خبر
سرب و روی   بورس و سهام  
نگرانی سهامداران با افزایش فروش کنسانتره روی، رفع شد!

عیار کنسانتره‌ها و نوسان نرخ‌های فروش "فزرین"

می متالز - افزایش محسوس و بیش از ۷۰درصدی نرخ‌های فروش کنسانتره روی در مقایسه با مهر ماه سال جاری تا حدودی نگرانی سهامداران از درآمد‌های شناسایی شده شرکت زرین معدن آسیا را مرتفع کرده است.

به گزارش می متالز، پس از گزارش ۶ ماهه ناامیدکننده "فزرین" و اعلام سود خالصی کمتر از سود مدت مشابه سال قبل و همچنین افت قیمت بیش از ۵۰ درصدی کنسانتره روی این شرکت در شهریور ماه و در حدود ۱۲ درصدی مهر ماه، حالا شاهد گزارش عملکرد آبان ماه و رشد نرخ‌های فروش این شرکت هستیم.

به نظر می‌رسد بخش عمده‌ای از نوسانات نرخ‌های فروش این شرکت مربوط به عیار کنسانتره‌های فروش رفته در ماه‌های اخیر است.

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود افزایش محسوس و بیش از ۷۰ درصدی نرخ‌های فروش کنسانتره روی در مقایسه با مهر ماه سال جاری تا حدودی نگرانی سهامداران از درآمد‌های شناسایی شده این شرکت را مرتفع کرده است.

در مجموع این شرکت در پایان ۸ ماهه سال مالی ۱۳۹۸، بیش از ۸۷۶ میلیارد ریال درآمد حاصل از فروش را ثبت کرده که در مقایسه با ۷۹۷ میلیارد ریال فروش ۸ ماهه سال مالی قبل از رشد ۱۰ درصدی برخوردار بوده است.

اما آنچه در گزارش عملکرد ماهیانه این شرکت جلب توجه می‌کند افت مقادیر فروش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده به نحوی که میزان فروش ۴۱.۱۰۰ تنی کنسانتره روی ۸ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۷ به ۳۳.۵۵۰ تن در مدت مشابه سال جاری کاهش یافته است.

کد خبر: 69181
تاریخ: 1398/09/09 - 11:43
منبع: بورس نیوز

فزرین  زرین معدن آسیا  کنسانتره روی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 احترام به مشتری یا ...

جای‌ خالی سرب در "فزرین" لمس شد

می متالز - نگاهی به آمار فروش ماهانه "فزرین" حاکی از نوسان بالا دارد و در برخی مواقع حتی عودت یکی از محصولات اصلی را دربرداشته است.
 حفظ موقعیت در معدن آسیا؛

نوسان روی خطوط "فزرین" ادامه می‌یابد

می متالز - نگاهی به آمار فروش ماهانه "فزرین" حاکی از نوسان بالا دارد؛ هر چند که فروش مهرماه سال۹۸ کمتر از مهر۹۷ بود اما؛ جهش بلند درآمدزایی در ماه‌های قبل از آن، اجازه عقبگرد به این شرکت را نداد.
 امروز به ثبت رسید؛

رشد ۵۲۵ واحدی شاخص

می متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز ۵۲۵ واحد رشد کرد و به ۳۰۵ هزار و ۸۵۸ واحد رسید.
 نگرانی سهامداران از درآمد‌های شناسایی شده؛

زنگ خطر برای "فزرین" به صدا درآمد

می متالز - شرکت زرین معدن آسیا در مجموع، طی پایان ۷ ماهه سال مالی ۱۳۹۸، بیش از ۷۶۳ میلیارد ریال درآمد حاصل از فروش را ثبت کرد.
 

اعلام رویدادهای مهم ۱۲ شرکت منجر به نوسان قیمت و توقف نماد شد

می متالز - دو پتروشیمی و یک پالایشگاه بورسی به همراه ۹ شرکت دیگر درخصوص اعلام رویدادهای مهم دست به شفاف سازی زدند و با نوسان قیمت و توقف نماد روبرو شدند.
 علیرغم تناژ فروش چشمگیر؛

زنگ خطر کاهش نرخ کنسانتره روی به صدا درآمد

می متالز - کاهش محسوس و بیش از ۵۰ درصدی نرخ‌های فروش کنسانتره روی در مقایسه با مرداد ماه سال جاری منجر به نگرانی سهامداران از درآمد‌های شناسایی شده این شرکت شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما