خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی   متالورژی  
بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی:

در زمینه صادرات تولیدات فولادی باید راهبرد پایدار در پیش گرفت

می متالز - در امر صادرات فولاد باید بتوانیم به سمت قراردادهای بلندمدت‌تر پیش برویم؛ به عبارت دیگر در زمینه صادرات باید یک راهبرد پایدار در پیش بگیریم.

به گزارش می متالز، بهمن حسین‌زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی فولاد، صنایع معدنی و متالورژی (متافو) گفت: در این نمایشگاه، شیوه‌های بهره‌برداری از ظرفیت‌های فعلی کشور در حوزه صنایع متالورژی و فولاد و زنجیره تامین، بهینه‌سازی تولید فلزات و افزایش بهره‌وری، تامین مواد اولیه در زنجیره تولید فولاد و صنایع متالورژی در قالب موضوعات تخصصی و مورد بحث صاحبان دانش نمایشگاهی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: این نمایشگاه در شرایطی برپا می‌شود که ایران رتبه چهاردهم کشورهای فولادساز جهان را در اختیار دارد و در سال‌های اخیر از کشورهای فرانسه و انگلیس پیشی گرفته است. با این حال ایران به عنوان بیستمین صادرکننده فولاد، در جایگاه عقب‌تری از کشورهای اوکراین و ترکیه با رتبه‌های هفتم و دهم جهانی جای گرفته است.

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران افزود: یکی از­ دلایل این موضوع، کاهش تقاضای بازار به شمار می‌رود که برگزاری نمایشگاه و عرضه توانمندی‌ها می‌تواند تاثیرگذاری مستقیمی در افزایش تقاضا و در نهایت رونق بازار آهن و فولاد داشته باشد. ­

وی ضمن بیان اینکه سالانه ۲۶ میلیون تن فولاد تولید می شود، گفت: حداکثر ۱۳ میلیون تن فولاد مصرف داخلی داریم و ۱۳ میلیون تن هم باید صادر کنیم.

حسین زاده تصریح کرد: در امر صادرات فولاد باید بتوانیم به سمت قراردادهای بلند مدت‌تر پیش برویم؛ به عبارت دیگر در زمینه صادرات باید یک راهبرد پایدار در پیش بگیریم. در این راهبرد پایدار باید تمامی قوانین دست‌ به‌ دست یکدیگر بدهند تا بتوانند صادرات پایداری را شکل بدهند.

لازم به ذکر است شانزدهمین نمایشگاه بین المللی متافو، متالورژی (فولاد، صنایع معدنی، آهنگری و ماشین کاری، قالب سازی و ریخته گری) از تاریخ ۸ الی ۱۱ آذر ماه ۹۸ در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود. این نمایشگاه در بخش های آهن و فولاد (مواد اولیه و مواد معدنی، فولاد خام و آلیاژهای آهن، کارخانجات آهن و فولاد، تجهیزات و ماشین ‌آلات صنایع فولاد، انواع محصولات فولادی)، ریخته‌گری، قالب‌سازی، آهنگری و ماشین‌کاری (انواع روش‌های ریخته ‌گری، قالب‌سازی و انواع قالب‌ها، آهنگری و فورج، ماشین‌ کاری و دریلینگ، آبکاری و پوشش ‌دهی، جوشکاری و تجهیزات جوش، انواع روش‌های برشکاری) و فلزات غیرآهنی (آلومینیوم، مس، سرب، روی و انواع فلزات گرانبها شامل طلا، نقره، پلاتین و تیتانیوم، اکتشاف و استخراج فلزات غیرآهنی، فرآوری فلزات و تولید محصولات فلزی غیرآهنی) برگزار می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی فولاد آغاز به کار کرد

می متالز - شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی فولاد، ‌صنایع معدنی و متالورژی ایران با حضور شرکت‌هایی از اروپا و آسیا و ۳۰۰ شرکت ایرانی امروز (جمعه) آغاز به کار کرد.
 

تیرآهن ۸ درصد گران شد

می متالز - در یک هفته اخیر علی‌رغم وعده دولت روحانی مبنی بر تشدید نظارت بر بازار، قیمت آهن و فولاد شاهد افزایش ۱۵۰ تا ۳۰۰ تومانی قیمت در انواع محصولات است.
 پیش گشایش؛

بودجه در یک قدمی تالار حافظ

می متالز - بازار امروز و روز‌های آینده به تدریج و با توجه به انتشار لایحه بودجه، تحت تاثیر این موضوع خواهد بود.
 

برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی متافو، متالورژی در تهران

می متالز - شانزدهمین نمایشگاه بین المللی متافو، متالوژی از 8 تا 11 آذر ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برپاست.
 

حضور 1500 شرکت‌های داخلی و خارجی در نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودروی تهران

می متالز - مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از حضور ۷۰۰ شرکت داخلی و ۸۰ شرکت خارجی از ۹ کشور در نمایشگاه بین‌المللی قطعات و لوازم جانبی خودرو خبر داد.
 

صنعت خودروسازی موتور محرک صنعت کشور است

می متالز - مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های ایران با تاکید بر اینکه صنایع خودرو موتور محرک صنعت کشور است، گفت: تقویت بنیه قطعه‌سازی، رونق تولید و رشد صنعتی سه عامل مهم در اقتصاد مقاومتی در صنعت خودرو است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما