خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی   متالورژی  
بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی:

در زمینه صادرات تولیدات فولادی باید راهبرد پایدار در پیش گرفت

می متالز - در امر صادرات فولاد باید بتوانیم به سمت قراردادهای بلندمدت‌تر پیش برویم؛ به عبارت دیگر در زمینه صادرات باید یک راهبرد پایدار در پیش بگیریم.

به گزارش می متالز، بهمن حسین‌زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی فولاد، صنایع معدنی و متالورژی (متافو) گفت: در این نمایشگاه، شیوه‌های بهره‌برداری از ظرفیت‌های فعلی کشور در حوزه صنایع متالورژی و فولاد و زنجیره تامین، بهینه‌سازی تولید فلزات و افزایش بهره‌وری، تامین مواد اولیه در زنجیره تولید فولاد و صنایع متالورژی در قالب موضوعات تخصصی و مورد بحث صاحبان دانش نمایشگاهی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: این نمایشگاه در شرایطی برپا می‌شود که ایران رتبه چهاردهم کشورهای فولادساز جهان را در اختیار دارد و در سال‌های اخیر از کشورهای فرانسه و انگلیس پیشی گرفته است. با این حال ایران به عنوان بیستمین صادرکننده فولاد، در جایگاه عقب‌تری از کشورهای اوکراین و ترکیه با رتبه‌های هفتم و دهم جهانی جای گرفته است.

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران افزود: یکی از­ دلایل این موضوع، کاهش تقاضای بازار به شمار می‌رود که برگزاری نمایشگاه و عرضه توانمندی‌ها می‌تواند تاثیرگذاری مستقیمی در افزایش تقاضا و در نهایت رونق بازار آهن و فولاد داشته باشد. ­

وی ضمن بیان اینکه سالانه ۲۶ میلیون تن فولاد تولید می شود، گفت: حداکثر ۱۳ میلیون تن فولاد مصرف داخلی داریم و ۱۳ میلیون تن هم باید صادر کنیم.

حسین زاده تصریح کرد: در امر صادرات فولاد باید بتوانیم به سمت قراردادهای بلند مدت‌تر پیش برویم؛ به عبارت دیگر در زمینه صادرات باید یک راهبرد پایدار در پیش بگیریم. در این راهبرد پایدار باید تمامی قوانین دست‌ به‌ دست یکدیگر بدهند تا بتوانند صادرات پایداری را شکل بدهند.

لازم به ذکر است شانزدهمین نمایشگاه بین المللی متافو، متالورژی (فولاد، صنایع معدنی، آهنگری و ماشین کاری، قالب سازی و ریخته گری) از تاریخ ۸ الی ۱۱ آذر ماه ۹۸ در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود. این نمایشگاه در بخش های آهن و فولاد (مواد اولیه و مواد معدنی، فولاد خام و آلیاژهای آهن، کارخانجات آهن و فولاد، تجهیزات و ماشین ‌آلات صنایع فولاد، انواع محصولات فولادی)، ریخته‌گری، قالب‌سازی، آهنگری و ماشین‌کاری (انواع روش‌های ریخته ‌گری، قالب‌سازی و انواع قالب‌ها، آهنگری و فورج، ماشین‌ کاری و دریلینگ، آبکاری و پوشش ‌دهی، جوشکاری و تجهیزات جوش، انواع روش‌های برشکاری) و فلزات غیرآهنی (آلومینیوم، مس، سرب، روی و انواع فلزات گرانبها شامل طلا، نقره، پلاتین و تیتانیوم، اکتشاف و استخراج فلزات غیرآهنی، فرآوری فلزات و تولید محصولات فلزی غیرآهنی) برگزار می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با گسست زنجیر نرخ‌گذاری دستوری اتفاق افتاد

بازگشت تعادل به بازار آهن و فولاد

می متالز - کاهش دخالت‌های دستوری در بورس کالا به افت تقاضا و کاهش التهاب خرید منجر شده است که اولین تاثیر آن را بر عدم رشد قیمت‌ها در بازار آزاد بر جای گذاشت.
 

پروتکل بهداشتی ویژه برگزاری نمایشگاه ابلاغ شد

می متالز - مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران از تصویب و ابلاغ شیوه نامه بهداشتی (پروتکل بهداشتی) ویژه برگزاری نمایشگاه، خبر داد.
 مدیرعامل ذوب ‌آهن اصفهان در گفتگو با رسانه‌ها:

اگر دولت در بازار فولاد دخالت نکند مطمئناً‌ قیمت‌ها عادی خواهد شد/ کنترل قیمت در سراسر زنجیره تولید

می متالز - مدیرعامل ذوب ‌آهن اصفهان با اشاره به اینکه کنترل قیمت در بازار فولاد باید در سراسر زنجیره تولید انجام شود، تاکید کرد اگر دولت در بازار فولاد دخالت نکند مطمئناً‌ قیمت‌ها عادی خواهد شد.
 

تعطیلی همه نمایشگاه‌ها تا نیمه دوم خرداد

می متالز - همه نمایشگاه‌ها تا نیمه دوم خرداد تعطیل است. بهمن حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اعلام کرد: همزمان با ورود کرونا به کشور برگزاری چندین نمایشگاه به تعویق افتاد ولی تقویم نمایشگاهی ما طوری طراحی شده است که هیچ نمایشگاهی لغو نشود
 

هشدار واله در مورد افت قیمت سنگ آهن

می متالز - بزرگترین تولیدکننده سنگ آهن جهان می گوید رکود اقتصاد جهانی ناشی از کرونا قیمت مواد اولیه فولادی را نیز تحت الشعاع قرار خواهد داد.
 

حذف سود بازرگانی ماشین‌آلات وارداتی به نمایشگاه‌ها

می متالز - مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از موافقت هیات دولت با حذف سود بازرگانی ترخیص ماشین‌آلات وارداتی برای ورود به نمایشگاه‌ها خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما