری جلسه تعیین قیمت گندله و کنسانتره و به تعویق افتادن 3 ماهه از برگزاری آن، بالاخره روز دوشنبه 9 تیرماه این جلسه پر حاشیه تشکیل شد.
 

افزایش مصرف فولاد در گروی تصمیمات حاکمیتی

می متالز - یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی صنعتی در کشورها مصرف فولاد و سرانه مصرف فولاد است. در کشورهایی مانند کره جنوبی، سرانه مصرف فولاد به ازای هر نفر به بیش از یک هزار کیلوگرم در سال می‌رسد.
 

افزایش ۵۵ درصدی عملکرد فروش شرکت‌های بزرگ معدنی در بورس

می متالز - عملکرد فروش تجمعی شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی طی ۲ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۵ درصد رشد یافت.
 

پروژه نورد ۲ منافع دلالان را به باد داد/ چه کسانی بر طبل بیگانگان می کوبند؟

می متالز - صنعت فولاد ایران با پروژه نورد ۲ نه تنها کشور را به سمت توسعه سوق داده، بلکه با جلوگیری از خروج ارز و خودکفایی در تولید ورق های خاص، عملا گامی در جهت مقابله با تهدیدها و تحریم های آمریکا برداشته، از این رو آنهایی که بر طبل مخالفت با این پروژه می کوبند به نوعی منافع بیگانگان را دنبال می کنند.
 

چالش تامین مواد اولیه از بورس برای صنعت فولاد آذربایجان‌شرقی

می متالز - آذربایجان‌شرقی دارای واحدهای تولید فولاد متعددی است که نقش مهمی در چرخش تولید و تداوم فعالیت صنایع پایین دستی دارند، اما آنها این روزها با چالش تهیه مواد اولیه از بورس مواجهند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما