خبر
حمل و نقل   نفت  
وزیر صمت:

کرایه حمل و نقل پایه گازوییلی نباید افزایش یابد

می متالز - به گفته وزیر صمت افزایش قیمت بنزین باعث افزایش قیمت در حوزه حمل و نقل شده که این افزایش قیمت به جهت اینکه نرخ گازوییل ثابت است نباید در همه سیستم حمل و نقل اتفاق بیفتد.

به گزارش می متالز، رضا رحمانی در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش قیمت بنزین باعث افزایش قیمت در حوزه حمل و نقل شده که این افزایش قیمت به جهت اینکه نرخ گازوییل ثابت است نباید در همه سیستم حمل و نقل اتفاق بیفتد که یک عده کرایه های کامیون ها و سایر سیستم های حمل و نقل گازوییلی را هم بخواهند افزایش دهند در حالی که مصرف عمده حمل نقل ها بویژه در لجستیک تولید، گازوییلی است و در قیمت گازوئیل افزایشی نشده است.

وزیر صنعت‏، معدن و تجارت گفت: به هر حال قیمت‌ها را باید کنترل کرد و افزایش قیمت‌ها را در حد واقعی دستگاه‌های نظارتی می‌پذیرند، اما با کسانی که بخواهند بی جهت افزایش قیمت دهند و دنبال سوء استفاده هستند برخورد جدی می‌شود.

 رحمانی افزود: کنترل قیمت‌ها را از چند منظر پیگیر هستیم یکی از روند‌ها از مبدا است یعنی از تولید کالا را تا به دست مصرف کننده برسد دنبال می‌کنیم.
وی گفت: روند بعدی توزیع عمده و توزیع خرده است در تمام این مراحل بازرسان ما حضور دارند و قیمت‌ها را کنترل می‌کنند.

وزیر صنعت‏، معدن و تجارت افزود: با انجمن‌های مربوطه هماهنگی‌های لازم انجام گرفته و اکثراَ خودشان مراقب هستند و مراقب بودند که افزایش قیمتی را اعمال نکنند.

وی افزود: از نظر کارشناسان افزایش قیمت بنزین تاثیر خیلی خاصی بر دیگر کالا‌ها نباید داشته باشد و اگر هم دارد خیلی ناچیز است.

رحمانی در خصوص تشدید بازرسی‌ها در هفته جاری نسبت به هفته قبل از سهمیه بندی بنزین هم افزود: شاهد افزایش 200 درصدی تشکیل پرونده تخلفات از طرف بازرسانمان بوده ایم.

وی در پایان از رسانه ها، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف و بسیج تشکر کرد و گفت: این دستگاه‌ها باعث شدند تا کمبود‌ها جبران شود و همچنان باید پای کار بمانند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازگشت معدن منگنز رباط کریم پس از 20 سال توقف، به چرخه تولید

می متالز - معدن منگنز رباط کریم پس از 20 سال توقف، به چرخه تولید بازگشت.
 با شکایت سازمان بازرسی کل کشور؛

یکی از بخشنامه‌های مربوط به بهره‌برداری از ذخایر معدن ابطال شد

می متالز - با شکایت سازمان بازرسی کل کشور، دیوان عدالت اداری یکی از بخشنامه‌های مربوط به بهره‌برداری از ذخایر معدن را ابطال کرد.
 

کارخانه سیمان راسک ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

می متالز - فرماندار راسک در جنوب سیستان وبلوچستان گفت:کارخانه سیمان این شهرستان با ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای افتتاح دارد.
 

تکمیل طرح های نیمه تمام در اولویت‌ وزارت صمت

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صمت با بیان اینکه تکمیل طرح‌های نیمه تمام از اولویت‌های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت است، گفت: امسال تلاش داریم شرکت‌های تولیدی بیشتری را وارد بازار سرمایه کنیم.
 معاون وزارت صمت:

۲۰۰ طرح بزرگ تا پایان امسال افتتاح می‌شود

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تعهد کردیم که ۲۰۰ طرح بزرگ با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۷۰ هزار میلیارد تومان را تا پایان امسال به بهره‌برداری برسانیم.
 

آخرین مهلت واگذاری سهام خودروسازان

می متالز - وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت پایان سال ۹۹ را آخرین مهلت برای خصوصی‌سازی خودروسازان در نظر گرفته بود، این در شرایطی است که حدود هشت ماه به پایان سال مانده اما هیچ خبری از باقی واگذاری‌ها نیست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما