خبر
آهن و فولاد   محیط زیست   صنعت  
زهرا سعیدی؛ نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی:

تبانی در کار نیست

می متالز - در شهرستان مبارکه، صنایع عظیمی جای گرفته که موضوع آلایندگی این صنایع را نیز بررسی کرده ایم و در حال حاضر شفاف سازی های لازم صورت گرفته و با همکاری واحدهای صنعتی و سازمان حفاظت محیط زیست، بخش قابل توجهی از صنایع در حال رصد می باشند.

به گزارش می متالز، زهرا سعیدی نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: در بازه ای از زمان، بخشی از صنایع در فهرست آلاینده ها قرارگرفتند، اما با پیگیری هایی که انجام شده این صنایع یا در رفع آلایندگی کوشا بودند و یا اینکه عوارض قانونی را پرداخت نموده اند.


وی اظهار داشت:  زمانی شرکت فولاد مبارکه در فهرست صنایع آلاینده نبوده ولی وجوه قانونی را واریز کرده که این ارقام توزیعی به حساب شهرداری های شهرستان واریز شده که مربوط به دوره قبلی نمایندگی همکاران بوده است؛ در صورتی که این مبالغ نمی بایست به حساب شهرداری ها واریز می شد. همین مبلغ که حجم بالایی هم داشت باعث شد تا شهرداری ها به سمت پروژه های شهری بروند.


در سال های گذشته که این شرکت در فهرست آلاینده ها قرار گرفت، مبالغ قانونی که می بایست واریز می شد با مبلغ واریزی اضافی تهاتر شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 به رغم بارش باران:

باز هم بوی نامطبوع و مرموز بخش‌هایی از تهران را فراگرفت!

می متالز - به رغم بارش باران در سراسر تهران از شب گذشته، بار دیگر بوی نامطبوع بخش هایی از تهران را فرا گرفت؛ بویی که انتشار آن در شرایط بارانی، نکته با اهمیتی است که باید امیدوار باشیم به شناسایی منشا آن منجر شود.
 معاون امور معادن فولاد مبارکه:

تامین پایدار مواد اولیه، خواسته همه فولادسازان کشور/ فعال‌سازی معادن کوچک در کوتاه‌مدت از بحران کمبود مواد اولیه می‌کاهد

می متالز - تأمین نیاز داخل از اولویت‌های تمام صنایع است. این بحث برای همه صنایع و معادن بایستی مد نظر قرار گیرد تا ضمن تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر، از توقف خطوط تولید پایین دست جلوگیری شود. در همین راستا معادن لازم است تامین مواد اولیه فولادسازان را در اولویت قرار داده و قطعاً استفاده از عوارض خاص و تعرفه‌ها می‌تواند بر زنجیره مدیریت نماید.
 

بازدید دادستان کل کشور به همراه فرماندار شهرستان از شرکت فولاد مبارکه

می متالز - روز گذشته دو نفر از معاونین قوه قضائیه و همچنین آیت الله منتظری دادستان کل کشور میهمان شهرستان مبارکه بودند. در این سفر آیت الله منتظری دادستان کل کشور به همراه عصار زادگان فرماندار شهرستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از شرکت فولاد مبارکه بازدید کردند.
 

درآمد 267 هزار میلیارد ریالی فولاد مبارکه در 8 ماهه اول سال/ رشد 92 درصدی فروش فولاد تا پایان آبان

می متالز - شرکت فولاد مبارکه اصفهان در یک ماهه منتهی به آبان 1398 معادل 32 هزار و 362 میلیارد ریال درآمد از محل فروش محصولات خود به دست آورد که نسبت به دوره یک ماهه مشابه سال قبل 19 درصد افزایش یافته است.
 

بی‌نیازی کشور از واردات ورق‌های خاص

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: بخشی از فولادهای خاص از جمله ورق‌ رویه‌ خودروها و همچنین برخی محصولات مورد نیاز در صنایع لوازم خانگی از خارج از کشور وارد می‌شود که با احداث خط نورد گرم شماره 2 فولاد مبارکه کشور از واردات این نوع ورق‌ها بی‌نیاز خواهیم شد.
 مدیرعامل فولاد متیل خبر داد:

استارت‌آپی برای توزیع فولاد

می متالز - حدود یک ماه پیش عملاً در همایش “نشست تخصصی زنجیره توزیع، چالش‌های پیش‌رو و استراتژی‌های جدید” از آن رونمایی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما